Šeštadienis, 19 balandžio, 2025

Naujausi

Kaip apsaugoti pasodintas daržoves nuo šalčio?

Daržovių daigų dabar galima įsigyti net ir parduotuvėse. Kadangi pavasaris būna gana vėlyvas ir šaltas, gana ilgai daigų nebuvo galima sodinti į žemę. Kai kurios daržovės, jautrios šalčiui, gali neatlaikyti vėsaus oro, tad visas darbas nueitų veltui… Tad kaip jas apsaugoti?

Daržoves mėgsta visi, tad vis daugiau žmonių stengiasi jas užsiauginti savo darže. Tačiau šalčiui jautrios daržovės turėtų būti sodinamos tik gegužės viduryje. Tuomet šalnos jau pasitaiko rečiau.

apsaugoti

Daržovės ir salotos, atsparios šalčiui

Galite saugiai pasodinti visas kopūstų rūšis. Jų daigai yra atsparūs šalčiui ir taip greitai nesušals. Drąsiai sodinkite žiedinius kopūstus, kaliaropes, brokolius ir Briuselio kopūstus.

Dėl tokio šalto pavasario daugelis žmonių daržoves apdengia plėvelėmis. Augalams po jomis yra daug šilčiau, o tai pagreitina jų vegetaciją. Toks neaustinis audinys turėtų būti baltas. Tokia plėvelė praleidžia šviesą, vandenį ir orą, po juo vidutinė dienos temperatūra yra maždaug 2 laipsniais aukštesnė.

Be to, renkantis, kaip uždengti daržoves, verta atsižvelgti į plėvelės storį ir šviesos laidumą. Lengvesnis neaustinis audinys (17–19 g/m²) tinka trumpalaikei apsaugai nuo šalnų, o storesnis (30–50 g/m²) labiau padeda palaikyti šilumą ilgesnį laiką. Taip pat verta darže vengti skersvėjų – tam galite naudoti žemus šiltnamio tipo lankus ar tvorą iš eglišakių. Tinkamai parinkta ir įrengta apsauga padės jūsų šalčiui jautriems daigams sėkmingai įsitvirtinti ir augti, net jeigu pavasaris vėluoja ar temperatūra naktimis vis dar krenta žemyn.

Daržovės, jautresnės šalčiui

Tačiau yra ir daržovių, kurios, deja, nėra atsparios šalčiui. Jas sodinti į žemę rekomenduojama po gegužės 15 d.

Į šį sąrašą patenka: salierai, pomidorai, paprikos, cukinijos, moliūgai, melionai, agurkai ir mairūnai. Šiame sąraše esantys salierai tikriausiai nustebina daugelį žmonių. Jei šalnos šį augalą paliečia kelias naktis iš eilės, salierai paprasčiausiai išaugs į gėles. Taip yra todėl, kad esant žemai temperatūrai augalas pamanys, kad jis jau peržiemojo, ir paprasčiausiai augins gėlės žiedus.

Daržovių auginimas po folija

Kartais perkame daržovių daigus, jautrius šalčiui tikėdami, kad jie nesušals po folija. Deja, tai klaidinga prielaida, nebent naktį šildote foliją. Iš tikrųjų po folija gali būti vėsiau nei lauke! Pakanka sumontuoti termometrus su galimybe nuskaityti užfiksuotas mažiausias ir didžiausias reikšmes, kad įsitikintumėte šia tiesa patys.

Neaustas audinys gali šiek tiek apsaugoti šias daržoves, tačiau tai negarantuoja, kad šie šalčiui jautrūs augalai išgyvens. Augalus reikia kruopščiai uždengti per naktį, tuomet plėvelė išlaikys šilumą.

Folijos pašildymo būdai

Būdas, kurį sodininkai naudoja aukštai temperatūrai palaikyti po folija, yra ilgą laiką degančių žvakių naudojimas. Jei žvakes pastatysite tokioje vietoje, kur nėra neaustinio audinio, tuomet ugnis lengvai palaikys temperatūrą. Tačiau geriausia naudoti plėvelę, tuomet nereikės ir žvakių naudoti…

Taigi, jei jūs jau pasodinote savo daržoves į žemę, geriausia uždenkite jas plėvele. Galiausiai gana greitai džiaugsitės gerai augančiais daigais.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Ideali šaltiena Velykoms: skaidri, skani ir be želatinos

Norite Velykoms pasigaminti idealios šaltienos, bet be želatinos? Šis receptas leis jums pasigaminti skaidrią, skanią ir tikrą šaltieną, kuri papuoš šventinį stalą. Šaltiena, kuri...

Šeštadienio Žavesys (balandžio 19 d.): Atleiskite Astro-magią—šiandien dvi Zodiako žvaigždės sužibės drąsiomis naujomis nuotykiais!

Šiandien teikia naują galimybę atrasti naujus hobius, galinčius pakeisti jūsų laisvalaikio praleidimą į nepaprastą patirtį. 🎨🌠 Pasinerkite į mūsų rekomendacijas ir raskite savo kitą...
---