Nors daugybė merginų nemato jokios bėdos susituokti su musulmonu, tačiau priėmusios tokį sprendimą moterys praranda dalį savo teisių. Žinoma, gyvenimas nestovi vietoje, ir moterys įgyja vis daugiau teisių, tačiau kai kurie dalykai arabų šalyse gyvenančioms moterims vis dar nėra priimtini. Taigi, pasidomėkime, kokia yra jų kasdienybė.
Merginos neturi teisės išsirinkti vyrą
Sprendimą tuoktis arabų šalyse priima jaunikio šeima. Net ir tuomet, jei mergina neturi jokio noro tuoktis, deja, ji neturi jokio kito pasirinkimo.
Išpirka už jaunąją
Musulmoniškose šalyse yra įprasta mokėti išpirką už nuotaką: jei mergina yra ne tik graži, bet taip pat ir išsilavinusi, jaunikis savo nuotakos šeimai gali sumokėti šimtus tūkstančių dolerių. Būtent todėl arabų šalyse yra pelningiau gimdyti ne berniukus, bet mergaites.
Merginoms leidžiama mokytis užsienyje
Jei arabų šalyse gyvenanti mergina nori įgyti aukštąjį išsilavinimą Europoje, tai nėra draudžiama. Čia ji gali gyventi ne tik studijų metais, bet taip pat ir įgijusi aukštąjį išsilavinimą (jei čia ras darbą). Kas kita, jei bus nuspręsta grįžti į gimtinę ir susituokti – tokiu atveju apie darbą negali būti jokios kalbos.
Ne kiekvienas arabas turi daug žmonų
Arabų šalyse poligamija yra labai populiari, tačiau ne kiekvienas vyras gali tai sau leisti. Kiekviena santuoka reiškia papildomas išlaidas, todėl būtina įsivertinti, ar tam pakaks finansinių resursų.
Skyrybos taip pat yra įmanomos
Arabų šalyse skyrybos nėra labai retas reiškinys. Tiesa, vyrams išsiskirti yra gerokai paprasčiau – jei žmonos elgesyje jiems kas nors nepatiks, skyrybos gali būti greitos ir paprastos. Kas kita, jei išsiskirti norėtų moteris: ji tą gali padaryti esant tik vienai iš dviejų galimų aplinkybių. Ji gali skirtis tik tuomet, jei vyras jos neaprūpina finansiškai, arba ją apgaudinėja.
Musulmonės negali tuoktis su europiečiais
Arabų šalyse gyvenantys vyrai gali be didelių keblumų vesti europietę, tačiau moterys neturi teisės tekėti už europiečių – priešingu atveju iš moterų yra atimama pilietybė. Jei musulmonas su europiete išsiskirtų, santuokoje gimę vaikai liktų gyventi su tėvu jo šalyje.
Moteris neturi teisės priimti sprendimų
Nors svarbios šeimos problemos sprendžiamos abipusiai, tačiau tik vyras gali priimti sprendimą. Moteris gali išreikšti savo požiūrį, tačiau vyras visuomet išlieka šeimos galva.
Nors arabų šalyse gyvenančių moterų kasdienybė apipinta gausybe mitų, tačiau realybė vis dar yra gana liūdna. Žinoma, kol mes liūdime dėl įvairių teisių apribojimų, kažkur Jungtiniuose Arabų Emyratuose galėtumėte pamatyti besišypsančią moterį, kuri džiaugiasi galėdama būti puikia žmona ir pavyzdinga mama.