Net ir patiems taupiausiems žmonėms kartais prireikia pasiskolinti šiek tiek pinigų. Situacijų, kada nėra galimybės laukti, kol pavyks sutaupyti reikiamą pinigų sumą, yra ne taip ir mažai, todėl tokiais atvejais gali praversti vartojimo paskola, kurią šiandien gali pasiūlyti daugybė įvairių skirtingų bendrovių. Žinoma, skolintis visuomet derėtų atsakingai ir tinkamai įvertinus savo galimybes laiku sumokėti numatytas įmokas: tokiu atveju galėsite būti užtikrinti, kad nekils jokių nesklandumų, ir skolinimasis nebus žalingas.
Kada naudinga pasiimti vartojimo paskolą?
Vartojimo paskola gali praversti labai įvairiose situacijose: kai pristinga pinigų medicininėms išlaidoms, kai nusprendžiama atlikti namų remontą, kai norima įsigyti automobilį (radus gerą pasiūlymą ne visada yra palanku laukti, kol pavyks sutaupyti reikiama pinigų sumą), ir t.t. Jei manote, kad pinigų skolinimasis tam tikroje situacijoje gali būti pačiu palankiausiu pasirinkimu, galite pasidomėti, ką gali pasiūlyti įvairūs paskolų teikėjai, ir tikrai atrasite patį geriausią pasiūlymą.
Įsitikinkite, kad paskolą grąžinsite be jokių sunkumų
Paskolų teikėjai visuomet vertina klientų galimybes laiku grąžinti skolas, tačiau vertėtų nepamiršti, kad paskolų bendrovės neturi visos informacijos apie jūsų išlaidavimo įpročius, apie finansinius įsipareigojimus draugams ar giminaičiams, ir t.t. Niekas už jus pačius negalės geriau numatyti, ar skolos grąžinimas nebus pernelyg keblus, todėl būkite pakankamai savikritiški, ir venkite skolintis labai didelių pinigų sumų. Renkantis paskolas teikiančias įmones visada naudinga išsiaiškinti, ar yra galimybė atidėti mokėjimo terminą – jei kiltų keblumų laiku atlikti įmoką, jį galėsite tiesiog atidėti (kai kurios bendrovės gali pasiūlyti sutarties laikotarpiu vieną kartą nemokamai atidėti įmoką, arba kas kartą yra skaičiuojamas termino pratęsimo mokestis.
Palyginkite paskolų teikimo sąlygas
Nors gana dažnai siekiama, kad vartojimo paskola būtų suteikiama kiek įmanoma greičiau, tačiau tai tikrai nėra pakankama priežastis pasinaudoti pačiu pirmuoju rastu pasiūlymu. Visuomet verta palyginti, kokias paskolos teikimo sąlygas yra nustačiusios skirtingos paskolas teikiančios bendrovės, ir tik tuomet pateikti savo paraišką (naudinga išsiaiškinti, kokia yra nustatyta palūkanų norma, koks yra sutarties sudarymo mokestis, ar yra galimybė pasiskolinti papildomai, sutrumpinti ar prailginti sutarties terminą, ir t.t.) Taip pat vertėtų sužinoti, kam gali būti teikiamos paskolos: paskolų teikėjai gali būti nustatę amžiaus cenzą, minimalų darbo stažą, ir t.t.
Paskolos teikėją rinkitės itin atidžiai
Visuomet svarbu pasirinkti tokį paskolų teikėją, kuris būtų patikimas ir nustatęs pakankamai aiškias skolinimosi sąlygas. Net ir tuomet, jei nuolat skundžiatės laiko trūkumu, skirkite kelias minutes sutarties niuansų išsiaiškinimui, o tuomet, jei kiltų tam tikrų neaiškumų, nedvejodami pasikonsultuokite su paskolų teikėjų. Paraišką vertėtų pildyti tik tada, kai visi sutarties punktai jums bus pakankamai aiškūs, nes priešingu atveju galite susidurti su ganėtinai nemaloniais netikėtumais.
Esu Jovita, viena iš laikas.lt straipsnių autorių. Jau nuo mažens mėgstu gaminti ir džiaugiuosi, kad mama leido eksperimentuoti virtuvėje. Mėgstamiausi patiekalai, be abejonės, desertai. Taip pat mėgstu „suktis” namuose, tad skaitytojams stengiuosi pateikti ne tik įdomių receptų, bet ir naudingų patarimų namų ruošoje.