Kiekviena moteris yra savaip nelaiminga. Kažkuri dienas leidžia vienui viena, kažkuriai nepatinka tai, kad vyras yra abejingas, o prieš penkis metus sielos džiaugsmu dalinosi ir nešiojo ją ant rankų. Dar kažkurios negali nutraukti skaudžių santykių, kuriuose yra daug daugiau negatyvumo nei šiltų jausmų.
Visi nori atsikratyti problemų ir skrieti didelių ir šviesių emocijų link. Kaip sakė vienas iš rašytojų: „Žmogus sukurtas laimei, kaip paukštis skrydžiui“.
Bet, matote, laimės jausmas mums nėra suteikiamas iš viršaus, mes patys jį vystome savo sieloje, analizuodami tai, kas vyksta. O į gyvenimą galima pažvelgti įvairiai.
Aš surinkau keletą išmintingiausių Tibeto filosofo Dalai Lamos posakių, kurie viską sudėlios mintyse ir paskatins jus padaryti nuostabias išvadas.
Tiems, kurie nėra vertinami
„Žmonės buvo sukurti tam, kad juos mylėtų, o daiktai buvo sukurti naudoti. Pasaulyje yra chaosas, nes viskas yra priešingai “.
Moteris neprivalo savo petimi palaikyti vyro ir stumti jo į didelius pasiekimus. Ji neprivalo užglaistyti tuštumos vyro psichikoje ar pagerinti jo savivertės. Moteris neturėtų būti daiktu, tarnaujančiu kito gyvenimui.
Viskas, ką ji turi padaryti, tai būti laiminga su vyru. Į visa kita galima nekreipti dėmesio.
Tiems, kurie mėgsta nukentėti
„Mes dažnai sustipriname savo skausmą ir kančią, nes esame pernelyg jautrūs ir per daug dėmesingi smulkmenoms, ir šiuos dalykus imame per giliai į širdį”.
„Žmogus pats pasirenka, ar kentėti, ar ne, pasirinkdamas savo reakciją į vieną ar kitą situaciją“.
Gaila, kai vyras tavęs visiškai nevertina. Bet tai nėra priežastis daužyti galvą į sieną ar apverkti pagalvę ašaromis. Tai yra priežastis permąstyti apie savo gyvenimą ir priimti teisingą sprendimą. Pasaulyje, kuriame yra milijonai vyrų, tikrai bus kuris nors, kuris jus įvertins ir neleis išlieti nė vienos ašaros.
Dalai Lama pataria:
„Kiekvieną rytą, pabudęs, pradėk nuo minčių:„ Šiandien man pasisekė – aš pabudau. Aš esu gyvas, turiu šį brangų žmogaus gyvenimą ir jo nešvaistysiu “.
Kentėti už nelaimingą meilę ar ištverti tironiją – tai tuščias ir kvailas gyvenimas. Jūs niekada neturėsite antrojo gyvenimo.
Mano draugė dejuoja: „Aš jau du kartus išsiskyriau! Visas mano gyvenimas yra visiška nesėkmė“.
– Bet tu du kartus buvai laiminga? – klausiu aš.
– Buvau, bet santuokos iširo, – niūriai sako ji.
Dalai Lama pataria kaip neigiamą dalyką įžvelgti ne tai, kad buvote atstumtas ir pageidavote kito, o įvertinti racionalų esmės branduolį:
„Kada pralaimi – neprarandi patirties“.
Nė viena iš mūsų negali būti visiškai tikra, kad mes pasirinkome būtent tą vyrą, kurį likimas mums skyrė.
Trejus metus buvau sužlugdyta nelaimingos meilės, užmiršusi išdidumą bėgau paskui vyrą, bandžiau būti ten, kur jis būdavo ir buvau jam visapusiškai atsidavusi kaip šuo.
Šios Dalai Lamos frazės man padėjo atsigauti:
„Atminkite, kad ne visada tai, ko norite, jums tikrai reikalinga. Negauti to, ko norite, kartais pasiseka“.
Apmąstydama, kokias moteris renkasi ir myli vyrai, priėjau vienareikšmišką nuomonę. Tai gali būti ir putli, ir liesa, ir gražuolė, ir durnelė. Nesvarbu, kokius kvepalus ji naudoja, kur dirba ir kaip stilingai rengiasi. Pagrindinis dalykas yra kitas.
Tai yra moralinis adekvatumas. Brandumas. Gebėjimas mylėti visa širdimi ir nesikapstyti vyro smegenyse. Neužkraukite ant jo savo visų problemų ir kompleksų. Būkite paslaugios ir malonios. Kiekvieną dieną. Kiekvienais metais. Visą gyvenimą.
Taip Dalai Lama apibūdina tokią moterį:
„Žmogus, turintis didžiules kantrybės ir tolerancijos atsargas, eina per gyvenimą su ypatinga tylos ir ramybės dalimi. Toks žmogus yra ne tik laimingas ir emociškai subalansuotas, bet, be to, jis yra žymiai sveikesnis ir mažiau imlus ligoms“.