Ar žinojote? Tai, jog žmogus verkia žiūrėdamas filmą, reiškia, kad jis yra psichologiškai stiprus!
Sociologai jau seniai pripažino, kad mes esame linkę diskriminuoti tuos, kurie verkia žiūrėdami filmus. Mes suvokiame žmones, kurie leidžia sau verkti tokioje situacijoje, kaip emociškai silpnus asmenis. Sutikite, kad gana netikėta sužinoti, jog tokių emocijų pasireiškimas žiūrint filmą iš tikrųjų yra stipraus mentaliteto ženklas!
Kodėl verkti filmo metu reiškia, kad esate psichologiškai stiprus? Nes ašaros rodo, jog turite polinkį rodyti empatiją. Empatija yra savybė, padedanti suprasti, kaip jaučiasi kitas žmogus, projektuojant jo emocijas į save. Išvados daromos analizuojant to žmogaus situaciją ir elgesį.
Jei verkiate žiūrėdamas filmus, jūs gebate pajausti emocinę būseną, kurią išgyvena kitas asmuo, atsižvelgdamas į jo situaciją ir veido išraišką. Nors suprantate, kad šis skausmas yra kito žmogaus, pavyzdžiui, filmo veikėjo, suvokiate, ką jis gali reikšti. Tai gali būti trauma, sielvartas, ilgesys ar džiaugsmas. Pajausite tą patį, jei esate empatiškas.
Šia savybe pasižymintys žmonės yra psichologiškai stiprūs, nes tokie emociniai protrūkiai gali lengvai išeikvoti fizinę energiją. Empatija yra svarbus socialinis įgūdis, į kurį dažnai neatsižvelgiama arba kuris tiesiog nuvertinamas. Polinkis į empatiją padeda sėkmingai mokytis, praverčia karjeroje ir santykiuose.
Ašaros žiūrint filmą yra susijusios su emociniu vystymusi, ekstraversija ir savigarba
Tirdami tokį žmonių elgesį, mokslininkai nustatė, kad su juo siejasi keli asmenybės bruožai: empatija, ekstraversija, moteriškumas, savivertė ir anksčiau patirto streso lygis. Filmo metu verkusios moterys dažniau atsakė tyrėjams, kad joms liūdna. Vyrai elgėsi kiek kitaip. Jei filmas ir privertė juos verkti, jie nepastebėjo savo emocinio ryšio su juo.
Manoma, kad psichologiškai stiprūs žmonės gali užimti lyderio pozicijas socialiniuose santykiuose, o tai šiek tiek prieštarauja liūdesį sukėlusio personažo įvaizdžiui. Tačiau ekstravertus nustebino jų pačių reakcija per eksperimentą. Mokslininkai nustatė, kad jų asmenybės bruožai yra siejami su verkimu žiūrint filmus, taip pat su ego jėgomis ar savigarba, o tai aiškiai rodo stiprų mentalitetą.
Galima sakyti, kad filmo metu verkiantys žmonės yra pranašesni. Emociniai ženklai, pagrįsti tonu, veido išraiška, kūno kalba, mikro išraiškomis ir intuicija padeda nustatyti, su kokio tipo asmeniu leidžiate laiką ar ketinate bendrauti. Tai yra informacija, dėl kurios rinkodaros specialistai ryžtųsi net žudyti, nes tai padėtų jiems sužinoti visuomenės reakciją į jų produktą.
Verkimas per filmus yra dalis patirties, kurią žmonės patiria visiškai panirę į filmą. Kito tyrimo metu mokslininkai analizavo iliuziją, kai žiūrint filmą vienu metu egzistuoja du kūnai. Jie teigia, kad nors mes žinome, jog filmas nėra tikras, įžvalgesni žmonės gali suprasti, kad jie atsiduria abiejose filmo pusėse. Šis konfliktas tarp buvimo čia, ant sofos, ir aktoriaus vietoje gali priversti žiūrovus pajausti svaigulį ir net pykinimą, kurie sukelia nerimą, tačiau tam tikra prasme yra ir malonūs. Šį potyrį ypač sustiprina 3D filmai ir virtualioji realybė.
Ar jums yra tekę pravirkti žiūrint filmą?