Norite, kad jūsų auginamos orchidėjos atrodytų taip pat gražiai, kaip ir šio sodininko? Tą pasiekti tikrai nėra labai sudėtinga – tereikia pasinaudoti paprastu triuku.
Kaip laistyti orchidėjas?
Vasaros metu orchidėjas rekomenduojama laistyti kas 7-10 dienų. Įdėkite orchidėjos vazonėlį į didesnį indą, ir įpilkite vandens. Jei paskutiniu metu augalas nebuvo tręštas, taip pat galite įpilti šiek tek orchidėjų trąšų.
Orchidėjos vazonėlį inde su vandeniu palaikykite apie 20 minučių. Nuskabykite sudžiuvusius augalo lapus, nupjaukite sausus stiebus.
Po 20 minučių iškelkite orchidėjos vazonėlį, leiskite vandeniui nutekėti.
Įsitikinkite, kad visos šaknys yra sudrėkintos, jei reikia, užpilkite dar vandens, ir leiskite jam nutekėti. Šią procedūrą pakartokite po 7-10 dienų.
Kambariniai augalai, kuriems nereikia daug priežiūros
Žmogų su gamta sieja artimas ryšys. Štai kodėl mes kartais norime rasti ramybės oazę triukšmingame, dulkėtame mieste. Dažniausiai žmonės mėgsta susikurti ramų kampelį savo namuose, o gamtą juose atstoja kambariniai augalai. Juk gera kuo nors rūpintis, vis palaistyti ir patręšti. Deja, tačiau galime pamiršti tai padaryti ir tuomet augalai nebedžiugina savo gražiu žydėjimu.
Kad taip nenutiktų, pristatome jums kambarinius augalus, kuriems nereikia daug priežiūros.
Stambialapis fikusas
Skirtingai nuo artimų giminaičių, stambialapiai fikusai yra visiškai nekaprizingi. Vasarą jis per savaitę turi būti laistomas 2 kartus, o žiemą – tik 1. Netgi vanduo iš vazono lėkštelės turi būti nusausintas, nes augalas nemėgsta drėgmės. Verta atsiminti, kad fikusai greitai auga.
Zamiokulkas
Kitas augalas, kuis taip pat nemėgsta drėgmės, yra zamiokulkas. Šie kambariniai augalai puikiai jaučiasi ir prie lango, ir šešėlyje. Zamiokulkai taip pat puikiai valo orą. Rekomenduojama jį laikyti miegamajame.
Aspidistra
Ilgi, sausi aspidistros lapai sako: „Mūsų laistyti nereikia!“ Ir iš tikrųjų, šiam augalui vandens reikia tik tada, kai dirva yra visiškai sausa ir jau suskilinėjusi. Sodri žalia lapų spalva visada išlieka tokia pat.
Kuokštinis chlorofitas
Tikriausiai labiausiai paplitusi gėlė biuruose. Reikalas tas, kad augalas lengvai toleruoja sausą orą ir net karštą temperatūrą. Šiltu metu gėlę laistykite du kartus per savaitę, o žiemą – rečiau. Šie kambariniai augalai nebijo sausros.
Vaškuolė
Šis nuostabus augalas taip pat reikalauja mažai priežiūros. Jis greitai dauginasi ir papuošia namus gražiais žiedynais. Laistykite vaškuoles tik tada, kai pumpurai yra gana sausi. Vasarą – du kartus per savaitę, o žiemą – 3 kartus per mėnesį.
Lenktašakė nolina
Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad tai yra palmė, tačiau iš tikrųjų tai nolina. Vasarą šis augalas turėtų būti laistomas kas 7-10 dienų, šaltesniu metų laiku – 2 kartus per mėnesį. Namuose nolina gali užaugti iki 2 metrų aukščio.
Sansevjera
Kartais sakoma, kad šis augalas yra nemirtingas. Iš tiesų, jei mėnesį jo nelaistysite, gėlė išliks žalia ir sveika. Tačiau sansevjerą palieti yra labai lengva. Saikingai laistant, augalas jus pradžiugins 3-4 naujais lapais kiekvienais metais.
Kaip matote, šie kambariniai augalai bus ne tik naudingi užimtoms šeimininkėms, bet ir puikiai papildys jūsų interjerą. Namuose jausite gaivinantį orą.