Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

Kambarinės žibutės: kaip jas auginti ir prižiūrėti?

Kambarinės žibutės daugeliui patinka nuo seno dėl aksominių žiedų ir dėl daugybės formų ir atspalvių. Nepaisant to, kad atrodo nepretenzingos, laistyti, tręšti ir prižiūrėti šias kuklias gražuoles reikia tam tikrų žinių.

žibutės

Remdamiesi tuo, viename straipsnyje surinkome dažniausiai pasitaikančias klaidas, kurias dažnai daro tiek pradedantieji, tiek patyrę kambarinių augalų mylėtojai. Neleiskite, kad žibutės nuvystų, pasiekite reguliarų ir gausų jų žydėjimą.

Kaip laistyti žibutes?

Pradėkime nuo nedidelio istorinio nukrypimo. Iš tiesų, norint geriau suprasti šio straipsnio heroję, bus naudinga sužinoti, kur ir kada prasidėjo jos triumfo kelias ant mūsų šalies palangių.

Gamtoje Saintpaulia (lot. Saintpaulia), kurią mes vadiname žibute, auga kalnuotuose Rytų Afrikos regionuose. Ir tai neturi nieko bendro su tomis miško žibuoklėmis, kurios laikomos nekaltumo simboliu ir gegužės pradžioje žemę dengia kvapniu kilimu.

žibutės

Augalą 1892 m. atrado baronas Walteris von Saint-Paulas, kurio vardu gėlės gavo savo mokslinį pavadinimą. Afrikos žibuoklė plačiajai visuomenei buvo pristatyta tarptautinėje gėlių parodoje Gente 1893 m. Ir iki šiol jau išveista daugiau nei 30 000 jų veislių.

Dabar turėtumėte suprasti, kodėl vanduo pietinio grožio gėlės laistymui turėtų būti šiltesnis nei kambario temperatūros. Šaltas vanduo gali pakenkti augalui. Taip pat neturėtumėte purkšti šios gėlės.

Žibutės mėgsta drėgną orą, kaip ant kalnų upių, tekančių jų tėvynėje, krantų. Bet jos netoleruoja, kai vanduo užsilaiko prie šaknų. Tai gali sukelti lapų puvimą.

žibutės

Taigi, neverta pilti per daug vandens į patį vazoną. Vietoj jo pastatykite vazoną į vandens indą. Patyrę gėlių augintojai teigia, kad šaknų drėkinimas tikrai gali paskatinti žibuokles vešliai žydėti.

Apšvietimas

Kaip bebūtų keista, bet svečias iš karštosios Afrikos netoleruoja tiesioginių saulės spindulių. Jų įtakoje žibutės lapai sudega ir augalas pradeda nykti.

Nedvejodami padėkite šią gražuolę ant šiaurinio, vakarinio, rytinio lango. Ant pietinės palangės ją teks kažkuo pridengti.

Skirtingoms veislėms reikia skirtingo šviesos kiekio. Taigi, atkreipkite dėmesį į jų lapus. Trūkstant šviesos, jie išsitiesia, o su pertekliumi lenkiasi per vazono kraštus.

Optimali temperatūra

Žibuoklės gali žydėti ilgai ir gausiai esant 20 laipsnių temperatūrai. Jos jokiu būdu neturi būti veikiamos skersvėjo. Nuo šalto oro srauto jų lapai gali pabalti arba pradėti pūti šaknų sistema.

žibutės

Žibuoklių trąšos

Mes mėgstame žibuokles, nes jo žydi vešliai. O tręšimas pakankamu maistinių medžiagų kiekiu padės tai pasiekti. Lengviausias būdas rasti priemonę su užrašu „For Saintpaulias“.

Jos turi būti naudojamos pagal laistymo prie šaknų instrukcijas. Jų lapai nėra purškiami dėl to, kad jie yra padengti savotiška vilna. Žydėjimo kokybę ir bendrą žibuoklių sveikatą teigiamai veikia tręšimas kaliu ir manganu.

Šias medžiagas lengva gauti, paruošiant natūralias trąšas pagal mūsų receptą. Paimkite šviežią bananų žievelę ir užpilkite vandeniu. Palaikykite porą dienų šiltoje vietoje. Po to gėles lengvai palaistykite šiltu vandeniu, o tada jau paruoštu tręšimo skysčiu.

Ligų prevencija

Viena dažniausių žibuoklių ligų yra miltligė. Tai gali sukelti daugybė veiksnių, pavyzdžiui, nepakankama šviesa, didelė drėgmė kartu su žema temperatūra, buvimas per arti sergančių augalų, azoto perteklius ir kalio trūkumas dirvožemyje.

žibutės

Miltligę lengva išgydyti, jei tai pradėsite daryti, kai bus nustatyti pirmieji ligos požymiai. Lapai, paveikti šio negalavimo, atrodo tarsi apibarstyti baltomis dulkėmis. Tik tai ne dulkės, o grybelio grybiena. Ir jūs negalėsite jos nuplauti.

Miltligę galima gydyti specialiais preparatais, kurie parduodami sodininkų parduotuvėse. Arba česnako pagalba. 50 gramų smulkinto česnako užpilkite dviem litrais vandens. Palaukite kelias dienas, perkoškite ir paveiktą augalą gydykite neskiesta priemone.

Laikydamiesi drėkinimo režimo, temperatūros ir drėgmės, reikalingos žibuoklių augimui, pasieksite jų draugišką žydėjimą ir apsisaugosite nuo miltligės.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Karminės vienatvės priežastys

Karminės vienatvės įveikimas reikalauja ne tik savianalizės, bet ir sąmoningo darbo su savimi. Svarbu išmokti priimti save be sąlygų, atleisti praeities klaidas ir sąmoningai...

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...
---