Mes su vyru esame pamišę dėl bulvių. Vakar vakarienei bandžiau patiekti ne bulvių košę su kotletais, o ryžių košę. Garnyras liko nesuvalgytas, o vyras buvo alkanas. Kaip suprantate, bulves valgome tikrai dažnai. Svarbiausia žinoti, kaip teisingai jas gaminti.
Vyrauja stereotipas, kad bulvių patiekalai yra labai kaloringi. Pavyzdžiui, jei laikotės dietos, geriau atsisakyti šio produkto. Ar verta pamiršti bulves? Kaip gaminti mėgstamą maistą, kad nuo bulvių nepriaugtumėte svorio?
Ar bulvės yra didžiausias figūros priešas?
Iš tikrųjų bulvės yra vitaminų ir mineralų šaltinis. Ar žinojote, kad jose yra daugiau vitamino C nei svogūnuose, juoduosiuose serbentuose ir vynuogėse? Bulvės taip pat yra prisotintos vitaminų B1, geležies, natrio, magnio, fosforo, jodo, cinko ir kitų mineralų.
Visa tai daro bulves ne priešu, o geriausiu organizmo draugu. Iš tiesų 100 g virtų arba keptų bulvių yra tik 90 kcal. Įsivaizduokite, dar mažiau nei bananuose ir jogurte. Dėl didelio angliavandenių kiekio bulvės yra pagrindinis energijos šaltinis.
Kaip valgyti bulves ir nestorėti?
Atsižvelgiant į tai, kad mes gauname papildomų kilogramų ne iš pačių bulvių, o iš padažo ar aliejaus, kuriame jos yra keptos, išvada tampa aiški. Turite pakeisti bulvių gaminimo būdą.
Vokietijoje virtos ir keptos bulvės yra populiarios kaip garnyras ar net kaip salotų dalis. Tuo pačiu metu šaltos bulvės naudojamos dažniau nei karštos. Ir viskas dėl to, kad bulvėse esantis krakmolas atvėsęs virsta skaidulomis. Dėl to tokiose bulvėse yra mažiau kalorijų.
Dabar jau žinote, kad galite valgyti bulves ir palaikyti savo kūno formas. Svarbu tik mokėti jas tinkamai paruošti.