Mūsų kūne yra gleivių, kurios yra būtinos tinkamam visų jo organų ir sistemų funkcionavimui – pagalvokite apie tai, kaip apie alyvą, kuri palaiko sklandų variklio darbą. Bet skrepliai yra speciali gleivių rūšis, kurią plaučiai gamina bandydami atsikratyti dirgiklių infekcijos pavidalu.
Gleivių kaupimuisi būdingas dusulys, sloga, kosulys ir nuolatinis poreikis valyti gerklę. Paprastai skreplius galima atsikosėti be didelių sunkumų, tačiau jei jūsų organizmui reikia pagalbos, neskubėkite pirkti vaistų, nes jie kartais veikia atvirkščiai – jie tik sutirština gleives, todėl sunku atsikosėti. Geriau išbandykite šias naudingas ir paprastas namų gamybos priemones:
1) Citrinos. Tai tikras supermaistas! Citrinos pasižymi antibakterinėmis savybėmis, vitamino C dėka jos stiprina mūsų imuninę sistemą, o jose esanti acto rūgštis yra tokia stipri, kad gali būti naudojama ir kaip puiki namų valymo priemonė.
Maloniausias būdas gauti maksimalią naudą iš citrinos yra įpilti du arbatinius šaukštelius šviežiai spaustų sulčių į puodelį šilto vandens ir pasaldinti medumi (kuris naudingas gleivėms pašalinti).
2) Medus. Šis nuostabiai saldus produktas labai greitai nuramins jūsų gerklę. Pasak „Healthy Holistic Living“, meduje taip pat yra dekstrometorfano, kuris paprastai dedamas į vaistus nuo kosulio. Yra keli medaus naudojimo būdai: pabandykite į šaukštą medaus įberti žiupsnį juodųjų pipirų – taip geriau pavyks kovoti su infekcija.
Galite įdėti medaus į šiltą vandenį (su citrina arba be jos) ir išgerti keletą puodelių per dieną. Stebėkite suvartojamo cukraus kiekį, tačiau jei jums nenustatytas diabetas, tai keli šaukštai per dieną, peršalimo metu, nepakenks.
3) Garai. Tai yra vienas geriausių būdų atsikratyti užsistovėjusių skrandžio ir gerklės gleivių. Karšti garai suskystina skreplius, leidžia jums atsikosėti. Pabandykite išsimaudyti labai karštame duše išjungę ventiliatorių, kad neišleistumėte garų. Arba galite į dubenį ar kitą talpą įpilti verdančio vandens, užsidėti rankšluostį virš galvos ir kvėpuoti, kol vanduo atvės.
Būkite labai atsargūs taikydami šį metodą, nes garai gali stipriai jus nudegti! Nepasilenkite su veidu per arti vandens ir įsitikinkite, kad šalia nėra vaikų ar naminių gyvūnėlių, kurie galėtų netyčia nuversti dubenį su vandeniu.
4) Sūrus vanduo. Remiantis „Top 10“ gydymosi namuose priemonėmis, tai yra fantastiška priemonė dėl trijų priežasčių. Druskingas vanduo yra galinga antibakterinė priemonė, atpalaiduojanti gerklę ir malšinanti uždegimą. Šlakelį druskos ištirpinkite stiklinėje šilto vandens ir skalaukite. Pakartokite kelis kartus per dieną.
5) Nosies skalavimas. Kalbėjome apie skalavimą sūriu vandeniu, bet galite pabandyti išskalauti ir nosies ertmę. Nosies skalavimas yra būdas, kai į vieną šnervę traukiamas druskos tirpalas, kad būtų atlaisvintos ten susikaupusios gleivės, o tada jos išleidžiamos iš kitos šnervės. WebMD pabrėžia distiliuoto arba virinto vandens naudojimo svarbą, ruošiant druskos tirpalą, ir po kiekvieno naudojimo praplaunant valymo įrenginį.
6) Ciberžolė. Žmonės tūkstančius metų vartojo ciberžolę. Antiseptinės ciberžolės savybės naikina bakterijas, kurios sukelia per didelę gleivių gamybą ir natūraliai stiprina imuninę sistemą. Pabandykite tiesiog įpilti šaukštelį ciberžolės į stiklinę karšto vandens ir skalauti gerklę.
Taip pat galite įdėti ją į stiklinę karšto pieno, kad pagamintumėte raminantį ir aštrų gėrimą, tačiau būkite atsargūs, nes kai kurie ekspertai mano, kad pienas prisideda prie gleivių gamybos.
7) Šiltas kompresas. Pabandykite mirkyti rankšluostį karštame vandenyje ir juo padengti reikiamas kūno vietas – karštis kaitins ir skystins gleives.
8) Eteriniai aliejai. „Natural Living Ideas” siūlo naudoti difuzorių eterinių aliejų kvapui paskleisti visame kambaryje. Eukalipto, pipirmėtės ir rozmarino eteriniai aliejai pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, kurios padeda atverti kvėpavimo takus.
9) Karšti gėrimai. Galbūt pastebėjote bendrą visų šių produktų simptomą – daugelyje jų vyrauja toks komponentas kaip stiklinė šilto vandens. „Natural Living Ideas”pabrėžia, kad svarbu gerti karštus gėrimus esant blogam orui ir esant peršalimo ligoms. Jie ramina ir drėkina, taip pat veiksmingai pašalina gleives gerklėje ir plaučiuose.
Galite gerti šiltą vandenį su citrina, žolelių arbatą ar net vištienos sultinį. Tai nėra močiutės pasakos – mokslininkai seniai išbandė karštų ir šaltų gėrimų poveikį gripu sergantiems žmonėms, ir nustatė, kad tiems, kurie gėrė karštus skysčius, greitai ir ilgam palengvėjo gripo simptomai!
Nesirkite!