Ar galima dovanoti lyginį skaičių gėlių?
Gėlės nuo senų laikų buvo vienas svarbiausių būdų išreikšti emocijas ir jausmus. Tačiau ar kada nors susimąstėte, ką gali reikšti gėlių skaičius puokštėje? Kai kuriems tai atrodo tik estetinis sprendimas, tačiau daugelyje pasaulio kultūrų skaičius turi reikšmę ir simboliką. Tradicijos skiriasi priklausomai nuo regiono – vienur gerai vertinamas lyginis gėlių kiekis, o kitur tai gali būti laikoma blogu ženklu. Įdomu tai, kad kitose šalyse gėlių spalva ar rūšis turi net didesnę reikšmę nei jų skaičius.
Pavyzdžiui, kai kuriose tautose baltos gėlės asocijuojamos su gedulu, o raudonos – su aistra ir meile. Tačiau kodėl pas mus lyginis skaičius gėlių dažnai siejamas su neigiama reikšme? Ar tikrai egzistuoja universalios taisyklės renkantis puokštę? Šis straipsnis padės atskleisti gėlių skaičių paslaptis ir suprasti, kokias simbolines reikšmes jos reiškia įvairiose kultūrose.
Jei abejojate, kiek gėlių pasirinkti, peržvelkite skirtingus šalių papročius ir galbūt atrasite jums tinkamiausią variantą. Be abejo, visada svarbu atsižvelgti į žmogaus, kuriam dovanojate, prioritetus ir įsitikinimus. Gėlės – tai daugiau nei grožio simbolis, tai jausmų, pagarbos ar palinkėjimų kalba.
Daugiau nei 12
Gėlininkystėje galioja tuzino taisyklė. Joje sakoma, kad jei puokštėje yra daugiau nei 12 žiedų, tai lyginis ar nelyginis bendras skaičius neturi reikšmės.
Todėl galite padovanoti 100 rožių puokštę – tai neprišauks bėdų.
Kai kuriose šalyse
Tradicija dovanoti tik lyginį gėlių skaičių egzistuoja ne visose pasaulio šalyse, kai kuriose situacija yra visiškai priešinga. JAV yra įprasta dovanoti puokštes tik su lyginiu žiedų skaičiumi, tačiau yra dar vienas ženklas: 13 gėlių puokštė simbolizuoja nesėkmės linkėjimą.
Izraelyje taip pat vengiama puokščių su nelyginiu žiedų skaičiumi. Apskritai, šioje šalyje gėlės yra gyvenimo ir laimės simbolis, laidotuvių dieną gėles nešti yra nepriimtina.
Griežti vokiečiai visame pasaulyje dievina teisingą geometriją, todėl nelyginio skaičiaus gėlių puokštė, jų nuomone, yra tiesiog negraži, tačiau lyginis skaičius yra visiškai kitas dalykas.
Britai taip pat ramiai reaguoja į gėlių skaičių puokštėje: nesvarbu, ar jų skaičius lygus, ar ne, tačiau jie labai nustebs, jei dovanų gaus tamsiai raudonos, vyšninės ar ryškiai raudono atspalvio gėles – tai reiškia meilės prisipažinimą.
Žmonės iš rytų
Kai kurių tautybių atstovai su malonumu gaus dovanų porinį gėlių puokštę, nes jų šalyje yra visiškai kitokios tradicijos. Pavyzdžiui, Sakartvele lyginis gėlių skaičius puokštėje yra prielankumo, susižavėjimo ir visa ko geriausio palinkėjimų ženklas. Į laidotuves nešama nelyginis skaičius gėlių, kad mirusieji neatimtų gyvųjų laimės.
Japonai laikosi taisyklės dovanoti porinį žiedų kiekį puokštėse: tokiu būdu jie nori pasakyti, kad žmogus neturi būti vienas ir gali su kažkuo pasidalinti savo džiaugsmu. Išimtis yra 4 gėlės – šioje šalyje šis skaičius yra liūdesio simbolis.
Kinams taip pat galite padovanoti lyginį žiedų skaičių, šioje šalyje jie visiškai neatkreipia dėmesio į žiedų skaičių, dėmesys skiriamas tik žiedų įvairovei. Pavyzdžiui, baltos chrizantemos dovanojamos tik laidotuvėse, o vilkdalgiai – šventėse.
10 – mylimajai
Yra tam tikra „gėlių kalba“, kuria galite ką nors pasakyti dovanos gavėjui.
Gėlių skaičius puokštėje taip pat daug reiškia, pavyzdžiui, 10 žiedų puokštėje pasakys, kad dovanotojas išreiškia nuoširdų susižavėjimą adresatei.
Todėl visai tikslinga savo draugei padovanoti 10 rožių puokštę.
Nuotraukos asociatyvinės @Freepik, @Canva