Sue Palmer pabudo su sunkiu pykinimu. Moteris pradėjo vemti, bet, priėmė tai kaip įprastą apsinuodijimą ir ketino eiti miegoti.
Tačiau jos vyras primygtinai reikalavo medicininės pagalbos. Kaip paaiškėjo vėliau, jis išgelbėjo jos gyvybę.
po-drugomu-5-strannyh-i-neozhidannyh-simptomov-kotorye-nelzya-ignorirovat.jpg" alt="" width="750" height="500" />
„Jei tą rytą būčiau nuėjusi miegoti, ryte būčiau jau nepabudusi“, – sakė moteris.
Sue juokaudama prisimena, kaip sėdi skubios pagalbos kambaryje. Idėja, kad ji galbūt gali turėti širdies priepuolį, jai atrodė juokinga: ji jautėsi visiškai normaliai!
Pirmojoje elektrokardiogramoje nenustatyta jokių nukrypimų, tačiau antrajame gydytoja pastebėjo kažką, dėl ko jie nedelsdami paėmė moterį operacijai!
Kai Sue pabudo iš anestezijos, ji sužinojo, kad ji turėjo didžiulį širdies priepuolį. Išpuolis prasidėjo tik tuo metu, kai ji atvyko į ligoninę.
Jos dešinė vainikinė arterija buvo užblokuota 10%, o centrinė – 70%! Jei moteris nebūtų operatyviai įteikta operacijai, tai sukeltų neišvengiamą mirtį.
Daugumai moterų tipiški širdies priepuolio simptomai yra lengvi ar visai nepaaiškinami!
Širdies priepuolis yra pagrindinė moterų mirtingumo priežastis. Be to, beveik du trečdaliai netikėtai mirusių nuo širdies priepuolio moterų neturi prognozės požymių.
Visi žino, kad širdies priepuolis pasireiškia krūtinės ar rankos skausmu, tačiau daugumai moterų ligos simptomai nėra tokie ryškūs arba jie nepasireiškia. Todėl svarbu žinoti retesnius šios pavojingos ligos požymius.
Atkreipkite dėmesį į visus keistus simptomus nuo smakro iki bambos!
Gydytojai įspėja, kad svarbu atkreipti dėmesį į visus keistus kūno simptomus nuo smakro iki bambos. Tai netgi gali būti nugaros ar žandikaulio skausmas, dantų skausmas!
Atkreipkite dėmesį, kad širdies priepuolis pasireiškia ne tik kaip skausmas, bet ir kaip diskomforto jausmas krūtinėje!
Kitas dažnas simptomas yra virškinimo sutrikimai arba skrandžio sutrikimai. Dažnai širdies sutrikimus lydi pykinimas, galvos svaigimas ir vėmimas.
Be to, nuovargis, dusulys – vienas iš pagrindinių, bet taip retai matomų širdies priepuolio simptomų.
Kai skambinate greitajai pagalbai, nedvejodami pasakykite gydytojams, kad įtariate, jog turite širdies priepuolį, ypač jei manote, kad jūsų skundai negali būti rimtai priimti. Paprašykite gydytojo atlikti elektrokardiogramą.
Deja, širdies priepuolis gali įvykti net ir sveikiems žmonėms. Jums nereikia būti rūkaliu, valgyti „McDonalds“ ir būti su antsvoriu, todėl klausykitės savo kūno signalų ir būkite sveiki!