Riešutų sudėtyje yra daug svarbių elementų vidiniams organams ir kraujo tiekimo sistemai.
Išmesdami riešutų kevalus į šiukšlių dėžę, išmetame vaistą, kuris gali padėti valyti kraujagysles ir taip išvengti trombozės susidarymo.
Žmonėms, sergantiems hipertenzija
Graikinių riešutų tinktūra gali būti puikus profilaktinis kraujo spaudimo normalizavimas. Be to, nėra sunku parengti tokią tinktūrą:
Pirmiausia jums reikia suvalgyti 15 graikinių riešutų, tik lukštai turi būti palikti. Lukštai turi būti kruopščiai nuplauti ir išdžiovinti.
Paimkite stiklainį, ir sudėkite į jį lukštus. Užpildykite lukštus su degtine (reikia vieno butelio) ir padėkite į sausą šiltą vietą.
Po dviejų savaičių jūsų namuose bus paruoštas puikus vaistas, turintis daug kumarino.
Ši medžiaga, patekusi į kraują, gali ištirpinti ir pašalinti kraujo krešulius nuo kraujotakos sistemos. Be to, gautas vaistas gali būti sėkmingai naudojamas gydant bronchus.
Nuo nemigos
Kalmyk tradicinė medicina naudoja riešutmedžio kevalus, kad paruoštų vaistą, kuris padėtų susidoroti su nemiga, galvos svaigimu, mėšlungiu. Norėdami gauti šį natūralų vaistą riešutmedžio lukštai yra išverdami piene.
Riešutmedžio kevalų pelenų naudojimas
Senovėje žmonės sudegindavo riešutmedžio lukštus. Per šį procesą susidarę pelenai buvo aktyviai naudojami pepsinių opų ligų gydymui.
Dėl teigiamo rezultato pelenai buvo sumaišyti su vynu ir augaliniu aliejumi. Taip pat tai prisideda prie trumpalaikio žaizdų gijimo ir skatina plaukų augimą.
Esu Jovita, viena iš laikas.lt straipsnių autorių. Jau nuo mažens mėgstu gaminti ir džiaugiuosi, kad mama leido eksperimentuoti virtuvėje. Mėgstamiausi patiekalai, be abejonės, desertai. Taip pat mėgstu „suktis” namuose, tad skaitytojams stengiuosi pateikti ne tik įdomių receptų, bet ir naudingų patarimų namų ruošoje.