Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

Kodėl reikia miegoti bent 7 valandas per parą?

Miegas yra svarbiausia mūsų gyvenimo dalis. Jei jo nepaisysite, galite išprovokuoti dideles problemas, susijusias su energija ir sveikata. Sužinokite, kodėl miegas toks svarbus, kiek ir kaip reikia miegoti.

Normalus gyvenimas neįmanomas be sveiko miego ir režimo laikymosi. Stenkitės, kad poilsis po darbo būtų jūsų prioritetas. Tik taip išliksite produktyvus, aktyvus ir linksmas.

Kokia miego nauda?

Kiekvieną dieną mes eikvojame energiją, kad ir ką darytume. Mūsų kūnas ir biolaukas silpsta. Miego metu energijos deficitas pašalinamas ir biolaukas vėl tampa stiprus. Pagrindinė miego trūkumo problema yra ta, kad jis turi tiesioginį ir kaupiamąjį poveikį. Ilgesni pamiegojimas iki pietų savaitgalį miego trūkumo problemos neišspręs. Čia pagelbės tik režimo laikymasis.

Štai kodėl sveikas miegas yra būtinas kiekvienam iš mūsų ir kiekvieną dieną. Be jo, mūsų jėgos ir energija nebus atkurtos iki galo. Savijauta blogės po kiekvienos naujos bemiegės nakties.

Be to, labai svarbi miego funkcija yra psichinių nešvarumų ir šiukšlių atsikratymas. Savo veikimu mūsų smegenys yra labai panašios į kompiuterį. Jos turi darbinę atmintį, kuri per dieną labai užkemšama visokiomis šiukšlėmis – nemaloniais prisiminimais, mintimis apie darbą ir problemas, įvairia patirtimi ir pan. Miegas išvalo smegenis nuo praėjusios dienos problemų. Štai kodėl dažnai sakoma, kad sunkius sprendimus geriausia palikti rytui.

miegoti

Kodėl reikia miegoti bent 7 valandas per parą?

Yra miego fazės, kurias privalome praeiti nakties metu. Jas galima atlikti per 6 valandas, bet ne visada. Patariama miegoti 7 valandas, kad būtų visiškai užbaigtas sąmonės apsivalymas ir smegenys galėtų pailsėti.

Žemėje yra labai mažas procentas žmonių, kurie gali miegoti ir 4 valandas. O kai kam nepakanka ir 9. Būtina atidžiai stebėti savo kūno reakcijas, ieškoti tinkamo laiko.

Jei miegos 7 valandas, net ir tie, kuriems reikia miegoti 9 ar daugiau valandų, beveik visiškai atsikratys nuovargio. Galima miegoti ir dieną. Miegojimas dienos metu nekompensuos miego naktį problemų, tačiau šiek tiek palengvins situaciją. Tiesa, nusnaudimas po 15 val. gali sutrikdyti jūsų režimą ir neleisti normaliai užmigti naktį, todėl stebėkite save.

Miego kokybė

Nesvarbu, kuriuo paros metu miegate. Nėra skirtumo, ar esate ankstyvas paukštis, ar pelėda. Svarbiausia, kad niekas jūsų netrukdytų ir kad miegotumėte bent 7 valandas. Nustatykite sau patogią dienos tvarką ir jos laikykitės. Jūsų kūnas pripras ir padidins jūsų produktyvumą.

Miego kokybė priklauso nuo pasirengimo. Prieš einant miegoti, rekomenduojama atlikti įvairias atpalaiduojančias meditacijos technikas. Meditacija išvalys protą nuo nemalonių minčių ir padės greičiau užmigti.

Miego kokybė priklauso nuo daugelio veiksnių:

  • kambarys turėtų būti kuo tylesnis ir kuo tamsesnis;
  • prieš eidamas miegoti, nepersivalgykite (idealus laikas paskutiniam valgymui yra 2 valandos prieš miegą);
  • prieš einant miegoti, geriau nemaigyti telefono ir nežaisti kompiuterinių žaidimų;
  • kambarys turėtų būti gerai išvėdintas, o lova – patogi.

Jei laikysitės šių paprastų taisyklių, efektyviai atgausite parastą energiją. Nuo pat ryto būsite kupinas jėgų. Jei ryte jaučiatės pavargęs, tai reiškia, kad darote kažką ne taip.

Atminkite, kad miegas nėra tik akių užmerkimas. Jei miegojote 9 valandas, bet ne gerai, tai yra daug blogiau, nei 5–6 valandos gero ir sveiko miego. Ilsėkitės kuo atsakingiau. Tai sustiprins jūsų biolauką, pailgins gyvenimą ir pritrauks daugiau sėkmės.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...
---