Pasaulyje pilna žmonių, kuriems reikalinga kitų energija. Manoma, kad jiems paprasčiausiai neužtenka vidinių išteklių, todėl jie siekia atimti juos iš kitų. Šie zodiako ženklai gali sukelti kitiems skausmą ir tuo mėgautis.
Vampyras Avinas
Šio zodiako ženklo atstovai visada ir visur ieško naudos. Jei jos negauna, tada randa kitą malonumo šaltinį. Tai – energija, kurią jie vagia iš kitų be jokios sąžinės graužaties. Jei atsidūrėte sunkioje situacijoje, tada, žinoma, galite tikėtis Avino pagalbos. Šio zodiako ženklo atstovas visada padės ir nukreips teisinga linkme. Tačiau nesąmoningai jis maitinsis jūsų skausmu, norėdamas atkurti savo energiją.
Vampyras Mergelė
Išorėje labai teisinga Mergelė taip pat gali sau leisti pasimaitinti kieno nors kito energija. Ji taiko ypatingą elgesio taktiką. Pirmiausia ji siekia sužinoti visas jūsų paslaptis ir baimes, o po to ji pasinaudos proga ir gers jūsų skausmą. Po bendravimo su šio zodiako ženklo atstovais galite pastebėti nuniokojimo jausmą. Tada galima sakyti, kad Mergelė pasiėmė daug energijos.
Vampyras Skorpionas
Kitas zodiako ženklas, kuris sumaniai naudojasi kitų žmonių energiją, yra Skorpionas. Negalima sakyti, kad jis tai daro sąmoningai, tačiau jo gyvenime to netrūksta. Pakanka vieno žvilgsnio, kad Skorpionas paralyžiuotų auką. Kai jis jaučiasi silpnas, jis tikrai tuo pasinaudos, kad visiškai sutriuškintų priešą.
Vampyras Ožiaragis
Kitas zodiako ženklas, meistriškai slopinantis kitų valią, yra Ožiaragis. Jis gali sąmoningai suerzinti kitą žmogų, kad susilpnintų jo energetinį lauką. Ir tada jis pasinaudos proga ir išsiurbs visą energiją.
Nešvarus triukas, kuriuo kiti gali jumis manipuliuoti!
Galbūt jau teko girdėti apie emocinį manipuliavimą. Šis elgesio tipas neabejotinai sukelia dideles kančias. Kadangi yra užslėptas ir jį sudėtinga nustatyti, tai labai pavojingas manipuliavimo būdas.
Žmogus, pasitelkiantis emocinę manipuliaciją, visus veiksmus kruopščiai suplanuoja. Jis žino savo aukos silpnybes ir kaip apeiti visus jos gynybinius mechanizmus, kad pasiektų tai, ko nori. Jis pats apsimeta auka, paversdamas bet kurį kitą žmogų kaltu. Jis nori, kad kitas asmuo pripažintų kaltę ir sutiktų su viskuo, ko iš jo nori manipuliatorius. O emociniai manipuliatoriai tai pasiekia, aukai sukeldami tam tikras emocijas, kurios padeda patenkinti jų interesus.
Manipuliatoriaus planas apibrėžtas iki mažiausios detalės. Ir jis niekada nesuabejoja pasirinkęs metodus, kaip užgniaužti kitų valią, kad pasiektų savo tikslą.
Smegenys daro viską, kad išvengtų pažintinės izoliacijos
Emociniai manipuliatoriai aktyviai naudoja techniką, kurią psichologai vadina kognityviniu disonansu. Kognityvinis disonansas yra vidinis konfliktas, kuris kyla, kai žmogus susiduria su dviem, viena su kita nesuderinamomis mintimis, arba kai tam tikros mintys neatitinka jo įsitikinimų sistemos ir elgesio stiliaus.
Toks vidinis konfliktas ir įtampa lemia įdomų rezultatą: smegenys daro viską, ką gali, kad išvengtų pažintinės izoliacijos, į kurią mes pasitraukiame, to net nesuvokdami. Vidinio nenuoseklumo jausmas mus taip vargina, kad esame pasirengę atsikratyti bet ko.
Turime jausti vidinę darną tarp minčių ir jausmų, tarp įsitikinimų ir požiūrio į gyvenimą, tarp to, ką galvojame, ir to, kaip elgiamės. Atsidūrę nenuoseklumo būsenoje, iš jos išeisime bet kokia kaina, net jei tai reiškia savęs apgaudinėjimą.
Emocinis manipuliavimas kaip geriausias triukas
Emociniai manipuliatoriai žino, kaip elgtis pažintinio disonanso sąlygomis. Siekdami tikslo, jie naudojasi apgaulės taktika. Pavyzdžiui, yra žmonių, kurie negali nutraukti romantinių santykių, todėl daro viską, kad partneris būtų priverstas tai padaryti už juos.
Paulius nori palikti Oną, nes sutiko moterį, su kuria jis jaučia ypatingą „ryšį“. Nieko neįtarianti Ona nenori su juo skirtis, nes jį myli. Todėl Paulius dės visas pastangas, kad mergina nutrauktų santykius, ir galiausiai jis pasieks tai, ko nori. Vėliau jis padarys taip, kad kaltė dėl išsiskyrimo tektų Onai.
Manipuliatoriai perkelia kaltę kitam ir atleidžia save nuo atsakomybės
Paulius atsidūrė nemalonioje situacijoje, kuri susidarė tik todėl, kad jo noras (tiesa) neatitinka to, kuo jis tapo realybėje (melas). Stengdamasis greitai išspręsti problemą, jis griebėsi emocinės manipuliacijos Onai, kad ji viską darytų pati ir taip prisiimtų kaltę sau.
Matyt, Ona nesupranta, kas iš tiesų vyksta. Paulius nėra tikras, ar turės jėgų nutraukti dabartinius santykius. Ypač dabar, kai sutiko kitą moterį. Jis nenori atlikti mirties bausmės vykdytojo vaidmens, todėl padarys viską, kas įmanoma, kad apsisaugotų ir pats taptų auka. Nenorėdamas priimti realybės ar prisiimti atsakomybės, jis manipuliuos Ona tol, kol pasieks norimą rezultatą, nekreipdamas dėmesio į jos kančias.
Jei Ona jį paliks, Paulius nesijaus kaltas, kad norėjo palikti ją dėl kitos. Priešingu atveju jis atrodytų „tikrai negražiai“.
Emocinis manipuliavimas yra pažintinio chaoso rezultatas. Protas pasiruošęs viskam, kad rastų išeitį iš šios būsenos. Jis suras būdą, kaip parodyti manipuliatorių kaip auką, arba sukurs tokias sąlygas, kad manipuliatoriaus elgesys ir mintys būtų pateisinami.
Kitas žmogus visada bus kaltas. Vienaip ar kitaip, tačiau emociniai manipuliatoriai visada atranda būdą tapti nelaimingomis aukomis visais atžvilgiais.