Remdamasis šiais požymiais, vos per 15 minučių santykių ekspertas gali nuspėti, ar partneriai vis dar bus kartu po penkerių metų.
Kiekviena santuoka turi problemų ir sunkumų, kurie gali ją sunaikinti. Tačiau yra vienas veiksnys, kuris padaro situaciją optimistiškesne. Tyrėjai nustatė, kad yra keturi elgesio tipai, kurių išvengus, žymiai sumažėja skyrybų rizika: kaltinimas, eskalavimas, nuvertinimas ir susvetimėjimas.
Dabar pagalvokite apie tai: remdamasis šiais požymiais, vos per 15 minučių pokalbio santykių ekspertas gali 90 procentų tikslumu numatyti, ar partneriai vis tiek bus kartu po penkerių metų.
Šis elgesio modeliai yra išmokstami, todėl galite ugdyti elgesį, kuris stiprina santykius, o ne juos sunaikina.
- Kaltinimas
Paprasčiau tariant, viena iš pagrindinių santuokos iširimo priežasčių yra polinkis kaltinti partnerį, neturint išsamios informacijos. Pirmiausia, yra būtina užduoti klausimus, o ne daryti išvadas, o dar blogiau – kaltinti.
Paklauskite: „Mielasis, ar tu įsigijai pirkinį, apie kurį nežinau?” užuot kaltinę: „Šį mėnesį mes vėl nieko neatidėjome. Ką tu šį kart įsigijai / nusipirkai?”
Jei norite palaikyti sveikus ir meilius santykius su savo partneriu, išmokite juo pasitikėti ir nustokite visada manyti, kad yra blogai.
Jei pasitikite žmogumi ir elgiatės su pagarba, tada jis visada norės tapti geresnis ir pateisins jūsų tikėjimą juo, net jei jis kartas nuo karto padarys klaidų. Kiti žmonės ne visada pateisins jūsų lūkesčius, todėl, jei kiltų problemų, verta dar kartą peržiūrėti savo lūkesčius.
- Eskalacija
Tie, kurie paprastai paaštrina konfliktus, yra labiau suinteresuoti ginti savo poziciją ir perkelti kaltę savo partneriui. Toks elgesys daugeliu atvejų sukuria tam tikrą gynybos mechanizmą, kuris ne tik neduoda jokios naudos, bet ir griauna santykius.
Yra vienas klausimas, kuris yra pakankamai galingas, kad būtų išvengta tokio elgesio modelio sunaikinimo. Kyla klausimas: „Jūs norite būti teisus ar laimingas?”
Visada stenkitės suprasti ir tada kartu ieškokite problemos sprendimo. Tai padės jums kontroliuoti emocijas konflikto metu.
- Nuvertinimas
Šis elgesio modelis, kaip ir kiti, tiesiog sustiprina laimėjimo ir pralaimėjimo dinamiką, kuri galiausiai lemia 90% pralaimėjimų. Nuvertindamas partnerį, jį diskredituojate ir darote silpnesniu. Užmerkiate akis teigiamoms jo savybėms, o daugiau dėmesio skiriate neigiamiems aspektams, prielaidoms ir išankstinėms nuostatoms.
Šis elgesys gali būti labai efektyvus trumpuoju laikotarpiu ir galbūt laikinai sunaikins kieno nors savivertę. Tačiau būkite atsargūs: kartais situacija gali kardinaliai ir dramatiškai pasikeisti. Smurtautojas gali laimėti keletą kovų, tačiau dažniausiai didelio masto kare jis bus nugalėtas, kai partneris paprasčiausiai nepakęs patyčių ir išeis.
Normalūs, emociškai sveiki žmonės ryte nepabunda mintimis apie tai, kaip jie patenkins tik savo egoistinius poreikius, tuo pačiu skaudindami ir žlugdydami kitus.
Jei nuvertinantis elgesio modelis jau yra giliai įsišaknijęs jūsų partneryje, tai jam padės tik profesionali pagalba ir jo paties noras keistis.
- Susvetimėjimas
Šis įprotis susideda iš to, kad žmogus nuolat atsisako dėti visas pastangas, kad išspręstų esamą problemą.
Kartais elgesys būna pasyvus – agresyvus, pavyzdžiui, žaidžiant tylėjimą, o kartais – atvirai agresyvus. Partneris gali užtrenkti duris ir išeiti, palikdamas kitam partneriui klausimą, ar jį pagaliau galutinai paliko, ar dar ne.
zodiako ženklai. Ar esate vienas iš jų?" width="1920" height="1684" />
Bet kuris iš šių elgesio būdų apima valdymo mechanizmą, skirtą manipuliuoti partneriu ir atimti dalį jo energijos ar bent jau sukurti to įvaizdį.
Jei norite, kad jūsų santykiai išlaikytų laiko išbandymą, tada jūs patys nuspręsite, kaip juos nukreipti norima linkme. Tai reiškia, kad jūs ir jūsų partneris būtinai turite kartu išspręsti esamas problemas ir padaryti viską, kad patenkintumėte vienas kito poreikius. Norėdami išgyventi visus sunkumus, turite tapti viena komanda, kurti abipusiai naudingas situacijas.
Jei atpažįstate save ar savo santykius bet kuriame aukščiau nurodytame taške, tada žinokite, kad žaidžiate labai pavojingą ir rizikingą žaidimą, kuris gali jums brangiai kainuoti.
Dėl tokio kenksmingo elgesio per pirmuosius penkerius santuokos metus skyrybų įvyksta 90 proc. Be to, šie įpročiai gali taip giliai įsišaknyti jumyse, kad nutraukę vienus santykius vėl pradėsite šį ciklą iš naujo, ir vėl sukursite tą pačią problemą su nauju partneriu.