Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Nusiurbtų kūno riebalų panaudojimo galimybės

Vis dažniau girdime apie riebalų nusiurbimo operacijas, arba kitaip – liposakcijas. Žvaigždės, besišypsančios nuo žurnalų viršelių ir demonstruojančios tobulus kūnus, suvilioja neretą ir paskatina atlikti šią procedūrą, taip siekiant turėti gražų kūną. Tai yra vienas iš būdų atsikratyti perteklinio riebalų sluoksnio, kuris niekaip nepasiduoda treniruotėms ir sveikai mitybai, pavyzdžiui, pagurklyje, pilvo srityse, ant šonų, šlaunų. Tačiau ar kada nors susimąstėte, kad nusiurbtus riebalus galima panaudoti įvairiais tikslais ir taip paversti savo trūkumus privalumais?

Kas tai yra ir kodėl to prireikia?

Bėgant laikui riebalų nusiurbimo operacijos stipriai patobulėjo. Pradžioje jų metu būdavo pacientas jausdavo žymiai daugiau skausmo, diskomforto, be to, pooperacinių komplikacijų tikimybė buvo aukšta. Šiais laikais operacija yra neskausminga ir komplikacijų skaičius nepalyginamai mažesnis.

Svarbu suprasti, kad riebalų nusiurbimas nėra sveikos mitybos ir sporto pakaitalas ar greitas sprendimas norint numesti svorio. Greičiau tai – pagalbinė priemonė, pasirenkama norint naujo, jaunatviškesnio kūno kontūro, siekiant didesnio pasitikėjimo savimi ir norint pamilti savo kūną. Jei pacientą kamuoja kūno asimetrija arba esant normaliam svoriui tam tikrose kūno vietose akivaizdžiai matomos riebalų sankaupos – riebalų nusiurbimas gali būti puikus sprendimas.

Kurios kūno vietos populiariausios?

Riebalų nusiurbimas įmanomas nuo beveik viso kūno, tačiau specialistai pastebi tam tikras tendencijas. Dažniausiai koreguojamos vietos yra pilvas, juosmuo, šlaunys ir sėdmenys. Šiose vietose dažniausiai riebalų sankaupos būna didžiausios. Taip pat, sparčiai modernėjant technologijoms ir plastinei chirurgijai, atsiranda prietaisų, kuriuos naudojant galima atlikti ir riebalų nusiurbimą iš tam tikrų delikatesnių vietų.

Kada nepatartina daryti riebalų nusiurbimo?

Riebalų nusiurbimas kartais gali būti pavojingas, todėl svarbu išsamiai pasikonsultuoti su operuosiančiu chirurgu, aptarti visas problemas ir galimas kliūtis. Vienos iš didžiausių kliūčių, pasitaikančių norint atlikti riebalų nusiurbimą, yra didelis antsvoris ir ligos, dėl kurių negalima narkozė (bendrinė nejautra). Svarbu pabrėžti, kad prieš atliekant riebalų nusiurbimą įvertinama paciento būklė, ir ji privalo būti tiek fiziškai, tiek psichologiškai gera, atitikti keliamus reikalavimus.

Nusiurbtų riebalų panaudojimas

Pasak plastinės chirurgijos specialistų, nusiurbti riebalai yra tarsi mūsų pačių kamieninės ląstelės, kurias galime panaudoti ne tik kitų kūno vietų dailinimui, bet ir savo sveikatos gerinimui. Pavyzdžiui: ortopedijoje, gydant sąnarius.

Tačiau populiaresnis pasirinkimas jų panaudojimui – plastinė chirurgija. Naudojant paties paciento riebalus, nusiurbtus iš probleminių vietų, jais galima atjauninti, paputlinti kitas kūno vietas. Veido srityje tai gali būti skruostai, lūpos, taip pat sparčiai populiarėja ir krūtų didinimas riebalais.

Dar vienas vis labiau populiarėjantis nusiurbtų riebalų persodinimo panaudojimas – dekoltė zonos, rankų odos atjauninimas. Tai gali ypač padėti vyresnio amžiaus pacientams, kurie kompleksuoja dėl laiko paveiktos odos, taip grąžinant pasitikėjimą savimi ir, žinoma, puikią išvaizdą. Įdomu, kad dalis specialistų teigia, kad po riebalų persodinimo paveiktoje vietoje sulėtėja odos senėjimo procesai, ji tampa elastingesnė ir skaistesnė. Tad apgalvoti tokios procedūros pasirinkimą – tikrai verta.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---