Pirmadienis, 13 sausio, 2025

Naujausi

7 išmintingi dalykai, kuriuos žmonės išmoksta tik sulaukę 40 metų

Kodėl taip ilgai tenka laukti?

Ar pagalvojote, kiek dar naujo turite išmokti šiame gyvenime? Jei jums dar nėra 40 metų, tada patikėkite manimi, geriau išmokti išminties jau dabar.

Kai mano draugei suėjo 30 metų, aš jai pasakiau: „Ateinantys 10 metų bus patys šviesiausi tavo gyvenime“. Ir po 10 metų mes vėl susitikome. Mūsų pokalbis grįžo prie šios temos ir ji patvirtino, kad praėjęs laikotarpis jai buvo nepamirštamas.

Kodėl būtent 40 metų? Nes daugumai žmonių tai yra antrosios gyvenimo pusės pradžia, kai visi įvykiai klostosi žemyn. Kažkas tai suvokia kaip finišo tiesiąją, kai nėra ypatingos prasmės toliau vystytis, kai pokyčiai nebeatrodo tokie patrauklūs. Tokie žmonės nenori rizikuoti ir priekaištingai žvelgia į jaunąją kartą, kuri vis dar kupina vilties ir ryžto.

Tai yra būtent tai, kas jūsų laukia, jei nerasite jėgų išmokti gyvenimo pamokų, vykusių per visus praėjusius metus. Visa tai yra išmintis, kuri atsispindi jūsų jaunystės klaidose ir brandesniame amžiuje. Tie žmonės, kurie tai supranta, pasiekia sėkmę sulaukę 30–40 metų.

Galiu pasakyti, kad man tai pavyko! Bet galėjo būti ir geriau. Jūs galite būti geresni už mane.

Tiesą sakant, viskas labai paprasta. Ir tai supratau tik neseniai. Nereikia riboti tik savo patirties. Mokykitės iš kitų klaidų, perimkite vyresniųjų išmintį, kad ateityje išvengtumėte nematomų kliūčių.

Taigi, aš sukūriau 7 pagrindines gyvenimo išmintis, kurias išmoko daugelis sėkmingų žmonių, ir apie kurias jie norėjo sužinoti anksčiau.

Gimusieji 13, 14, 16 ir 19 dienomis turi ypatingą misiją gyvenime

  1. Nekreipkite dėmesio į tai, ką žmonės apie jus galvoja – kitaip jūs nieko nepasieksite!

Kiekvieną kartą, kai turėjau rimtai pasirinkti, jaudinausi tik dėl vieno: „Ką kiti pagalvos?”

Žinoma, niekas nemėgsta kritikos, niekas nenori būti teisiamas dėl visuomenės nuomonės. Ir retai jauniems žmonėms pavyksta atlaikyti iš vidaus kylantį gėdos jausmą. Bet iš tikrųjų tame nėra nieko antgamtiško: visą negatyvumą mes kuriame patys. Bet kokį pasmerkimą galite praeiti tylėdami. Nereikia į tai reaguoti, štai ir viskas!

Dalykai, kuriuos sako ir daro savimi pasitikintys žmonės

Jei tam tikrą kitų nuomonę vertinsite ramiai, iš bet kurios situacijos išeisite pakelta galva. Niekas negali sunaikinti jūsų pasitikėjimo savimi ir suabejoti jūsų sąžiningumu.

Šį požiūrių reikia pasiekti. Jums nebus lengva, bet tai yra realu. Galima prisijaukinti vidinę gėdą, kritikos baimę ir pasmerkimą. Geriau, jei tai padarysite iki 40 metų.

  1. Jūs neturėsite laiko mėgautis gyvenimu „paskui“.

Visi žino, kad gyvenimas yra trumpalaikis. Tačiau nedaugelis žmonių tai tikrai suvokia ir teikia svarbą šiam faktui. Deja, dauguma žmonių gailisi prarasto laiko tik po 40 metų. Tik šiame gyvenimo segmente tokia paprasta išmintis jiems tampa akivaizdi. Bet, deja, jūs negali susigrąžinti jaunystės.

Kai jums yra 20 metų, jūs manote, kad jūs vis dar turite tiek daug laiko priekyje, kad jūs turėsite laiko viskam, kad jūs turite pakankamai jėgų įgyvendinti savo svajones. Bet būtų naivu taip galvoti 30-ies. Tai tarsi iliuzija, kurią žmogus sukuria sau, bandydamas nusiraminti. Prisiminkite vieną dalyką – laikas niekada nebūna mums naudingas. Norint save realizuoti ir pasiekti užsibrėžtų tikslų, reikia tam kažką paaukoti. Todėl neleiskite savo laiko nenaudingai veiklai.

Nereikia atidėti pokyčių, kurie jau laukia jūsų pasikeitimo ryžto: kurkite santykius dabar, jei to norite, pakeiskite darbą, leiskitės į keliones ir t.t. Nereikia laukti konkrečios datos, kai „dabar tikrai pakeisiu savo gyvenimą“. Darykite tai jau šiandien! Jūs nespėsite atsigręžti, kai jums bus jau 40.

  1. Finansinė laisvė slypi ne jūsų banko sąskaitoje laikomoje sumoje.

Finansinis mūsų gyvenimo komponentas – tai kas tapo didžiausia siekiamybe daugumai žmonių. Žmonės bijo varganos senatvės. Ir tai priverčia juos toliau dirbti abejotinus darbus, vykdyti išrankaus viršininko nurodymus, rizikuoti finansų biržoje ir tikėtis, kad „rytoj man pasiseks“. Tačiau rytoj bus tik depresija ir nervų sutrikimas.

Turėdami tokį požiūrį į finansus, metai iš metų jausitės vis labiau tuštesni. Tai matau savo drauguose. Jie bando konvertuoti mokykloje ir universitete įgytas žinias į tam tikrą pinigų sumą. Tačiau iš tikrųjų niekas iš jų neturi tokios vertės, kaip jų atliktas darbas. Tai sukelia pyktį ir nusivylimą. Ir nuo tos akimirkos atsiranda gerai žinoma pozicija, kai dėl savo nesėkmės pradedama ieškoti „atpirkimo ožio“.

Kokia viso to išvada? Išmokite dirbti sau! Nesikoncentruokite tik į uždarbį iš savo pozicijos. Jūs galite sukurti finansinę nepriklausomybę per savo pastangas.

  1. Įvertinkite draugystę su skirtingų kartų žmonėmis.

Kiekvienas iš mūsų turime tam tikrą pažįstamų ratą, su kuriais palaikome ryšį. Tai gali būti mokyklos draugai, žmonės iš darbo ar tie, su kuriais mes dalijamės savo sportiniais ar kūrybiniais pomėgiais. Visi jie gali būti skirtingo amžiaus, tačiau tai ir yra svarbiausia.

Jaunystėje bendraujate su bendraamžiais ir su vyresne karta. Bet kai tik pats tampate suaugęs, neturėtumėte vengti draugystės su jaunimu. Jie jus gali pakrauti energijos, entuziazmo ir net išmokyti tokių dalykų, kurių dar nepastebėjote.

Bendravimas su jaunais žmonėmis visada kupinas didelio optimizmo, o draugystė su vyresniaisiais gali suteikti jums gyvenimo išminties. Jums reikia abiejų šių faktorių.

  1. Santykiai turi būti jūsų mėgstamiausia pica.

Taip, būtent taip. Jei pica skani, jums patiks ją valgyti. Kas gali jai atsispirti, jei ji tikrai to verta?

Per daugelį metų bandžiau išlaikyti savo santykius ir juos visuomet gerinti. Vėliau pradėjau pastebėti, kad nesėkmės atveju pereidavau prie kitų, kurie negalėjo pasigirti stabilumu. Panašiai yra ir su pica: jei nėra nieko, kas jums patinka ir yra priimtina, tada vis tiek kažką imate, nes to negalite atsisakyti.

Kai man suėjo 30 metų, nusprendžiau pakeisti požiūrį į santykius. Ir žinote ką? Pradėjau džiaugtis būdamas vienas. Tik vienumoje pavyko geriau suprasti savo poreikius, užsiimti saviugda ir, apskritai, savimi. Taip, tai nebuvo lengva. Anksčiau ar vėliau norėjau grįžti į senąjį kelią ir įsitraukti į trumpalaikius santykius. Bet man pavyko išgyventi. Ir kad ir kaip paradoksaliai tai skambėtų, tik vienatvėje supratau, ko man reikia. Užmezgiau tinkamus santykius su žmogumi, su kuriuo sutapo mano požiūris į gyvenimą.

  1. Negrąžintinos investicijos yra daugelio klaidų priežastis.

Turiu draugą, kuris nusprendė pakeisti savo karjeros kryptį ir tapti virėju. Aš iškart pagalvojau, o kaip su ankstesniu darbu, nes jis tam išleido tiek daug pastangų ir sugebėjo pasiekti tam tikrą sėkmę? Tiesiog metė 15 savo gyvenimo metų ir visą patirtį, kurią įgijo šioje srityje.

Bet aš klydau… Mano mąstymas yra negrąžinamų investicijų pavyzdys. Tai reiškinys, verčiantis toliau investuoti į kažką tik todėl, kad tam jau išleidote pakankamai daug laiko ar pinigų. Kaip ir santykiuose, mes nesuprantame, kad jie gali būti žalingi vien todėl, kad esame įsimylėję. Tokį mąstymą gali nustatyti keli veiksniai:

  • Jei ir toliau leidžiate pinigus buvusiam reikalui ar darbui.
  • Jūs bandote išlaikyti jau išblėsusius santykius, nes juos kūrėte ilgą laiką.
  • Jūs liekate sename darbe, nes mokymams išleidote daug laiko ir pinigų.

Visa tai yra jūsų išlaidos, kurios nėra atlyginamos. Turite susitaikyti ir suprasti, kad visa tai neturi prasmės.

Jei ir toliau investuosite į prarastą ir nebenaudingą reikalą ar darbą, tik pabloginsite savo padėtį ir emocinę sveikatą. Tiesiog užduokite sau klausimą: „Jei aš pradėčiau šį reikalą nuo nulio, neinvestuodamas į jį, ar aš ir toliau jo laikyčiausi ir puoselėčiau?” Akivaizdu, kad jei atsakysite neigiamai, turėtumėte jį mesti ir judėti toliau.

  1. Sąlyginė laimė yra trumpas kelias į nelaimę.

Tarkime, kad gavote paaukštinimą darbe arba pavyko sau nusipirkti tai, ko siekėte jau daugelį metų. Be abejo, per šį laikotarpį pajusite euforiją. Bet žinote, kaip greitai šis jausmas praeina?

Pavadinkime tai „euforija“, kuri greitai išsisklaido po kokio nors malonaus įvykio. Bet problema ta, kad kai tik jis dingsta, ieškote kažko naujo ir imate mėtytis iš vienos pusės į kitą. Jūs norite užpildyti tuštumą.

Tai yra sąlyginė laimė, kai leidžiate sau būti laimingam tik tam tikro tikslo pasiekimo momentu. Toks požiūris į gyvenimą jus labai greitai nuvils, ir jūs suprasite, kas yra apsilankymas pas psichiatrą. Atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

Jūs labai laukiate paaukštinimo.

  • Norite nusipirkti prabangų automobilį.
  • Norite susirasti merginą ar vaikiną.

Jei tai tinka jums, tada greičiausiai užsibrėžėte pasiekti sąlyginę laimę. Tai yra dalykai, kuriuos iš tikrųjų yra gana lengva pasiekti. Ir to siekiamybė truks neilgai. Bet kai peržengsite finišo liniją, nieko neliks ir toliau kelsite sau abejotinus tikslus.

Perpraskite savo gyvenimą ir darykite tai, kas jums suteiks džiaugsmo ne tik dėl galutinio rezultato, bet ir per patį procesą.

Rezultatas

Iš tikrųjų įgyti išminties nėra taip sunku. Pagrindinis dalykas yra suprasti, ko norite iš gyvenimo platesne prasme. Norėdami įsisavinti visą išmintį, galite rinktis vieną iš dviejų būdų:

  • Gyventi savo gyvenimą ir mokytis iš savo padarytų klaidų
  • Mokytis iš kitų skirtingų kartų žmonių klaidų.

Antrasis variantas, žinoma, yra labiau naudingas. Nes tai leis jums įsisavinti daugiau gyvenimo išminties, kol sulauksite vidutinio savo amžiaus.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

10 ženklų, kad jūsų telefonas buvo nulaužtas. Kaip tai patikrinti dabar!

Išmanieji telefonai gali viską – nuo bankinių operacijų iki vaizdo skambučių ar išmaniųjų namų valdymo. Tačiau toks priklausymas nuo įrenginio gali atsigręžti prieš jus,...

Dirbtinis intelektas pakeis žmones: kas gali likti darbo iki 2030 metų

Dirbtinis intelektas (DI) sparčiai keičia pasaulį ir perrašo daugelio profesijų ateitį. Vis daugiau įmonių investuoja į procesų automatizavimą, siekdamos efektyvumo ir konkurencinio pranašumo, tačiau...
---