Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Sveikatos problemos: 10 nerimą keliančių signalų, kuriuos siunčia jūsų kūnas

Žmogaus kūnas priverstas pastoviai patirti kenksmingų medžiagų poveikį. Maistas, įdarytas „chemija“, vaistai, oras, kuriuo kvėpuojame – visa tai prisideda prie sveikatai žalingų junginių, patenkančių į organizmą ir išprovokuojančių labai sunkias ligas. Burnos ertmė – tai kūno dalis, kuri aiškiai parodo, kad organizmas yra užterštas nepageidaujamomis medžiagomis. Štai kokius simptomus, susijusius su burnos ertme, galime pastebėti.

Todėl svarbu būti atidiems savo kūnui ir pastebėti, kai jis siunčia pavojaus signalus.

Burnos ertmės patologijų simptomai

Tokia kūno dalis, kuri aiškiai parodo, kad kūnas yra užterštas nepageidaujamomis medžiagomis, yra burnos ertmė.

Štai kokius susijusius simptomus galite stebėti.

1. Tonzilių patinimas.

Tonzilių uždegimas yra aiškus signalas, kad yra per didelis toksinų kiekis. Tonzilės yra limfinės sistemos elementas, limfinė sistema yra organų ir kraujagyslių tinklas, pašalinantis ląstelių šiukšles iš kūno. Bet tai dar ne viskas. Limfinė sistema pašalina skysčių perteklių, patogeninius mikroorganizmus (bakterijas, virusus) ir toksinus. Jei tonzilės  yra „prisotintos“ bakterijomis, virusais, toksinais, juose kaupiasi skystis. Tai išprovokuoja patinimą.

2. Dantų griežimas

Dantų griežimas gali atsirasti dėl ilgalaikio streso. Stresas priverčia nesąmoningai sukąsti žandikaulius ir griežti  dantimis miego valandomis.

3. Apnašos ant liežuvio

Apnašų buvimas ant liežuvio yra burnos ertmės kandidozės (Candida albicans) simptomas. Šis grybas gali išplisti po visą burnos ertmę (įskaitant vidinius skruostus ir gerklės vidinę dalį).

4. Negyjančios burnos žaizdos

Tai gali būti burnos vėžio simptomas. Rūkaliai ir žmonės, piktnaudžiaujantys alkoholiniais gėrimais, yra jautriausi šiam vėžiui. Tačiau gydytojai pastebi teigiamą sergamumo tendenciją tarp pacientų, kuriems ši priklausomybė netaikoma.

<a style=vaikai" width="650" height="433" />

Kaip išvengti burnos vėžio? Sistemingai apžiūrėkite burną. Po liežuviu ir liežuvio kraštais ieškokite dėmių, nelygumų, patinimų. Jei jums sunku sukramtyti ar nuryti, turėtumėte būti budrūs.

5. Burnos džiūvimas

Šis simptomas gali reikšti galimą hipotirozę ar diabetą, kitus autoimuninio pobūdžio sutrikimus, pavyzdžiui, Sjogreno sindromą. Dėl burnos džiūvimo gali atsirasti ėduonis, nes seilės apsaugo dantų emalį ir dantenų audinius. Jei jums rūpi ši problema, gali būti atliekamas kraujo tyrimas, siekiant patikrinti galimas hormonų, insulino ir autoimuninių sutrikimų problemas.

6. Dantų jautrumas

Dantų jautrumas žemai temperatūrai ar saldumynams rodo emalio eroziją ar ėduonies atsiradimą. Jautrumas karščiui gali reikšti pažeistus dantų nervus, kurie sukelia dantenų skausmus. Po valgio rekomenduojama praskalauti burną vandeniu arba suvalgyti obuolį, morką, salierą. Kai higieniška dantų priežiūra problemos neišsprendžia, būtų naudinga kreiptis į odontologą.

7. Dantenų kraujavimas

Jei dantenos reguliariai kraujuoja, tai gali reikšti dantenų uždegimą. Kraujavimas taip pat siejamas su apnašų kaupimusi ir daugybe kitų sveikatos problemų. Tuo atveju, kai kraujavimas yra pastovus, tai gali būti:

  • vitaminų C ir K trūkumas
  • krešėjimo (trombocitų) trūkumas
  • leukemija
  • periodontitas

8. Dantų ėduonis

Tai akivaizdus vitaminų ir mineralų trūkumo požymis. Jei trūksta vitamino D, dantys gali tapti pažeidžiami. Valgykite maisto produktus, kuriuose yra daug maistinių medžiagų ir mažai rūgščių. Atsisakykite dantų emalį žalojančių gazuotų gėrimų.

9. Blogas burnos kvapas

Nemalonus kvapas

Nuolatinis nemalonus kvapas yra esamos patologijos simptomas. Toks „kvapas“ gali būti pažengusio sinusito, plaučių infekcijos, bronchito, diabeto, kepenų ir inkstų ligų požymis. Nuolatinis blogas kvapas taip pat gali būti ženklas, kad žmogus nepakankamai gerai valosi dantis.

10. Patinusios dantenos

Vienas iš šios būklės simptomų yra bakterijos, kurios nėra visiškai pašalintos nuo dantų paviršiaus. Taip pat priežastis gali būti tam tikri gražiosios lyties hormoniniai ciklai. Pradėkite naudoti dantų siūlą (kas trečią dieną).

Būkite budrūs dėl burnos pokyčių. Jei reikia, nedelsdami kreipkitės į specialistą.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---