Šeštadienis, 18 sausio, 2025

Naujausi

Moksliniai tyrimai atskleidė, kaip didesnis arbatos vartojimas, ypač žalios, įtakoja gyvenimo trukmę

Kaip jums patinka ši informacija? Gal norite sau užsiplikyti puodelį arbatos?

Tie, kurie reguliariai geria žaliąją arbatą, sumažina širdies ligų ir insulto riziką maždaug 25 procentais, rodo naujas tyrimas. Taigi, jei norite gyventi ilgiau ir būti sveikesniais, kodėl nepradėjus gerti daugiau arbatos?

Naujame Kinijos gydytojų pranešime teigiama, kad reguliariai gerdami arbatą padidinsite savo sveikų ir aktyvių gyvenimo metų skaičių.

Remiantis Europos prevencinės kardiologijos žurnale paskelbtu tyrimu, žmonės, geriantys arbatą daugiau nei tris kartus per savaitę, sumažino širdies ligų ir insulto riziką 20 proc., palyginti su tais, kurie arbatą gėrė nereguliariai arba niekada negėrė.

Tie, kurie yra įpratę gerti arbatą, taip pat 22 proc. sumažino tikimybę mirti nuo širdies ligų ar insulto.

Nors mokslininkai pastebėjo panašų apsauginį poveikį nuo širdies ir kraujagyslių ligų bei mirtingumo tarp tų, kurie gėrė vaisinę ir juodąją arbatą, tačiau rezultatai nebuvo pakankamai reikšmingi, kad būtų galima padaryti aiškias išvadas.

Kuo ilgiau geriate arbatą, tuo daugiau naudos gaunate

Panašu, kad pastovus jos vartojimas yra raktas į teikiamą arbatos naudą.

taisyklės

„Mums įdomiausias atradimas yra tas, kad laikantis įpročio gerti arbatą, ilgainiui tai gali sustiprinti jūsų sveikatai teikiamą naudą“, — sakė tyrimo autorius Dongfengas Gu,  Kinijos medicinos mokslų akademijos Epidemiologijos katedros medicinos mokslų daktaras.

Pasak dr. Gu, širdies ligų rizika buvo 40 procentų mažesnė tarp 4267 dalyvių, kurie reguliariai gėrė arbatą mažiausiai aštuonerius metus.

Tiems, kurie ilgą laiką vartoja arbatą, mirtinų širdies ligų ir insulto rizika sumažėja 56 proc., o mirties rizika dėl visų kitų priežasčių sumažėja 29 proc., palyginti su tais, kurie niekada negeria ar tik retkarčiais geria arbatą.

Gu ir jo kolegos tyrėjai savo išvadas grindė išanalizavę 100 902 dalyvių duomenis, kurie neturėjo širdies smūgio, insulto ar vėžio.

Per vidutinį maždaug septynerių metų stebėjimo laikotarpį aterosklerozinėmis širdies ir kraujagyslių ligomis (tokiomis kaip insultas ir širdies smūgis) sirgo 3 683 žmonės, o nuo šių ligų mirė 1477 žmonės. Iš viso dėl kitų priežasčių mirė 5479 žmonės.

Kodėl žalioji arbata gali būti tokia naudinga?

Sarah Samaan, medicinos mokslų daktarė, kardiologė iš Baylor Scott & White Legacy centro Plane, Teksase, pažymi, kad šis pranešimas sutampa su kitais tyrimais, kuriuose teigiam apie apsauginį arbatos poveikį širdies sveikatai.

„Arbata yra geras stiprių antioksidantų šaltinis, kurie, kaip žinoma, yra naudingi širdies ir kraujagyslių sveikatai, įskaitant arterijų apsaugą nuo uždegimo ir streso bei kraujospūdžio mažinimą“, — sakė tyrime dalyvavusi dr. Samaan. — „Visų pirma, žalioji arbata yra veiksmingesnė, nes ji mažiau apdorojama, nei juodoji arbata, todėl gatavame produkte lieka daugiau naudingų medžiagų“.

arbata

Guy Mintzas, medicinos mokslų daktaras, širdies ir kraujagyslių bei lipidologijos departamento  direktorius Sandra Atlas Bass Heart Northwell Health  ligoninėje Manhassete, Niujorko valstijoje, priduria, kad žaliojoje arbatoje yra bioaktyvių junginių, įskaitant flavonoidus, tokių kaip katechinai ir polifenoliai, kurie labai naudingi širdies ir kraujagyslių sistemai. Polifenolių taip pat yra alyvuogių aliejuje, kakavoje ir raudonajame vyne.

„Polifenolių ir flavonoidų priešuždegiminės savybės padeda pagerinti kraujagyslių ir širdies ląstelių veiklą, padidina gerojo cholesterolio kiekį, normalizuoja kraujospūdį ir sumažina įvairius uždegimo žymenis, naikinančius trombocitus“, — aiškina Guy.

Neignoruokite juodosios arbatos galimybių

bananų arbata

Tyrimo autoriai nurodo keletą priežasčių, kodėl juoda arbata neturėjo reikšmingo poveikio nuolat ją vartojančių žmonių sveikatai.

Pirma, pasak mokslininkų, juoda arbata veikiama fermentacijos, oksiduoja polifenolius, atimdama iš jų naudingą antioksidacinį poveikį.

Be to, mokslininkai pabrėžia, kad juodoji arbata dažnai patiekiama su pienu, o tai gali neutralizuoti teigiamą arbatos poveikį kraujagyslių veiklai.

Be to, pats faktas, kad tyrimas buvo atliktas Kinijoje, gali iškreipti rezultatus. Beveik pusė įprastų arbatos gėrėjų tyrime daugiausia vartojo žaliąją arbatą ir tik 8 proc. teikė pirmenybę juodajai arbatai. Pasak Gu, dėl tokio nedidelio procento galėjo gautis toks kuklus rezultatas.

„Juodoji arbata yra populiari Europos šalyse, o Nyderlanduose, Suomijoje ir Švedijoje buvo nustatyta, kad ji sumažina insulto ir koronarinės širdies ligos riziką“, — sako jis.

Kava taip pat gali būti naudinga sveikatai, priduria Samaan, dėl kavos pupelėse esančių antioksidantų.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Šeštadienio pikantiškas horoskopas (sausio 18 d.): Trys Zodiako ženklai šiandien atskleis sultingas paslaptis, kaip susirinkti pinigus.

Atraskite šiandienos perspektyvas savo zodiako ženklui.✨ Gaukite tikslias įžvalgas apie meilę ❤️, karjerą ir pinigus 💼💰, ir sveikatą 🍃. Perskaitykite savo horoskopą ir...

Viskas, ką reikia žinoti apie vynuogių naudą ir žalą sveikatai

Vynuogės – tai ne tik gardžios ir populiarios uogos, bet ir itin universalus produktas, naudojamas įvairioms reikmėms. Nuo skaniųjų razinų kulinarijoje iki gaivinančių sulčių...
---