Antradienis, 21 sausio, 2025

Naujausi

Šie dalykai ne tik gadina namų išvaizdą, bet ir kenkia sveikatai

Tyrimai rodo, kad moterys namų ruošos darbams skiria tris kartus daugiau laiko, nei vyrai. Namų šeimininkės tradiciškai gamina maistą, rūpinasi artimaisiais ir, žinoma, palaiko namų švarą bei tvarką. Išpuoselėti namai yra malonūs akiai, tačiau kartais nežinome, kad dirbdami sunkų darbą iš tiesų ne tik gadiname namų išvaizdą, bet ir darome sveikatai žalingų klaidų.

Vietoj dulkių siurblio naudojame šluotą

Žinoma, kaskart valant, daug patogiau išsitraukti šluotą nei sunkų siurblį. Sausos šluotos surenka šiukšles, tačiau pakelia dulkes į orą. Šluota tinka tik nesmulkiems daiktams surinkti, pavyzdžiui, ant grindų pabirusiems ryžiams. Kitais atvejais geriau atlikti drėgną valymą arba tiesiog tą vietą išsiurbti. Šiuolaikines grindų valymo priemones naudoti daug lengviau nei senesnes. Todėl tai tikrai nebus toks didelis vargas, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Likusį aliejų supilame į kriauklę ar klozetą

Puikiai žinome, kad į klozetus negalima mesti moteriškų higienos reikmenų ir popierinių rankšluosčių. Deja, nedaugelis žino, kad to negalima daryti ir su iš pirmo žvilgsnio nekenksmingu aliejumi. Tiesą sakant, vėliau aliejus sustingsta ir prilimpa prie vamzdžių sienelių bei gali juos užkimšti. Tai taip pat sukelia nemalonų kvapą. Kad išvengtumėte chemikalų naudojimo ir nereikėtų kviestis santechniko, stenkitės nepilti į kanalizaciją visko, ką norėtumėte. Aliejų galite supilti į vandeniui atsparų maišelį ir išmesti į šiukšliadėžę.

Nepaisome oro drėgmės

Dėl per didelės drėgmės gali nusilupti tapetai ir atsirasti pelėsis. Pernelyg didelė drėgmė taip pat gali pakenkti kilimams, parketui ir laminuotoms grindims. Kai oro drėgnumas viršija 55 %, grindys gali permirkti ir tapti purios, dėl to gali deformuotis.

Tačiau ne visi žino, kad drėgmės trūkumas taip pat yra pavojingas sveikatai. Jis sukelia įvairias ligas – nuo alergijos iki bronchito. Kad pasirūpintumėte savo sveikata, nebūtina pirkti drėkintuvo. Drėkinkite orą pagal poreikį. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai įpilti vandens į įprastą purškiamą buteliuką ir juo papurkšti į orą.

Klozetus ir kriaukles plauname be pirštinių

Išmokome klozetus ir kriaukles valyti stipriomis cheminėmis medžiagomis. Tačiau dauguma namų šeimininkių nenaudoja apsauginių priemonių. Kai naudojate tokias stiprias chemines medžiagas, mūvėkite pirštines ir dėvėkite kaukę. Kai cheminės medžiagos liečiasi su oda, jos gali ją sudirginti ir nudeginti. Įkvėpus pavojingų cheminių medžiagų, taip pat kenkiama sveikatai.

Šalia namo pasodiname nedidelį medelį

Gera matyti priešais langą augančias gėles ar krūmus. Tačiau ekspertai įspėja šalia namo nesodinti medžių. Medžio šaknų sistema gali pakenkti namo pamatams, o reguliarus laistymas neigiamai veikia pastato tvirtumą. Kad išvengtumėte problemų ateityje, medžius rekomenduojama sodinti pagal atitinkamas normas. Atstumas tarp išorinės namo sienos ir medžio turėtų būti ne mažesnis kaip 5 metrai, o krūmams – 2,5 metro. Pažeidus namo pamatą, pastatas gali sugriūti, todėl būkite atsargus.

Visada atitraukiame užuolaidas

Pasisekė namui, kurio langai yra saulėtoje pusėje, ir dėl to į vidų patenka daugiau natūralios šviesos. Kita vertus, saulės spinduliai kambaryje taip pat gali erzinti. Lango stiklas sulaiko B tipo UV spindulius, bet praleidžia A tipo spindulius. Ši spinduliuotė ne tik sendina odą, bet ir blukina baldų spalvą. Todėl kartais yra pravartu palikti užuolaidas užtrauktas.

Reguliariai plauname kilimą

Švarus kilimas – kiekvienos šeimininkės pasididžiavimas. Kiek laiko ir pastangų reikia, kad iš kilimo pašalintume dėmes? Daugiau, nei jūs manote. Reguliarus kilimų plovimas gali neigiamai paveikti kilimą, ypač jei jis pagamintas iš sintetinių medžiagų ir nėra brangus. Perteklinė drėgmė gali sukelti pelėsį, sukibimo praradimą ir spalvos pasikeitimą. Kad pailgintumėte kilimo gyvenimą, nebūtina jo reguliariai plauti. Tačiau kilimo paviršių reikia tinkamai išvalyti. Tam puikiai tinka išsiurbimas dulkių siurbliu.

Paliekame skalbimo mašinos dureles uždarytas

Dauguma skalbimo mašinų yra įrengtos vonios kambaryje, o kadangi kambarys yra mažas, retai kada skalbimo mašinos durys paliekamos atviros. Tačiau uždarytos durelės lemia didelę drėgmę ir bakterijoms daugintis palankią terpę. Todėl, kol mašina yra nenaudojama, dureles verčiau palikti praviras.

Netinkamai laikome vandenilio peroksidą

Yra keletas būdų, kaip naudoti vandenilio peroksidą namų valymui. Juo galima valyti viską – nuo plytelių iki sienų. Tačiau netinkamai laikomas vandenilio peroksidas yra nenaudingas, nes suyra šviesoje. Todėl šviesos nepraleidžiančią pakuotę reikėtų laikyti tamsioje vietoje. Tik tada bus išsaugotos visos medžiagos savybės.

Per daug gėlių laikome miegamajame

Miegamasis – patogiausia namų vieta. Jei namuose nesijaučiame komfortiškai, pasitelkiame įvairius metodus: perkame įvairiausias gėles ir bandome atgaivinti interjerą suvenyrais. Kartais manome, kad stiprus gėlių aromatas mus nuramins. Gėlės tikrai atgaivina namų aplinką ir sukuria komfortą, tačiau ne visada sėkmingai. Žydėjimo laikotarpiu augalai išskiria daug anglies dvideginio, kuris gali sukelti galvos skausmą ir pykinimą. Jei pajausite, kad gėlės daro įtaką jūsų miegui, geriau iškelkite jas į kitą kambarį.

Prikaupiame daug daiktų

Kuo daugiau daiktų namuose, tuo daugiau valymo darbų. Skulptūrėlės ir suvenyrai yra geriausi dulkių „magnetai“. Jie gali tapti ir alergijos šaltiniais. Todėl minimalistinis stilius turi daug savo privalumų.

Lai jūsų namai būna gražūs, jaukūs ir patogūs!

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---