Šiandien skyrybos yra daug įprastesnės nei vestuvės. Remiantis statistika, per pastaruosius 50 metų žmonės pradėjo skirtis 2,5 karto dažniau ir tuoktis 2 kartus mažiau. Todėl nenuostabu, kad psichologai iš viso pasaulio dabar mėgsta tyrinėti šią problemą. Kodėl santykiai taip dažnai neišlaiko laiko išbandymų?
Daugeliui tyrimų pavyko rasti gana akivaizdžių skyrybų priežasčių. Tokios, kaip, pavyzdžiui, šypsenos vaikystės nuotraukose ar darbo kolegų lytis. Dabar papasakosime apie įdomiausias mokslininkų išvadas.
santykiai" width="800" height="450" />
Šeimos pavyzdžiai
Dažniausiai skyrybas inicijuoja moterys, dažniausiai jos paveldi motinų elgesį. Sociologai, ištyrę daugiau nei 7000 porų, nustatė, kad tėvams užmezgus naujus santykius, jų vaikai nesąmoningai pradeda kopijuoti šį elgesį.
Konfliktai
Žinoma, neįmanoma įsivaizduoti šeimos gyvenimo be ginčų ir konfliktų. Tačiau kuo mažiau šeimoje jų yra, tuo didesnė skyrybų tikimybė. Ir viskas todėl, kad idealiu atveju kivirčas yra ne tušti įžeidimai vienas kitam, bet bendras sunkių klausimų sprendimas ir kompromiso paieška. Ir jie yra svarbi tarpasmeninių santykių dalis.
Vaikystės nuotraukos
Psichologai bandė numatyti skyrybų tikimybę analizuodami poros vaikystės nuotraukas. Jie vertino šypseną kaip kriterijų, o nuoširdumas buvo įvertintas 10 balų skalėje. Žmonės, gavę dešimt, niekada neišsiskyrė. Bet tie, kurie vaikystės nuotraukose šypsosi tik šiek tiek, išsiskiria 5 kartus dažniau nei įprastai.
Lova
Jau seniai žinoma, kad sutuoktiniams geriausia miegoti kartu plačioje lovoje arba ant atskirų lovų. Tai daroma tam, kad jie netrukdytų vienas kitam ir abu galėtų mėgautis sveiku miegu. Prastas miegas reiškia stresą, o stresas gali sukelti problemų šeimos gyvenime ir santykiai gali baigtis skyrybomis.
Kolegos
Danijos mokslininkai ištyrė visas poras, kurios susituokė Danijoje nuo 1981 iki 2000 metų ir rado įdomų ryšį. Remiantis jų išvadomis, žmonės, kurie dirba komandoje, kurioje dominuoja priešingos lyties atstovai, yra 15% labiau linkę išsiskirti.
Sutuoktinio draugai
Išsiaiškinę daugiau nei 300 porų santykius, mokslininkai rado kitą būdą skyrybos numatyti. Būsimą išsiskyrimą gali nulemti tai, ar partneris kritikuoja savo sutuoktinio draugus. Dėl vyro ir moters draugystės ypatumų lengviau pakeisti savo socialinį ratą. Bet, kita vertus, sunkiau užmegzti ryšį su tais, kurie jiems nepatinka.
Remiantis atskirais tyrimais, tai nėra akivaizdžios skyrybų priežastys. O paėmus visumą, mokslininkų argumentai skamba įtikinamai. Vis dėlto santuoka yra sunkus darbas, o ne lengvas pasivaikščiojimas.