Sutrūkinėjusi žievė yra viena iš pagrindinių problemų, su kuriomis susiduria vaismedžius auginantys sodininkai. Tokia bėda gali kilti dėl įvairių priežasčių, tačiau jos išvengti nėra labai sunku.
Pavasario šalnos
Žiemą augalai lengvai pakenčia šaltį, nes yra ramybės būsenoje. Pavasarį, kai pumpurai jau pradeda skleistis, smogusios šalnos gali būti mirtinos naujai atsiradusiai augmenijai. Pavasarį saulė sušildo kamieną ir prasideda sulos tekėjimas, o naktį, smarkiai nukritus temperatūrai, šaltis sultis paverčia ledu, kuris išsiplečia ir išstumia žievę nuo kamieno. Dėl įtrūkimų vėliau medžiai gali susirgti ir mirti.
Kad to išvengtumėte, turite žinoti, kaip juos apsaugoti. Reikia pasirinkti tinkamą vietą sodinukams sodinti. Tai gali būti vietos prie tvenkinių, švelnių šlaitų ar reljefinių pakilimų, kur nusileidžia šaltas oras. Taip pat rinkitės šalčiui atsparias veisles.
Žemuma
Kai sniegas tirpsta, žemumoje kaupiasi drėgmė, todėl medžių šaknys išsipučia. Pavasarį išlieka padidėjusi šalčio tikimybė, temperatūra nukrenta 4–6 ° C, t. y. žemiau nei kitur. Dėl tokių aplinkybių žievė įtrūksta. Šis poveikis gali sustiprėti, jei žiema buvo ypač šalta.
Pavasarinė saulė
Dėl ryškios pavasarinės saulės ar staigių temperatūros pokyčių, kai medis po žiemos laikotarpio dar neprisitaikė, kamienas perkaista, ant jo atsiranda tamsiai rudos dėmės ir sutrinka augalo ektoderminio audinio struktūra. Tai lemia apvalkalo įtrūkimą ir įtrūkimų susidarymą.
Kad išsaugotumėte sodinukus nuo nudegimų, reikia suformuoti žemą augalo vainiką, kuris gali apsaugoti kamieną nuo perkaitimo. Taip pat galite balinti medelius. Šviesi spalva sušvelnina dienos ir nakties temperatūrų skirtumus ir atspindi saulės spindulius.
Per didelis azoto kiekis
Per daug aktyviai naudojant trąšas, daigai greitai auga. Žievė nespėja su galingu augimu ir jos struktūra suardoma. Žievė įtrūksta, o tai lemia medžio ligas. Jei augalas laiku neišgydomas, jis gali žūti.
Per gausus laistymas
Dėl per gausaus laistymo medienos ląstelės auga greičiau nei žievės ląstelės, o augalų kamienas pradeda trūkinėti. Tai gali sukelti medžio ligą ir mirtį.
tėvai" width="1600" height="1030" />
Rūpinkitės savo vaismedžiais!