Apimti liūdesio dėl sūnaus netekties, tėvai užmūrijo jo kambarį ir paprašė 500 metų į jį nekelti kojos. Tačiau naujasis namo savininkas vis tiek nusprendė jį atidaryti.
1918 metų balandžio 26 dieną Flandrijos mūšio lauke žuvo 21 metų dragūnų pulko antrasis leitenantas Hubertas Rošero. Jo tėvams sūnaus netektis buvo tikra tragedija. Rošero nusprendė užmūryti Huberto kambarį ir taip paversti jį savotišku muziejumi. Tėvas plytomis užmūrijo tarpdurį, o viduje paliko visus asmeninius sūnaus daiktus, nuotraukas, baldus, vazą su gėlėmis ir butelį Flandrijos dirvožemio, kur jo sūnus pasitiko mirtį.
Praėjus ketveriems metams po Pirmojo pasaulinio karo pabaigos, paaiškėjo, kad Hubertas palaidotas Didžiojoje Britanijoje kaip nežinomas karys. Jo šeima pasirūpino palaikų perlaidojimu jo namų Belabre komunos kapinėse.
Po penkerių metų Rošero pora arba pardavė, arba padovanojo namą Prancūzijos generolui Eugenijui Bridou su viena sąlyga – neatidaryti kambario 500 metų. Antrasis pasaulinis karas prasidėjo po trejų metų. Generolas Bridou trumpai dirbo Viši režimo sekretoriumi, bet paskui pabėgo į Ispaniją.
Tėvynėje jis buvo nuteistas kaip išdavikas, Prancūzijos valdžia konfiskavo jo turtą. Namą išsinuomojo teisininkų šeima, o praėjusio amžiaus 50-aisiais jį nusipirko generolo Brido anūkė ir jos vyras Danielis Fabre. Būtent jis panoro atidaryti kambarį dar nesibaigus terminui, kurio paprašė Huberto Rošero tėvai.
Tai, ką pamatė, nustebino Danielį. Atrodė, kad jis atsidūrė kitoje epochoje. Galvos apdangalas vis dar gulėjo ant buvusio šeimininko lovos, o vaikino karinė uniforma stovėjo pakabinta kampe, nors ją labai apgadino laikas ir kandys.
Daugiau nei 100 metų Huberto pistoletas, pypkė išgulėjo ant stalo nepažeisti. Prie lango stovėjo kėdė, tarsi vis dar laukianti savo šeimininko. Knygos, žvakė ir džiovintų gėlių vaza buvo išsaugotos ant naktinio stalelio šalia lovos. Nuo sienos į Danielių spoksojo kario su uniforma nuotrauka.
Sužavėtas to, ką išvydo, Danielis pakvietė komunos administraciją savo akimis pasižiūrėti į jo namuose atrastą „laiko kapsulę“. Pareigūnai taip pat nieko nelietė, vykdydami Rošero sutuoktinių nurodymą.
Miesto meras Laurentas Larošas ėmė ieškoti geradarių, galinčių iš šios vietos padaryti muziejų. Jis supranta, kad namas priklauso Danieliui Fabre, todėl tik jis ir jo šeima spręs Rošero šeimos relikvijų likimą.
Tačiau šiuo metu nėra dėl ko jaudintis – Fabre interviu BBC pažadėjo pagarbiai elgtis su velionio daiktais ir palikti viską taip, kaip yra. Jis taip pat neketina užsiimti relikvijų restauravimu, nes, pasak jo, taip gali būti prarastas ypatingas emocinis krūvis, kontakto su praeitimi jausmas.