Penktadienis, 17 sausio, 2025

Naujausi

Heimlicho manevras vis dar gali išgelbėti jūsų gyvybę, jei užspringote

Metodas, manevras ir net Heimlicho technika – kaip tik neįvardinta 1974 m. sugalvotas gyvybės gelbėjimo metodas, kai žmogus užspringsta ir svetimkūnis visiškai ar iš dalies užblokuoja kvėpavimo takus. Henry Heimlichas buvo amerikiečių chirurgas, radęs būdą, kaip išgelbėti žmogų nuo uždusimo.

Heimlicho

Nuo to laiko praėjo daugiau nei keturi dešimtmečiai, o Amerikos skubios pagalbos gydytojų asociacija vis dar laiko šį metodą standartiniu, nekintamu. Iš tiesų, žiūrėdami užsienio filmą, kartais nustembame, kad visi moka elgtis užspringus, nedvejoja nė minutės. Norėčiau, kad galėčiau tą patį padaryti be specialių treniruočių. Jei sutinkate, sužinokite daugiau apie techniką.

Dalinis arba visiškas kvėpavimo takų užblokavimas

Kvėpavimo takai nėra visiškai užblokuoti, kai žmogus kosėja. Būtent kosulys vadinamas pirmuoju gynybos mechanizmo būdu pašalinti maisto gabalėlius ar kitus gerklėje įstrigusius daiktus.

Heimlicho

Svarbu nenustoti kosėti, kol gabalas neiškris savaime, arba kol galėsite jį pasiekti pirštais. Būkite budrūs: maisto gabalas gali visiškai užblokuoti jūsų kvėpavimą.

Esant tokiai situacijai, žmogus apskritai negali išleisti garso, nors tuo pačiu metu jis viską supranta. Visiško užsikimšimo atveju, svarbu nedelsiant naudoti Heimlicho manevrą. Jis taikomas suaugusiesiems, vaikams, kūdikiams.

Jūsų veiksmai

Heimlicho

Kai auka yra suaugusi. Atsistokite iš nugaros. Suimkite jį po šonkauliais, šiek tiek pakreipkite į priekį, kad svetimkūnis nustotų judėti į vidų.

Atsargiai trinktelėkite delnu tarp pečių. Maisto gabalėlis turėtų iškristi. Jei ne, paspauskite dar kartą. Šį veiksmą galima pakartoti penkis kartus. Kai procedūra yra nesėkminga, uždėkite kumštį tarp aukos šonkaulių ir bambos, o kitą ranką – ant viršaus. Paspauskite.

Heimlicho

Nekartokite to, jei auka yra nėščia moteris, labai sunkus asmuo arba vaikas iki vienerių metų. Iškvieskite greitąją pagalbą, jei maistas vis tiek nepasišalino.

Kai auka yra kūdikis iki vienerių metų. Jei jis nekosėja, paimkite jį ant rankų, padėkite išilgai ištiestos rankos ar šlaunies. Švelniai daužykite delnu per nugarą. Apžiūrėkite burną: jei išlenda maisto gabalėlis, jis vis tiek lieka burnoje. Išimkite jį.

Heimlicho

Procedūrą galite pakartoti penkis kartus. Nenaudokite pirštų, kad pasiektumėte maistą, nes taip jį tik pastumsite giliau ir pabloginsite situaciją.

Per 44 gyvavimo metus Henry Heimlicho metodas išgelbėjo tūkstančių žmonių gyvybes visame pasaulyje. Kaip sakoma, geriau niekada nesusidurti su būtinybe jį taikyti. Bet jei bėda užklupo netikėtai, geriau, kai jau esi pasirengęs.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Viskas, ką reikia žinoti apie vynuogių naudą ir žalą sveikatai

Vynuogės – tai ne tik gardžios ir populiarios uogos, bet ir itin universalus produktas, naudojamas įvairioms reikmėms. Nuo skaniųjų razinų kulinarijoje iki gaivinančių sulčių...

Ištepkite žirkles specialia priemone, pašveiskite, ir jos taps labai aštrios!

Nusidėvėjusias žirkles nebūtina iškart išmesti į šiukšlių dėžę. Pasitelkę vos kelis produktus, kuriuos, be abejo, turite namuose, galėsite vėl jomis naudotis. Šiame straipsnyje jums...
---