Kai kuriems tėvams nepaprastai sunku priimti sprendimą dėl vaiko aborto. Jūs turite ne tik galvoti apie būsimas pasekmes sau ir partneriui, bet ir prioritetus, kokias pasekmes tai turės jūsų negimusiam vaikui. Tėvai dažnai susiduria su širdį draskančia problema: negalios tikimybe. Šiuolaikinių technologijų dėka, prenatalinis ultragarsas gali numatyti ir diagnozuoti negalias dar kūdikiui negimus.
Keri Young ir jos vyras Royce’as sužinojo, kad jų vaikas serga anencefalija – apsigimimu, kuris beveik visada yra mirtinas. Anencefalija turi įtakos kūdikio kaukolės ir smegenų vystymuisi, o tai reiškia, kad jų kūdikis po gimimo neišgyventų. Tuomet pora susidūrė su sunkiu sprendimu: ar jie turi atsisakyti šio vaiko?
Prieš nėštumą Keri buvo nusiteikusi prieš abortus, o tai dar labiau apsunkino apsisprendimą.
Kai pirmą kartą sužinojo, kad turės vaikų, Keri ir Royce nesitikėjo išgirsti, kad jų dar negimusi dukra turi apsigimimą. Per 20 nėštumo savaitę atliktą tyrimą gydytojai nustatė, kad kūdikis sirgo anencefalija – liga, kuria serga 3 iš 10 000 kūdikių.
Keri „Facebook“ paskyroje paskelbė skaudžią naujieną su ultragarso tyrimo nuotrauka ir tokiu užrašu:
„Ji turi tobulas kojas ir tobulas rankas. Ji turi puikius inkstus, tobulus plaučius ir nepriekaištingas kepenis. Deja, ji neturi tobulų smegenų… Neseniai sužinojome, kad ji serga anencefalija, ir ji mirs“.
Jų laukė sunkus sprendimas, bet Keri ir Royce nusprendė tęsti nėštumą. Tačiau užuot pradėję priešlaikinį gimdymą, jie norėjo pasilikti kūdikį – paaukoti organus medicinos tyrimams.
Keri pasidalino informacija „Facebook“ paskyroje, įskaitant ir tą momentą, kai sužinojo apie organų donorystės galimybę:
„Mes susitarėme su„ LifeShare“ iš Oklahomos ir naujuoju mūsų gydytoju dėl organų donorystės galimybės. Jie nustatė, kad visa širdis nebus tinkama transplantacijai ,ir tai labai nuvylė… Bet tada mes sužinojome, kad galime paaukoti širdies vožtuvus, inkstus, kepenis ir, galbūt, kasą. Taip pat galime paaukoti plaučius. Mes turėjome galimybę susitikti su organų gavėju, nes ir jie norėjo su mumis susitikti. Iš to susitikimo išėjau tikrai pikta ir susierzinusi. Kodėl jie buvo tokie užtikrinti, kad gaus organus? Labai norėjau, kad jie man pasakytų, jog to nereikės ir mano kūdikis išgyvens…“
Royce taip pat apsilankė „Facebook“ tinkle, kad pasidalintų mintimis apie nelengvą sprendimą:
„Žodžiu, blogiausiu gyvenimo momentu, sužinojus, kad mirs mūsų kūdikis, prireikė mažiau nei minutės, kol Keri sugalvojo, kaip galėtų padėti kitiems. Artėjame prie finišo tiesiosios ir nors bus nuostabu susitikti su dukra, tai turės savo kainą… Mes einame į ligoninę gimdyti, o grįžtame namo be kūdikio“.
Labai mažai tėvų nusprendžia paaukoti savo dar negimusio vaiko organus medicininiams tyrimams. Todėl labai gerbiame Keri ir Royce sprendimą.
Nedvejodami pasidalinkite šiuo straipsniu su draugais ir šeima „Facebook“ tinkle!