Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

9 patarimai, kaip gyventi nepriklausant nuo pinigų. Sužinokite!

Poreikis didinti pajamas skatina žmones tobulinti finansinį raštingumą, atidžiau tikrinti čekius ir kreditų istoriją bei mokytis taupyti ateičiai. Tikimės, kad šie 9 patarimai, kaip pradėti tai daryti, jums bus naudingi. Finansinis raštingumas pandemijos metu sulaukė daugelio žmonių susidomėjimo. Gali atrodyti, kad stresas užvaldo kiekvieną žmogaus gyvenimo sritį.

Rugpjūtį šiems zodiako ženklams gresia patirti finansinius vargus

Noras nedelsiant perimti situacijos kontrolę labai disciplinuoja. Tiesą sakant, kai nėra didelio pinigų poreikio, žmonės netikrina informacijos čekiuose, kvituose, nesijaudina dėl papildomo kavos puodelio, kurį išgėrė kavinėje, o ne namuose. Taigi, yra daugybė skirtingų finansinių išlaidų, kurias galima sumažinti ir net to nepastebėti – tai neturės įtakos nei socialiniam gyvenimui, nei asmeniniam komfortui. Štai 9 patarimai, kaip galite kontroliuoti savo pajamas.

Pažabokite savo emocijas

9 patartimai

Panika nepadės išspręsti problemų – priešingai, jas dar labiau pablogins. Kaip žinote, stresas yra dažniausia ligų vystymosi priežastis, o vaistai yra brangūs, tad jie gali paveikti finansinę gerovę. Emocionalumas dažnai trukdo blaiviai žiūrėti į gyvenimą ir kritiškai mąstyti. Patekęs į sunkią situaciją, žmogus turi veikti, o ne galvoti apie pasaulio pabaigą. Svarbu atskirti du dalykus – paniką, kuri lėtina problemos sprendimo procesą, ir kritinį mąstymą, kuris prie to tikrai prisideda.

Vidinė harmonija

Svarbu sau šiek tiek atsipalaiduoti – ne visas finansines problemas galite išspręsti vienu metu, kai kuriems tikslams reikės skirti daugiau laiko. Jei įsivaizduoti, kad žmogus nevaldo savo emocijų ir visą parą stresuoja, baisu pagalvoti, kaip greitai jis perdegs…

Būkite pesimistas

9 patarimai

Pasiūlymas gali jus nustebinti. Bet iš tikrųjų, jei žmogus žinos blogiausią scenarijų ir supras, kad turi sprendimą, tai jį tik įkvėps. Jei jis gali susidoroti su didžiausia finansine nelaime (kuri, greičiausiai, jam neįvyks), tada jis gali lengvai rasti atsakymus į kitus klausimus.

Pavyzdžiui, blogiausias scenarijus yra darbo praradimas. Kas toliau? Būtina apskaičiuoti, kaip žmogus ieškos naujos darbo vietos ir kiek laiko tai gali užtrukti. Atitinkamai atsižvelkite į bedarbio pragyvenimo šaltinius. Juodai dienai nereikia daug atidėti – minimali suma tik paskatins aktyvesnes darbo paieškas.

Svarbu atsižvelgti į profesijos paklausą ir specialisto patirtį. Jei žmogus nėra tikras, ką jis nori daryti, gali būti verta pasitaupyti daugiau pinigų. Antras žingsnis – pasiruošimas išlaidų sumažinimui. Jus turėtų guosti mintis, kad sunkumai bus laikini. Turite susitaikyti, kad šie gyvenimo pokyčiai yra teigiami – tai asmeninis planas apokalipsės atveju, kuriam žmogus turi būti pasirengęs.

Biudžeto peržiūra

9 patarimai

Daugelį nereikalingų pirkinių žmonės įsigyja vien todėl, kad nori patikti sau arba gali sau leisti papildomas išlaidas. Stresas gali sumažinti paskutinį jausmą arba, priešingai, jį sustiprinti. Tiesą sakant, jei asmuo patikrina savo praėjusio mėnesio išlaidas, supranta, kad kai kuriuos dalykus nusipirko be reikalo. Atėjo laikas įvertinti, ar jums tikrai reikia šių prekių. Apskaičiuokite kitas nedideles išlaidas, kurių nebuvimas niekaip nepaveiktų jūsų gyvenimo, tačiau mėnesio ataskaitoje tai bus visai didelė pinigų suma.

Neprivalote patys rašytis visas išlaidas. Savo telefone galite įsidiegti programą, kurioje atsispindės jūsų išlaidavimas.

Refinansavimas

Jei asmuo turi kokį nors kreditą, banko pasiūlymų stebėjimas labai padės sumažinti išlaidas. Ypač, jei turite pasiėmę didelę paskolą. Galite pasirinkti naują mokėjimo planą, kuris paskolą pratęs dar keliems mėnesiams, tačiau sumažins mėnesinę įmoką.

9 patarimai

Trumpalaikių ir ilgalaikių planų peržiūra

Ištikus panikai dėl pinigų trūkumo, žmonės gali iškart panaudoti savo santaupas. Reikia aiškiai atskirti, kokias santaupas žmogus atideda atostogoms, senatvei, vaikų universitetui. Negalite spręsti problemų savo ateities galimybių sąskaita.

Todėl pirmas dalykas, kurį reikia padaryti patekus į sunkią situaciją – perskaičiuoti savo išlaidas. Ir tik tada, jei yra toks poreikis, panaudokite santaupas. Jei gyvenate labai daug išlaidaudami, ilgainiui galite likti be nieko.

Pagerinkite finansinį raštingumą

Krizė yra geriausias laikas peržiūrėti finansų planavimo pagrindus. Žinoma, jei asmuo neturi finansinio aukštojo išsilavinimo ir nedirba vyriausiuoju buhalteriu, jis net nesigilina į prekių kvitus. Toks požiūris iš esmės yra neteisingas. Verta apžiūrėti ir žinoti, kur ir kiek pinigų išleidžiate. Svarbu apsvarstyti, kiek galite sau leisti per mėnesį išleisti pinigų. Net jei reikės daug laiko įvairių skirtingų bendrovių pasiūlymų palyginimui, neišsigąskite, rezultatas bus didelis pinigų sutaupymas.

9 patarimai

Diskusijos apie ekonomiką

Jei žmonės gyvena kartu, kiekvienas iš jų turės išspręsti finansinius sunkumus, taip pat padidinti finansinį raštingumą. Tačiau dvi galvos geriau nei viena – aptarus pajamas ir išlaidas, sutrumpės problemų sprendimo laikas.

Vienišas žmogus taip pat gali prašyti patarimo daugiau žinančių draugų, kolegų ir šeimos. Galite aptarti savo išlaidas su artimais žmonėmis, kurie tikriausiai taip pat yra su tuo susidūrę. Jie gali atkreipti dėmesį į tas išlaidas, kurių žmogus nepastebėjo, ir pasiūlyti, kaip jas sumažinti.

Krizė atveria naujas galimybes

Finansinis stabilumas yra dvipusis medalis. Jį sudaro pajamos ir išlaidos, o krizės metu abu šiuos dalykus galima pakoreguoti. Daugelis žmonių anksčiau ar vėliau subrandina savo verslo kūrimo idėją, tačiau neryžtingumas neleidžia jiems pradėti. Finansiniai sunkumai gali tiesiog paskatinti įgyvendinti šią svajonę, kad padidėtų pajamos. Kiti labiau pasitiki darbdaviu ir prašo papildomų darbų ar atlyginimo pakėlimo. Be to, galite pabandyti užsiimti kokiu nors savo mėgstamu hobiu ir iš to užsidirbti pinigų.

9 patarimai

Galvojimą paverskite veiksmu

Stresas gali sukelti apatiją ir hiperaktyvumą – labiausiai tikėtina pastaroji. Žmonės tampa nervingi, trūkčioja, nuolat jaučiasi išsiblaškę. Tačiau atėjo laikas mintis paversti tikrais veiksmais. Emocijos yra naudinga finansinė priemonė, skatinanti spręsti problemas. Jei susijaudinusi būsena trukdo racionaliai mąstyti, verta skirti penkias minutes laiko vidiniam monologui su savimi. Užsirašykite visus jums rūpimus klausimus ant popieriaus lapo ir priimkite geriausią sprendimą.

Ar šie 9 patarimai jums pasirodė naudingi?

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Karminės vienatvės priežastys

Karminės vienatvės įveikimas reikalauja ne tik savianalizės, bet ir sąmoningo darbo su savimi. Svarbu išmokti priimti save be sąlygų, atleisti praeities klaidas ir sąmoningai...

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...
---