Ketvirtadienis, 16 sausio, 2025

Naujausi

Kojų oda pasako daugiau apie jūsų sveikatą, nei manote – štai, ką jums reikia žinoti!

Žmogaus kūnas yra tikrai nuostabus!

Moterys gali nešioti savyje naują gyvybę ir jei tai nėra tikras stebuklas, kuo tada galime tai pavadinti? Kūnas taip pat duoda mums sveikatos patarimų. Stebėdami jį, galime pamatyti, ar su mūsų sveikata yra kažkas negerai.

Mes galime tai pastebėti net iš kojų. Jos taip pat rodo mūsų sveikatos pablogėjimo požymius – svarbius įspėjamuosius ženklus. Sveikata yra brangi mūsų gyvenimo dalis. Be jos nesijaučiame gerai. Taip pat nelengva dirbti, turint sveikatos problemų. Tai dažnai tampa praktiškai neįmanoma.

Todėl taip svarbu stengtis padaryti viską, kas tinka mūsų kūnui ir vengti situacijų, kurios jam netinka. Šiandien pėdų priežiūros specialistai mano, kad net ir iš žmogaus kojų galime daug sužinoti apie mūsų sveikatą.

Londono specialistė Dina Gohil „Daily Mail“ papasakojo apie įvairius nepageidaujamus simptomus, kuriuos galime pamatyti ant kojų odos ir ką daryti, kad jų išvengtume.

Šaltos pėdos

Praktiškai visi žmonės patiria tokius simptomus kaip šaltos kojos, kai temperatūra tampa žemesnė ir nėra tokia aukšta, kaip vasarą.

Tačiau tokie simptomai taip pat gali nurodyti ir kai kuriuos svarbius dalykus, kurie vyksta organizme, ir į kuriuos verta atkreipti dėmesį.

Šaltos kojos, dažniausiai, yra blogos kraujotakos rezultatas, o tai reiškia, kad šiltas kraujas gali nereguliariai aprūpinti kojas.

Todėl jūsų kojos bus vėsesnės nei visas kitas kūnas. Tačiau yra ir kitų priežasčių, kodėl kojos šąla. Tai anemija, diabetas, Raynaudo reiškinys, hipotirozė ir kitos, rečiau pasitaikančios ligos.

Kad kojos būtų šiltos, specialistas rekomenduoja šiuos metodus:

  • Reguliariai masažuokite kojas nuo kulno iki pirštų.
  • Nešiokite šiltesnes kojines.
  • Dėvėkite batus, kurie padės sušilti.
  • Išbandykite šilumos izoliacijos įdėklus.
  • Pabandykite pajudinti pirštus.
  • Kai lyja, avėkite vandeniui atsparius batus, kad drėgmė nepatektų ir kojos nešaltų.
  • Venkite kofeino: jis sukelia kraujagyslių susiaurėjimą, kuris gali apriboti kraujo tekėjimą.

Pėdų infekcijos

Dažniausios pėdų infekcijos yra susijusios su: menopauze, gastritu, stresu ir hipertireoze.

Grybelinės infekcijos gali išplisti iš vienos vietos į kitą, pažeidžiant ar liečiant kitas kūno dalis. Pavyzdžiui, infekcija gali prasidėti nuo nago ir paskui išplisti po visą odą.

Yra keletas simptomų, į kuriuos verta atkreipti dėmesį. Grybelį ant kojų galima nustatyti pagal storus, geltonus, trupančius ir skausmingus nagus.

Grybelis dauginasi karštose, drėgnose ir šiltose vietose, o kojos tokias sąlygas suteikia, nes jos turi apie 250 000 prakaito liaukų.

Taip pat yra tam tikrų sveikatos sutrikimų, dėl kurių galite pernelyg prakaituoti. Tai taip pat gali sukelti grybelines infekcijas.

Kas dar daro žmogų jautresnį tokio tipo infekcijoms? Dažniausiai susiduria su tokio tipo problemomis žmonės, kurie serga cukriniu diabetu, patiriantys stresą, menopauzės metu, sergantys gastritu, turintys sutrikusią skydliaukės veiklą, sergantys kraujagyslių ligomis ir tam gali turėti įtakos su vaistais susiję šalutiniai poveikiai.

Geriausias būdas užkirsti kelią grybelinėms infekcijoms – tinkama asmens higiena.

Pemza. Kaip ją panaudoti, kad palengvinti gyvenimą buityje?

Po fizinio krūvio, visada rekomenduojama nusiprausti po dušu ar vonioje, kad kūnas būtų švarus. Abi kojos taip pat turėtų būti kruopščiai nušluostytos.

Jei kojos prakaituoja, dažniau pakeiskite kojines. Verta naudoti drėgmei atsparias kojines. Leiskite kojoms kvėpuoti, kad jos neperkaistų, ir vėdinkite batus.

Jei nežinote, kaip kovoti su grybeline infekcija, pasitarkite su gydytoju.

Kreivas pirštas

Deja, bunionų (progresuojančio kaulų sutrikimo simptomas) problema pasitaiko gana dažnai. Tačiau tiksli jų priežastis nežinoma. Dažniausi veiksniai yra genetika, siauri ir maži batai, intensyvus fizinis krūvis, plokščios pėdos, artritas, traumos ir nervų bei raumenų ligos.

Jei turite su tuo susijusių problemų, svarbu dėvėti avalynę, kuri suteikia kojai pakankamai vietos priekyje. Taip pat svarbu turėti gerą atramą padikaulyje ir mankštintis, kad pėda būtų lankstesnė.

Sunkesniais atvejais teks naudoti įtvarą, kad pirštai atsistatytų ir nejudėtų.

Patinusios kojos

Kojų patinimas gali atsirasti dėl šių simptomų: patinimas, kraujo krešuliai, diabetas, širdies, kepenų ar inkstų ligos.

Tikriausiai daugelis iš mūsų esame pastebėję patinusias kojas.

Dažniausiai, tai yra nekenksminga. Tačiau kartais tokį kūno įspėjimą reikėtų vertinti rimtai.

Be kita ko, dėl kelionių lėktuvu, ilgo stovėjimo ar sėdėjimo, organizmui gali būti sunku pumpuoti kraują atgal į širdį dėl sumažėjusio raumenų aktyvumo.

Tačiau yra ir kitų, rimtesnių priežasčių, dėl kurių jūsų kojos gali tinti, pavyzdžiui, nėštumas, pėdos ar kulkšnies pažeidimas, kraujo krešuliai, infekcija, diabetas, širdies, kepenų ar inkstų ligos ir net vartojami vaistai.

Įskilę kulnai

Įskilę kulnai taip pat yra labai dažna problema. Jie aiškiai matomi, todėl  neįmanoma jų nepastebėti.

Pėdų įtrūkimai gali būti skausmingi. Daugiau ar mažiau gilūs. Jie dažnai atsiranda dėl drėgmės praradimo kulnuose. Tai atsitinka vaikščiojant, kai didelis kulno slėgis, dėl kurio jis įtrūksta.

Čia pateikiamos dažniausios įtrūkimų priežastys: nutukimas, senatvė, nėštumas, hipotirozė, diabetas, grybelinė infekcija, vitaminų trūkumas ir plokščios pėdos.

Kad išvengtumėte šios problemos, turėtumėte išgerti reikiamą kiekį vandens, naudoti specialią dildę ir prižiūrėti pėdų odą.

Dėl chroniškai įtrūkusių kulnų, kurie yra skausmingi liečiant, kreipkitės į podiatrą (pėdų gydytoją), kuris padės saugiai ir efektyviai išspręsti šią problemą.

Kieta kojų ir pirštų oda

Dažniausi keratozės simptomai yra: blogai prigludę batai, nutukimas ir diabetas.

Viena iš dažniausiai pasitaikančių pėdų problemų, kylančių tiek moterims, tiek vyrams, yra epidermio keratozė.

Ši problema neapsiriboja kojų pirštais. Ji gali siekti net kulkšnis, sukeldama sausus odos įtrūkimus ant kojų.

Epidermis taip pat gali sukietėti ir tapti tam tikra prevencine priemone, apsaugančia odą nuo pažeidimų, kurie gali atsirasti dėl blogai prigludusių batų, genetikos, skysčių trūkumo, nutukimo ir diabeto.

Laikui bėgant, tokia oda gali tapti varginanti ir skausminga. Tada laikas kreiptis į gydytoją.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---