Kiekvieną pavasarį ir rudenį man skaudėdavo gerklę, dingdavo balsas ir kankino baisus kosulys. Visa tai tęsėsi iki tol, kol gydytoja man patarė išbandyti eterinį eglės spyglių aliejų.
Eglės spyglių eterinis aliejus gydymo praktikoje yra naudojamas nuo neatmenamų laikų, tačiau šiandien jis yra pasirenkamas ganėtinai retai. Tikrai be reikalo: šiame aliejuje yra maždaug 35 biologiškai aktyvios medžiagos, kurios pasižymi priešuždegiminiu, antiparazitiniu ir sveikatą stiprinančiu poveikiu.
Šį aliejų galima naudoti nugaros, krūtinės ir kaklo srities įtrynimui, juo galima masažuoti kojas arba daryti inhaliacijas (į emaliuotą puodą įlašinkite 3-4 eglės spyglių eterinio aliejaus, įpilkite verdančio vandens ir kvėpuokite kylančiais garais).
Jei kankina sloga, įlašinkite po lašelį šio eterinio aliejaus į nosį.
Eglės spyglių eterinis aliejus taip pat malšina stiprų kosulį: ryte ir vakare užlašinkite po 3-5 eterinio aliejaus lašus ant liežuvio šaknies.
Jei norite išvengti peršalimo, išbandykite šį receptą: į 50 ml kokosų ar alyvuogių aliejaus įlašinkite kelis lašelius eglės spyglių eterinio aliejaus. Šį mišinį tepkite ant krūtinės, kaklo ir nugaros.
Eglės spyglių eteriniu aliejumi gali būti gydomas pėdų grybelis: vatos tamponėlį suvilgykite šiuo eteriniu aliejumi ir dėkite ant pažeistų vietų (laikykite apie 15 minučių).
Jei jus kankina nemiga, į vonią įlašinkite 5 lašus eglės spyglių eterinio aliejaus, pagulėkite vonioje 10-15 minučių. Tokioje vonioje rekomenduojama gulėti kas antrą dieną arba rečiau.
Dėmesio! Šie gydymo būdai netinka mažiems vaikams ir pacientams, sergantiems bronchine astma! Eglės spyglių eterinio aliejaus taip pat nereikėtų naudoti nėščioms moterims.