Sekmadienis, 26 sausio, 2025

Naujausi

Itin veiksmingas būdas, kaip visam laikui atsikratyti amarų ir kitų kenkėjų

Kenkėjai yra kiekvieno sodininko galvos skausmas. Jie užpuola net ir labiausiai prižiūrimus augalus ir gali sugadinti derlių. Visada galite naudoti chemines priemones kenkėjams atbaidyti. Arba išmėginti natūralius produktus. Šis itin veiksmingas metodas yra ne tik natūralus, bet ir padės visam laikui atsikratyti amarų bei visokių kitų kenkėjų.

Ką verta atsiminti kiekvieną rudenį

Kenkėjų prevencija ypač svarbi. Kad lervos neišgyventų dirvožemyje, nepamirškite rudenį atsargiai palaistyti sodo. Kruopščiai dezinfekuokite sodo įrankius actu, kad išvengtumėte kenkėjų ir grybelio plitimo.

Itin veiksminga priemonė nuo amarų ir kitų kenkėjų

Reikės

  • mėtos
  • česnakų
  • aitriųjų paprikų

Taikymas

500 ml tūrio indą užpildykite mėtomis ir gerai sutrinkite arba supjaustykite.

Sudėkite į puodą, įberkite šaukštelį maltų aitriųjų paprikų, užpilkite 1,5 litro vandens, užvirkite ir nukelkite nuo ugnies.

Kol mišinys verda, paruoškite česnaką. Galite naudoti 1 didelę galvą, 2 mažas arba saują daigintų česnakų, kurių daugiau nenaudosite virtuvėje. Česnakuose yra medžiagų, apsaugančių nuo grybelinių ligų. Tiesiog užpilkite česnaką karštu vandeniu ir leiskite pastovėti per naktį.

Tada gerai nukoškite, kad purkštuvas neužsikimštų, ir sumaišykite abu mišinius. Pridėkite skysto muilo ar ploviklio ir jau galima priemonę naudoti.

Profilaktiškai priemonę taikykite ant pasodintų augalų – pomidorų, paprikų, vėliau pupelių. Taip pat puikiai tinka ant cukinijų ir rožių. Purškalą visada naudokite apatinėje lapų pusėje, niekada nepurkškite per lietų, vėjuotą dieną ar vidurdienį (kai saulė yra stipriausia).

Purkškite ryte arba vakare. Prieš purškimą visada suplakite ir nepanaudotą skystį laikykite vėsioje vietoje.

Soda – geriausias pagalbininkas sode. Štai, kur ją galima panaudoti!

Soda yra saugi ir efektyvi priemonė, kurią sėkmingai galima naudoti sode, kovojant su tam tikrais kenkėjais, ligomis ir piktžolėmis. Ji nekenksminga žmonėms ir gyvūnams. Naudokite ją kaip veiksmingų preparatų pagrindą. Pateikiame populiariausius patarimus, kur panaudoti sodą.

Kenkėjų kontrolei

Sodos tirpalas sėkmingai naudojamas kenkėjams kontroliuoti. Jis veiksmingai veikia prieš amarus, erkes ir kandis. Amarai maitinasi javais ir dekoratyviniais augalais. Jie lengvai atpažįstami, nes visada būna kolonijomis. Priklausomai nuo rūšies šis vabzdys gali būti juodas, žalias, geltonas arba oranžinis.

Tirpalo paruošimas

Įberkite 1/4 šaukštelio sodos į 1 litrą šilto vandens. Tada įpilkite 1/2 šaukštelio aliejaus, suplakite tirpalą ir naudokite.

Kitas variantas yra toks. Įberkite 1 šaukštelį sodos į 2 litrus šilto vandens. Į gautą tirpalą įlašinkite kelis lašus ploviklio. Suplakite tirpalą ir naudokite.

Purkškite rankiniu purškikliu.

Kovai su augalų ligomis

Sodos tirpalas padeda kovoti su grybelinėmis augalų ligomis. Jis naudojamas, pavyzdžiui, kovojant su miltlige.

Įberkite 1/2 šaukštelio sodos ir 5 ml deguto muilo į 1 litrą šilto vandens. Suplakite ir purkškite. Procedūrą pakartokite keletą kartų.

Piktžolėms kontroliuoti

Soda taip pat naudojama kaip priemonė piktžolėms naikinti tokiose vietose, kaip tarpai tarp akmenų ar plytelių. Išrovę piktžoles, apibarstykite vietą soda. Taip žymiai sustabdysite tolesnį piktžolių augimą. Pakartokite apibarstymą keletą kartų, nes natūralios priemonės veikia ne taip greitai kaip chemikalai. Sodą geriausia naudoti anksti vakare, kai oro temperatūra nukrenta ir vėjas nurimsta.

Skruzdėms naikinti

Skruzdėlės nėra patys baisiausi kenkėjai, tačiau kai jų yra per daug, jos apsunkina augalų augimą ir gali jiems pakenkti. Patirtis įrodo, kad soda yra efektyvi prieš skruzdes. Tiesiog apibarstykite vietas, kur daugiausia skruzdėlių.

Skintoms gėlėms

Dar vienas sodos panaudojimo būdas yra įpilti jos į vazą su skintomis gėlėmis. Taip gėlės ilgiau išliks šviežios. Į vazą įpilkite maždaug 1/2 šaukštelio sodos ir išmaišykite.

Ar įtikėjote, kad soda – geriausias pagalbininkas sode ir ne tik?

Geltonos dėmes ant agurkų lapų dings it mostelėjus burtų lazdele!

Tikriausiai daugelis sodininkų susiduria su problema, kai, agurkams augant, ant apatinių jų lapų atsiranda mažos baltos dėmės, kurios vėliau virsta didelėmis dėmėmis. Dėl to lapai po vieną džiūsta, o augalas miršta, nedavęs vaisių. Visa tai yra amarų žalos agurkams padariniai. Reikia laiku imtis tinkamų atsargumo priemonių!

Kenkėjai čiulpia sultis iš lapų ir ilgainiui šie išsausėja. Kaip profilaktinę priemonę galima naudoti paprastą deguto muilą, kuriame nėra chemikalų. Šis muilas pasižymi antibakterinėmis savybėmis ir tikrai padeda.

Metodas

Sumaišykite 2 dozes skysto deguto muilo su 1,5 litro vandens arba nukoškite 14 g deguto muilo ir sumaišykite su 10 litrų vandens.

Purkškite lapus kas 10 dienų. Į deguto muilo tirpalą taip pat galite įpilti bet kokių trąšų, kurios, jūsų manymu, yra būtinos.

Jei agurkus smarkiai paveikė amarai ar kiti kenkėjai, į deguto muilo tirpalą galite įpilti maždaug 1 šaukštą aliejaus. Aliejus padengia kenkėjus plėvele, jie nebegali kvėpuoti ir miršta. Panaudoję aliejų, purkštuvą kruopščiai išplaukite. Svarbu paminėti, kad reikia pašalinti apatinius lapus. Taip augalas praranda mažiau sulčių ir geriau priešinasi kenkėjams.

Linkime gausaus derliaus!

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---