Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Kaip Vokietijoje maitinamos gimdyvės: meniu, iš kurio galima rinktis

Taip jau nutiko, kad dauguma mano gimnazijos draugų išsibarstė po įvairius pasaulio kampelius. Bet aš nepraradau kontakto su jais. Mes vis dar kalbamės telefonu: aš jiems pasakoju apie dalykus gimtojoje žemėje, o jie – apie keistenybes užsienyje. Visai neseniai viena iš jų pasakojo, kokį maistą ji gavo ligoninėje.

Aleksandra ir jos vyras porą metų gyvena Vokietijoje. Ten ji pagimdė pirmagimį, o neseniai ir su antruoju pateko į ligoninę. Maistas ligoninėje Vokietijoje, pasak merginos, labai skiriasi nuo mūsų. Ir neseniai ji atsiuntė tai patvirtinančias nuotraukas. Nuspręskite patys!

Pusryčiai Vokietijos gimdymo namuose

Pasak merginos, pusryčiai ligoninėje yra monotoniški ir neskanūs. Be to, jai taip ir nepavyko pasijusti sočiai po tokių pusryčių. Pavyzdžiui, pirmoje nuotraukoje esančiame dubenyje matote ne manų košę, o vanilinį pudingą – desertą.

Lėkštėje yra tik viena duonos riekė ir trys užtepimo variantai: sviestas, grietinėlės sūris ir varškės masė. Kitoje pusėje yra dvi ploniausios dešros riekelės. Dar pridėta 100 g jogurto, sausainių ir stiklinė sulčių.

Pietūs gimdymo namuose

Tačiau pietūs šioje ligoninėje mano draugę džiugino – be to, jie visada buvo įvairūs. Galite pasiimti vieną iš trijų pietų variantų: standartinį, veganišką arba „lengvą“. Minusas tik toks, kad galima gauti ir nesveiko, greito maisto, pvz., greitai paruošiamų sriubų.

Pavyzdžiui, viršuje esančioje nuotraukoje esanti sriuba yra greitai paruošiama. Mano draugei tai atrodė per sūrus patiekalas, su nemaloniu poskoniu. Tačiau bulvės ir žuvis sūrio padaže neblogos. Be to, desertui – saldus jogurtas.

Nėščios moters pietų meniu visada yra garuose ruoštų ar virtų daržovių, mėsos ar žuvies ir sriubos. Aleksandra pastarąja dažniausiai džiaugėsi. Šioje nuotraukoje net nespėjo užfiksuoti brokolių kreminės sriubos, ji buvo tokia skani.

Bet bulvių košė dažniau buvo ruošiama iš miltelių nei iš šviežių bulvių. Draugė pripažįsta, kad toks skirtumas visada jaučiamas. Nėščios moterys arbatą ir kavą galėjo vartoti neribotais kiekiais. Koridoriuje yra stalas su gėrimais.

Draugė sako, kad kartais patiekalai buvo malonūs ir stebinantys. Pavyzdžiui, salotos su virtais burokėliais jai priminė savo vaikystę. Tačiau kartais maistas būdavo keistas ir neskanus, kad net valgyti nesinorėdavo. Pavyzdžiui, lęšių sriuba, į kurią dėl kažkokių nepaaiškinamų priežasčių buvo dedama dešra.

Tiesą sakant, ne tik mityba ligoninėje nustebino mano draugę. Apskritai vokiečių gyvenimas, jų požiūris į darbą ir pramogas, vaikų auginimas ir draugystė skiriasi nuo mūsų elgesio standartų. Ar išdrįstumėte persikelti į svečią šalį nuolat gyventi? Jei taip padarėte, pasidalykite savo patirtimi ir jausmais su mumis!

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---