Šiuolaikiniai mokslininkai mano, kad keturiasdešimtmečiams jau svarbu žinoti, kad jų senatvė prasidės 25 metais vėliau, nei jų tėvams – tik kai bus 75-80 metų. Kadaise žmogaus gyvenime buvo tik trys laikotarpiai – jaunystė, branda ir senatvė.
Tačiau dabar fiziologinės brandos laikas ateina tik po penkiasdešimties ir žymi gyvenimo laikotarpį, kurio anksčiau tiesiog nebuvo. Štai ką mokslininkai sako, kad turite žinoti, jei jums daugiau nei keturiasdešimt!
Brandumas – laimės amžius
1. Šis laikas trunka apie 30 metų – nuo 50 iki 75 metų. Įsivaizdavimas, kad šiame amžiuje prasideda didelis fizinių ir intelektualinių gebėjimų nuosmukis, laikoma pasenusia. Jei laikysitės teisingo požiūrio į savo sveikatą, jie ne tik neišnyks, bet netgi gali pagerėti.
2. Brandos laikotarpį galima teisingai vadinti patogiausiu, nes jis sujungia sveikatą, galimybes ir gyvenimo patirtį. Remiantis statistika, žmonės 65 metų amžių laiko laimingiausiu savo gyvenime.
3. Šiuolaikiniai 55–65 metų žmonės bus pirmieji žmonijos istorijoje, pergyvenantys šį laikotarpį. Kažkada jo tiesiog nebuvo, nes senėjimas prasidėdavo daug anksčiau. Jau greitai brandūs žmonės bus didžiausios pasaulio gyventojų grupės atstovai.
Šiais laikais nedaugelis galvoja apie tai, kad savo gyvenime laikosi ankstesnių kartų parengtų gairių. Juk visus filmus, knygas ir vadovėlius, kuriais buvo auklėjami žmonės, taip pat parašė tų kartų atstovai. Bet po penkiasdešimties jie neturėjo scenarijaus, nes nebuvo numatyta aktyvaus gyvenimo. Todėl šiuolaikiniai žmonės paveldi gyvenimo programas, kuriose aktyvumas ir aktyvus gyvenimo būdas nėra numatytas.
Dabartinė karta gavo didžiulę dovaną – net 25 aktyvaus gyvenimo metus, nes jų senatvė prasidės ne anksčiau kaip 80 metų. Problema ta, kad žmonės nežino, ką daryti su šiais papildomais gyvenimo metais, nes neišmoko jais naudotis. Todėl daugelis nusiteikia priešlaikiniam savo gyvenimo užgesimui ir neišnaudoja šio laiko, kuris gali būti geriausias ir vaisingiausias gyvenime.
Pasaulinės sveikatos organizacijos žmogaus amžiaus klasifikacija:
Jaunas amžius – 18-44 metai
Vidutinis amžius – 45-59 metai
Vyresnis amžius – 60-74 metai
Senatvinis amžius – 75-90 metai
Ilgaamžis – 90+ metai
Po 50 metų jūsų laukia nuostabus laikotarpis, kai turėsite laiko, sveikatos, laisvės nuo įsipareigojimų ir net 25 metus iki senatvės.