Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Kaip teisingai gerti kavą, kad nepradėtų skaudėti skrandžio ir nepagelstų dantys?

Kavos mėgėjai dažnai sau kelia klausimą, kaip teisingai ją gerti, kad dantys nepageltonuotų, nepašalintų iš organizmo kalcio ir neskaudėtų skrandžio? Remiantis statistika, apie 90% šalies gyventojų rytą pradeda nuo kavos, o vėliau ją geria ir dieną.

Ar kava yra naudinga žmogaus organizmui?

Pagrindinis šio gėrimo bruožas yra stimuliuojančios savybės ir skonis. Daugelis žmonių ją geria tik todėl, kad tai gaivina ir suteikia daugiau jėgų fizinio krūvio metu. Kai kuriems žmonėms kava yra tikra silpnumo ir streso panacėja. Norint atsikratyti nervinės įtampos ir padidinti savo aktyvumą, pakanka išgerti tik vieną puodelį.

kapučino kava

Kavos pupelėse yra antioksidantų, kurie teigiamai veikia žmogaus organizmą ir duoda jam didžiulės naudos. Kava suteikia daugiau deguonies smegenims, gerina dėmesį ir atmintį. Kofeinas stimuliuoja skrandžio sultis, o tai padidina rūgštingumą ir pagerina maisto virškinimą.

Kavos naudingumą organizmui galite išnaudoti tik tuo atveju, jei ją geriate saikingai. Optimali dozė, nekelianti jokio pavojaus organizmui, yra 3-4 puodeliai per dieną. Per daug vartojant, gali pasireikšti kofeino perdozavimo simptomai.

Neigiamas kavos poveikis žmogaus organizmui

Kavos perdozavimas gali rimtai pakenkti organizmui. Jei vienu metu išgersite daugiau nei 600 ml, atsiras silpnumas, pykinimas, širdies permušimai ir galvos svaigimas. Esant kofeino pertekliui, gali sutrikti sąmonė, taip pat gali susilpnėti regėjimas.

Nerekomenduojama gerti kavą esant aukštam kraujospūdžiui, uždegiminėms virškinamojo trakto ligoms ir turint širdies patologijų. Pati kava neprisideda prie ligų vystymosi, tačiau gali sukelti organų perkrovą ir sustiprinti lėtines ligas.

Tarp neigiamų kavos savybių yra šios:

  • sukelia priklausomybę. Kofeinas padidina hormono serotonino išsiskyrimą, kuris stimuliuoja malonumų centrus. Visa tai sukelia fizinę priklausomybę, o atsisakymo atveju atsiranda neigiami veiksniai;
  • kenkia nervų sistemai. Dažnas gėrimo vartojimas sukelia nervų sistemos perkrovą ir neurologinių sutrikimų atsiradimą;
  • pažeidžia libido. Pernelyg daug suvartojant gėrimo, seksualinis potraukis pablogėja ir sutrinka reprodukcinė sistema.
  • kava taip pat gali pabloginti dantų būklę ir neigiamai paveikti skrandį.

Kaip ir kiek teisingai gerti kavos?

Geriausias laikas vartoti paprastą kavą yra dienos vidurys, kai dėmesys ir susikaupimas pradeda mažėti. Daugelis įpratę gerti kavą ryte, kad iškart pabustų, tačiau tai gali sukelti kraujagyslių spazmus ir sukelti skrandžio skausmus. Štai kodėl geriausias laikas kavai yra pietūs. Jei yra nenugalimas noras gerti kavą po 18:00, tada į ją reikia įpilti kondensuoto pieno ar grietinėlės.

Suaugęs žmogus vienu metu gali išgerti ne daugiau kaip 100-200 ml. Per dieną leidžiama išgerti 2–3 tokius puodelius. Svarbiausia gerti kavą jau pavalgius, pilnu skrandžiu, nes joje yra daug rūgšties, kuri skatina skrandžio sulčių gamybą. Jei geriate ją tuščiu skrandžiu, kavoje esanti rūgštis gali pakenkti skrandžio sienelėms ir sukelti opas.

Manoma, kad palankiausias laikas gerti kavą yra nuo 10 iki 12 ir nuo 14 iki 17 valandų.

Kaip gerti kavą, kad dantys negestų?

Kad kava nepakenktų jūsų dantų baltumui, turite ją gerti taip:

  • praskieskite su pienu. Gėrimo spalva gali turėti įtakos dantų nudažymui;
  • gerkite per šiaudelį. Tokiu būdu gėrimas neturės jokios galimybės susiliesti su dantimis;
  • gerkite kavą su nedideliu kiekiu kofeino.

Dažniausiai dantys pagelsta būtent dėl ​​turkijoje (varinis puodelis kavai) išvirtos kavos. Štai kodėl turėtumėte atkreipti dėmesį į kitus jos paruošimo būdus.

Kaip gerti kavą, kad būtų išvengta kalcio išplovimo?

Kad vartojant kavą iš organizmo neišsiplautų kalcis, į ją reikia įpilti pieno. Nepaisant to, gydytojai nerekomenduoja gerti kavos su pienu dažniau nei 3-4 kartus per savaitę. Tie, kurie visiškai negeria pieno, neturėtų jo dėti į kavą vien dėl kalcio išplovimo iš organizmo.

kavos gėrimas

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---