Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

Štai, kodėl kiekviena 40 m. moteris turėtų suvalgyti po saują slyvų

Slyvas galima valgyti tiek džiovintas, tiek šviežias. Tiesa, šviežių vaisių gauti pavyksta ne visai metų laikais, o štai mėgautis džiovintomis slyvomis galima bet kada. Tik nepamirškite, kad kokybiški džiovinti vaisiai turi būti minkšti, elastingi, ne per sausi.

Slyvos puikiai tinka ruošiant naminius konditerijos gaminius, desertus, salotas, mėsą, daržoves, karštus patiekalus, kaip pyragų ir kompotų įdaras. Bet tai dar ne viskas. Slyvos naudingos ir mūsų sveikatai. Ypatingą dėmesį šiam vaisiui turėtų skirti moterys prieš menopauzę ir jos metu.

Slyvų nauda mūsų organizmui

Džiovintose slyvose vitaminų, mineralų ir skaidulų koncentracija yra žymiai didesnė nei šviežiose. Tad džiovintą produktą daug naudingiau vartoti. Slyvos yra neįtikėtinai svarbios visoms žmogaus kūno sistemoms. Gydytojai dažnai jas rekomenduoja kaip natūralų vidurius laisvinantį vaistą, taip pat siekiant pagerinti tulžies tekėjimą ir skrandžio sulčių sekreciją. Jos taip pat yra nepakeičiamos kaip svorio metimo priemonė.

Jei per dieną suvalgysite 5 slyvas, pamiršite virškinamojo trakto ligas, be to, tai padės žmonėms, kenčiantiems nuo antsvorio.

Puiki pagalba moterims virš 40 metų

Moterys menopauzės metu išgyvena keletą kūno pokyčių, o vienas rimčiausių yra kaulų retėjimas. Floridos valstijos universiteto atlikti tyrimai parodė, kad nei pienas, nei pieno produktai negali ženkliai sustabdyti kaulų retėjimo. Tad buvo atliktas tyrimas su slyvomis.

Moterys, kurios 11 mėnesių kasdien vartojo 100 g slyvų, turėjo akivaizdžiai didesnę kaulų masę nei tos, kurios vartojo kitus produktus. Dr. Bahramu Arjmandi netgi pareiškė, kad džiovintų slyvų poveikis kaulams viršija kitų rūšių vaisių ar maisto produktų naudą.

Svarbiausia, kad slyvose esančios medžiagos į kūno sistemą patenka per 30 minučių, todėl gali ją sustiprinti labiau nei bet kokie dirbtiniai vitaminai ar biologiniai stimuliatoriai. Polifenoliai taip pat pasiekia kaulinį audinį ir apsaugo ne tik nuo nusidėvėjimo, bet ir nuo sąnarių bei kaulų uždegiminių ligų.

Širdžiai

koronaviruso

Polifenoliai, kalis ir kitos maistinės medžiagos, kurių yra slyvose, palaiko kraujagyslių sienelių sveikatą ir elastingumą, stiprina širdies raumenį, normalizuoja širdies ritmą. Žmonės, kurie reguliariai vartoja šiuos džiovintus vaisius, žymiai sumažina širdies ligų riziką.

Inkstams

Slyvos turi diuretinį poveikį, padeda susidoroti su dideliu patinimu, pagerina inkstų veiklą, palaiko toksinų pašalinimą iš organizmo.

Akims

Slyvose yra labai daug vitamino A, kuris teigiamai veikia regėjimą. Todėl jos puikios žmonėms, kurie daug laiko praleidžia prie kompiuterio ar prieš akių operaciją.

Imuniteto bomba

Slyvos – turtingas maistinių medžiagų šaltinis. Žmonės, suvalgantys 3-4 slyvas per dieną, rečiau suserga ligomis, susijusiomis su vitaminų trūkumu. Be to, jos užtikrins, kad tokios ligos, kaip gripas ir gerklės skausmas, jūsų nepaveiktų.

Ką dar gali padaryti slyvos?

slyvos

Kovoti su vidurių užkietėjimu, rūpintis žarnyno sveikata.

Mažinti cholesterolio kiekį.

Tirpinti perteklinį riebalinį sluoksnį.

Padėti atkurti kepenų ląsteles.

Kovoti su anemija.

Pagerinti atmintį.

Sulėtinti senėjimo procesą.

Kovoti su uždegimu.

Veikti kaip diabeto prevencija.

Pagreitinti žaizdų gijimą.

Slyvų sudėtis

Vitaminai 100 g džiovintų slyvų

  • A – 38,713 mcg
  • B5 – 0,419 mg
  • C – 0,577 mg
  • B1 – 0,049 mg
  • B6 – 0,203 mg
  • E – 0,427 mg
  • B2 – 0,184 mg
  • PP – 1,879 mg
  • B9 – 3 904 ug
  • B4 – 10,093 mg

Mikroelementai 100 g džiovintų slyvų

  • Fosforas – 68,773 mg
  • Magnis – 40,836 mg
  • Kalis – 731,294 mg
  • Natris – 1,444 mg
  • Kalcis – 42,106 mg
  • Fluoras – 3,966 μg

Ar mėgstate slyvas?

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...
---