Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Kaip teisingai keisti patalynę pagal mūsų protėvių prietarus?

Miego metu žmogus tampa labiausiai neapsaugotas ir dėl to gali būti pažeidžiamas piktų jėgų. Reikia atidžiai laikytis visų ritualų, susijusių su miego vieta. Tai apima ir patalynės keitimą.

Kokiomis dienomis draudžiama keisti patalynę

Mūsų protėviai per bažnytines šventes nekeitė patalynės. Buvo laikomasi nuomonės, kad šiomis dienomis reikia kuo mažiau dirbti: darbas švenčių dienomis, taip pat ir namų ruoša, buvo suvokiama kaip nuodėmė. Sekmadienis taip pat buvo įtrauktas į bažnytines šventes. Penktadienis patalynės keitimui taip pat nepalankus: slavai tikėjo, kad ši diena yra sunki ir netinkama bet kokiems pradėjimams  ir permainoms. Geriausia paklodžių, antklodės ir pagalvės užvalkalų keitimo diena yra šeštadienis. Likusi savaitės dalis laikoma neutralia.

Kada skalbti

Patalynės skalbimas buvo laikomas blogu ženklu tomis pačiomis dienomis, kuriomis buvo draudžiama ją keisti: taip yra dėl to, kad tuo metu ribojamas bet koks darbas. Skalbti geriausiai tinka savaitės pradžia: šeštadienį pakeitus patalynę, geriau jos tą pačią dieną neskalbi, o juo labiau sekmadienį, bet palaukti iki pirmadienio.

Slavai neskalbė vėlai vakare ir naktį, nes tuo metu tamsiosios jėgos būdavo aktyviausios.

To daryti nerekomenduojama ir ankstų rytą, nes buvo galima „nuplauti“ visus būsimus darbus, tai reiškė, kad blogai seksis juos sutvarkyti.

Su kuo keisti patalynę

Vienam pakeisti patalynės komplektą yra gana sunku. Prietarai nedraudžia to daryti dviese, pavyzdžiui, gali padėti vaikas. Tačiau trims dirbti šį darbą nepatartina: jūs pritrauksite į namus nereikalingų rūpesčių.

Santuokinės lovos patalynę geriausiai keisti abiems sutuoktiniams. Jei tai darysite kartu, tai ir visi kiti dalykai bus taip pat gerai suderinti, o jūsų gyvenimas kartu bus harmoningas.

Nerekomenduojama leisti žmonėms, kurie nėra jums artimi, keisti jūsų lovos patalynės.

Kokią naudoti

Senovės slavai  drabužiuose, rankšluosčiuose, staltiesėse, paklodėse ir lovatiesėse išsiuvinėdavo  apsauginius simbolius. Šiais laikais nereikia pirkti patalynės su tikru ritualiniu siuvinėjimu: pakanka rašto su stipriausiais magiškais ženklais. Parduotuvėse lengva rasti patalynės komplektų su apskritimų ar linijų raštais.

Apskritimai, ypač raudoni, yra vienas reikšmingiausių slavų simbolių, jie reiškia saugomą teritoriją. Linijos yra simbolis, kuris reiškia tiesų judėjimą, jos išgelbės jus nuo painių minčių ir miego problemų.

Tinka patalynė ir su gyvūnų atspaudais, pavyzdžiui, paukščiais ar arkliais, nes mūsų protėviai juos labiausiai gerbė.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---