Didžiąją dienos dalį praleidžiame sėdėdami ant kėdės darbe, grįžę namo, automobilyje ir valgydami. O japonai ant grindų sėdi tik valgydami. Kodėl taip įrengiami net prabangūs, penkių žvaigždučių viešbučiai? Sužinokite, kokia yra tokio valgymo nauda.
Palaiko virškinimo sistemą
Valgymas sulenktomis kojomis ir sėdėjimas ant grindų turi tokią pačią naudą sveikatai kaip ir joga. Šis kojų sulenkimas vadinamas „sukhasana“ ir teigiama, kad jis padidina kraujo tekėjimą į skrandį, palaiko virškinimo sistemą ir skatina gerą maistinių medžiagų įsisavinimą. Be to, sėdint sulenktomis kojomis ir palinkus į priekį, vystosi pilvo raumenys.
Padeda numesti svorio
Valgydamas ant grindų, žmogus valgo tinkamiausiu būdu. Tada leptinas, hormonas, reguliuojantis sotumo jausmą, išsiskiria tinkamu laiku, sumažindamas persivalgymo ir svorio padidėjimo riziką.
Daro mus lankstesnius
Per ilgai sėdėdami ant kėdės rizikuojame pažeisti juosmens raumenis, o, sėdėdami sulenktomis kojomis ant grindų, ištiesiame kojų raumenis ir įgyjame daugiau lankstumo. Be to, taip sėdint ne tik nesulenkiamas stuburas, bet ir nugaros bei pečių raumenys tampa atsparesni.
Pailgina gyvenimą
Sakoma, kad jei paklūpėjęs galite atsikelti be pagalbos, greičiausiai gyvensite ilgiau. Todėl japonai mano, kad sėdėjimas ir atsikėlimas kiekvieną kartą, kai valgote, yra naudingas sveikatai.
Saugo sąnarius
Ilgai sėdint ant kėdės atsiranda visiškas kojų raumenų atsipalaidavimas ir šlaunų sąstingis. O sėdėjimas ant grindų padeda išlaikyti kojų sąnarių aktyvumą, ištempia raumenis ir daro sąnarius lankstesnius.
Palaiko stuburą tiesų
Sėdėjimas ant grindų padeda dirbti nugaros raumenims ir sumažina nugaros skausmo riziką.
Nuramina protą
Sėdėjimas ant grindų ir valgymas turi psichologinį poveikį, nes tarsi jogos užsiėmimas nuramina protą.