Jei pastoviai jaučiatės pavargęs, jums gali būti išsivystęs lėtinio nuovargio sindromas. Jis dažniausiai atsiranda, kai nepakankamai miegame. Tačiau nuolatinio nuovargio galima atsikratyti ir pakeičiant kai kuriuos savo įpročius.
Netinkama mityba
Angliavandeniai yra pagrindinis mūsų kūno energijos šaltinis. Pusryčiams valgydami grūdinius produktus, makaronus ar picą, galime padidinti cukraus kiekį kraujyje ir jaustis labai energingi. Tačiau krentant cukraus kiekiui kraujyje, energingumo pojūtį pakeičia nuovargis. Todėl svarbu valgyti mažiau cukraus, bet daug angliavandenių turinčius maisto produktus, pvz., daržoves ir avižas.
Neveiklumas
Galbūt atrodo, kad prigulimas po sunkios darbo dienos suteiks energijos. Tačiau reguliariai mankštindamasis išliksite kur kas energingesnis. 2008 m. atliktas tyrimas parodė, kad žmonės, kurie sportavo tris kartus per savaitę, jautėsi mažiau pavargę nei kiti.
Negilus miegas
Miegojote 7–9 valandas, bet vis tiek jaučiatės pavargęs? Jei taip, tikriausiai miegate nepakankamai giliai. Todėl pasistenkite, kad jūsų miegas būtų reguliarus ir nebudrus. Vakare negerkite kavos ir sumažinkite laiką, kurį praleidžiate prie ekrano.
Padidėjęs jautrumas maistui
Jei dienos metu be aiškios priežasties jaučiatės pavargęs, tikėtina, kad jums padidėjęs jautrumas maistui. Tokie žmonės ypač jautrūs kiaušiniams, pieno produktams ir glitimui.
Nepakankamai skysčių
Jei jaučiate nuovargį, gali būti, kad geriate per mažai vandens. Net yra atlikta tyrimų, kurie įrodo, jog fizinio krūvio metu vandenį geriantys žmonės pavargsta mažiau.
Stresas ir įtampa
Tyrimai rodo, kad stresas gali sukelti nuovargį. Joga ir meditacija padės jaustis ramiau ir palengvins stresą.
Vitaminų trūkumas
Galite jausti nuovargį, kai trūksta geležies, vitamino D ir vitamino B12. Todėl rekomenduojama valgyti daug geležies turinčių maisto produktų, tokių kaip špinatai, brokoliai ir mėsa. Vitamino B12 galima gauti iš pieno, kiaušinių, lašišos, o vitamino D – iš grybų, riebios žuvies ir jūros gėrybių.
O svarbiausia yra gerai išsimiegoti!