Rudenį, atlikus rožių genėjimo darbus sode, atsiranda daug nereikalingų šakų. Jas galima teisingai panaudoti paruošiant daigais. Faktas yra tas, kad prigijimas rudens laikotarpiu yra gana didelis, todėl pavasarį rožės jus pradžiugins, taigi, pasiekiamas maksimalus rezultatas.
Genėjimo procedūra
Jums reikės: plastikinės dėžės, paprasto ir upių smėlio, genėjimo žirklių, Kornevino (šaknų augimo stimuliatoriaus), Lutrasilo (sintetinės neaustinės medžiagos iš polipropileno) 60 g/m2 tankio, žvakės.
Beveik visos šakos, nepriklausomai nuo jų storio, tinkamos rudeniniam skiepijimui. Jums reikia supjaustyti juos į auginius, kurių kiekviename yra nuo keturių iki penkių pumpurų.
Iš apačios būtina padaryti įstrižą pjūvį vieno centimetro atstumu iki pirmojo pumpuro. Viršutinis pjūvis turi būti tiesus ir vienu centimetru aukščiau virš paskutinio pumpuro. Galite paruošti didžiulį skaičių ūglių (ant jų neturėtų būti lapų).
Paruošti auginiai turėtų būti dedami į Kornevino tirpalą dviem valandoms. Į dešimt gramų augimo stimuliatoriaus reikia įpilti du šimtus mililitrų vandens. Viršutinis pjūvis turi būti beveik iš karto užkonservuojamas. Šiam procesui naudojamas žvakių vaškas.
Į jau paruoštą iškastą dirvą būtina sodinti auginius. Sodinimo vieta turėtų būti šiek tiek pavėsyje. Dirvožemyje iškasamos skylės, kurių gylis siekia dešimt centimetrų. Padaromos dvi lysvės. Eilučių ilgis yra nedidelis, nes jie yra uždengti iš viršaus plastikine dėže. Į šiuos griovelius pilamas smėlis sumaišytas su upių smėliu.
Sodinukai dedami į griovelius 45 laipsnių kampu nuo penkių iki septynių centimetrų atstumu. Iš apačios kotas šiek tiek sodinamas giliau ir yra uždengiamas žeme. Tada viršuje uždengiama dėžutė. Kai naktį temperatūra pradeda kristi arčiau nulio, sodinukai po dėže apibarstomi džiovintais lapais ar pušų spygliais. Sluoksnio storis turėtų būti apie dvidešimt centimetrų. Be viso to, du sluoksniai yra padengti lutrasilu arba agro plėvele.
Kad sodinukai puikiai adaptuotųsi ir prisitaikytų, pavasarį reikia pašalinti spyglius ir medžiagos dangos sluoksnį. Palaipsniui, sprogstant pumpurėliams, daigai kruopščiai iškasami ir persodinami į nuolatinę vietą.