Alexis ir Davidas Brettai, gyvenantys Škotijoje, yra pirmoji britų pora, susilaukusi dešimt sūnų. Alexis pirmą kartą tapo motina būdama 22 metų, o per 15 metų nuo to pagimdė dar 9 vaikus ir visi jie buvo berniukai. Žinoma, moteris svajojo apie dukterį. Kai vienuoliktą kartą pagaliau gimė mergaitė, visi buvo labai laimingi, nes mergaitės laukė 15 metų.
Mergaitę pavadino Cameron vardu, aktorės Cameron Diaz garbei. „Kūdikis daro gerą poveikį berniukams. Jie pradėjo geriau elgtis, rūpintis savo seserimi ir stengtis būti ramesni, kad neprižadintų Cameron. Vaikinai netgi padeda pamaitinti mergaitę“, – pasakojo šeimos galva.
Šeima gyvena dideliame ir patogiame name, per savaitę perka 16 duonos kepalų, 50 litrų pieno ir 100 pakelių traškučių. Daug kas manys, kad toks didelis vaikų skaičius susijęs su piniginėmis išmokomis, tačiau pora tvirtina, kad Davidas uždirba pakankamai gerai ir jiems nereikia išmokų.
Ką reikia atsiminti kiekvienam tėvui, auginančiam dukrą?
Tėviška meilė yra kritinis veiksnys, turintis įtakos mergaitės asmenybės formavimuisi. Tai kažkas, kas išliks reikšminga per visą jos gyvenimą. Todėl kiekvienam tėvui svarbu nepamiršti to.
Pasak tyrimo, merginos, kurioms tėvai skyrė pakankamai dėmesio, yra emociškai stabilios, aktyvesnės visuomenėje ir pasitikinčios savimi. Sutikite, atsakomybė yra didžiulė.
1. Tėvas rodo savo dukrai pavyzdį, kaip kiti vyrai turėtų su ja bendrauti
Kiekvieną dieną mergaitė mato, kaip tėvas bendrauja su mama. Šis pavyzdys vaiko psichikoje sudaro sutuoktinių bendravimo modelį. Ateityje dukra greičiausiai pasąmoningai ieškos panašaus elgesio su vyrais, rinkdamasi partnerį.
Štai kodėl taip svarbu, kad dukra matytų, kaip tėvas myli savo motiną. Vaikas paima pavyzdį iš tėvų konfliktų sprendimo būdų: jei neišmoksite pagarbiai bendrauti vieni su kitais stresinėse situacijose, tos pačios problemos trukdys dukrai visą jos gyvenimą.
2. Nereikia gėdytis parodyti savo jausmų
Kiekviena moteris, tėvams visada lieka maža mergaitė. Tai yra svarbus jausmas, kuris jai padės sunkiais gyvenimo laikotarpiais.
Tėviškas švelnumas padeda formuoti adekvačią savivertę ir parodo, kad mergina bet kokiomis aplinkybėmis yra verta meilės.
3. Jūs turite ją patikinti, kad ji yra graži tiek iš vidaus, tiek iš išorės
Atsižvelgiant į didžiulius informacijos srautus, kurie šiandien sklinda tiesiogine prasme iš visur, mergaitės patiria vis daugiau ir daugiau sunkumų tinkamai vertinant save. Todėl tėvas privalo patikinti dukrą, kad ji yra graži ir neprivalo vytis nustatytų grožio standartų.
Tuo pačiu metu tėvas turėtų pasakyti dukrai, kad ji yra ne tik gražus veidas, bet ir neatsiejama asmenybė, kuriai vidinis pasaulis yra svarbesnis nei jos išvaizda.
4. Besąlyginės meilės svarba
Kad ir kokia subrendusi moteris jau būtų, laikas nuo laiko jai prireiks tos tyros ir nesavanaudiškos meilės, kurios niekas pasaulyje negali iš jos atimti. Kad ir kas nutiktų, ji turi būti tikra, kad tėtis supras ir paguos.
Tokius pasitikėjimo santykius sunku užmegzti suaugus, todėl svarbu nepraleisti progos leisti dukrai nuo vaikystės jausti besąlygišką meilę.
5. Labai svarbu jausti, kad tėtis ją išgirdo
Nepaisant amžiaus, dukra nori būti išgirsta ir suprasta. Labai svarbu neignoruoti skundų, net jei jie atrodo visiškai nesvarbūs. Tai ypač pasakytina apie jauną amžių, kai vaikai turi problemų, kurių suaugusieji nelaiko problemomis.
Jei tėtis šiuo metu nekreipia į ją dėmesio norėdamas išgirsti ir suprasti, mergina atsisako šių bergždžių bandymų ir daugiau niekada neatsivers. Kai paaiškės tikri sunkumai, ji nepasakys tėvui apie juos. Kam to reikia?
6. Laimingi prisiminimai – brangi dovana
Daugelis pamiršta, kad kiekvienas vaikas labiausiai vertina ne fizines dovanas, kurias tėvai nupirko už pasakiškus pinigus, bet jų dėmesį. Ne pats atsakingiausias tėvas bando nupirkti dukters meilę, pamiršdamas, kad jai nereikia jo pinigų, jai reikia laiko.
Vienkartinės dovanos bus pamirštos, o mažos tradicijos, pavyzdžiui, sekmadieniniai pasivaikščiojimai miške, kartu ieškant voverių, sušildys jūsų sielą net po metų. Nepraleiskite progos padovanoti dukrai vertingiausius – laimingus prisiminimus.
7. Ne tik mama turėtų išmokyti svarbių įgūdžių gyvenime
Tėvo ir dukters laikas neturi vykti su lėlių žaidimais. Mergaitę domins absoliučiai viskas, ką tėtis jai pasiūlys, jei tik tai galimybė pabūti kartu. Suremontuokite kriauklę kartu, užsukite lentyną, pakeiskite vandens filtrą.
Nemanykite, kad tai neturi prasmės, nes tariamai vaikas tik painiosis po kojomis. Galite duoti mergaitei saugią užduotį, kuri jokiu būdu negali padėti tėvui, tačiau taps dukters priežastimi didžiuotis: „ Ir aš padėjau tėčiui pakeisti žiemines padangas!“
Galime pasakyti, kad Suomijos moksleiviams pasisekė su mokymo sistema: skirtingai nei kiti jų bendraamžiai, jie mažiau laiko praleidžia mokydamiesi ir darydami namų darbus. Beje, nesiskundžia ir jų tėvai: šalyje yra nemokamas mokyklinis ugdymas. Visus finansinius klausimus sprendžia valstybė, tačiau tai palyginti nedidelės investicijos.
Kaip jie tai daro? Išsilavinimas Suomijoje skiriasi nuo pasaulyje esančių bendraamžių. Jie taiko 7 pagrindinius vidurinio ugdymo principus. Dešimta klasė yra papildoma, egzistuojanti tik siekiant pagerinti senas žinias ir sutvirtinti išmoktą medžiagą. Bet pakalbėkime apie viską iš eilės.
Suomijos aukštoji mokykla palaipsniui moko studentą. Jei vaikas nori pasiekti maksimalų lygį, jis pasirenka „Lukio“ – Suomijos bendrojo lavinimo mokyklos paskutinį etapą su galimybe ateityje įgyti aukštąjį profesinį ar akademinį išsilavinimą.
Kaip minėta aukščiau, Suomijos mokykla remiasi 7 pagrindiniais principais. Pakalbėkime apie juos išsamiau.
Lygybė
Suomijos švietimo sistemoje visi yra lygūs: mokykla, tėvai, studentai, mokytojai, suaugusiųjų ir vaikų teisės.
Visoje šalyje mokyklos gauna proporcingą finansavimą, neatsižvelgiant į vietą. Taigi juose dedama ta pati įranga, o mokyklos turi lygias galimybes. Tėvams nereikia savo vaikų vežti toli, nes bet kuri kaimynystėje esanti mokykla yra tokia pati gera, kaip ir didmiesčiuose.
Neįmanoma dominuoti vienai prieš kitą. Tiek matematika, tiek kūno vyksta taip pat. Išimtis daroma, išskyrus gabius vaikus, kurie gilinasi į piešimą, muziką ir sportą.
Tėvų statusas neturi įtakos vaiko ugdymo procesui, o klausimynai apie tėvų darbo vietą yra draudžiami. Vaikai taip pat turi lygias galimybes klasėje, nesvarbu, ar jie genijai, ar atsilikę. Suomiai stengiasi kuo labiau integruoti jaunus žmones į visuomenę, nepaisant jų sugebėjimų.
Mokytojo statusas taip pat yra vienas. Mokytojas yra asmuo, dėstantis savo dalyką. Ne daugiau, ne mažiau. Jei mokytojas iš vaiko reikalauja daugiau, atvirkščiai, nepakankamai įvertina jo pasiekimus, sutartis su juo nutraukiama akimirksniu. Santykiai yra išskirtinai profesinio pobūdžio, kaip ir darbe.
Mokiniai taip pat jokiu būdu negali įžeisti mokytojo. Priešingu atveju jų tėvai sumokės nemažą baudą. Suomijos mokykla vienodai atsižvelgia į mokytojų ir mokinių teises. Maksimali lygybė visiems.
Viskas nemokamai
Mokyklos Suomijoje suteikia nemokamą maitinimą (mokyklinių pietų) užklasinę veiklą (ekskursijos, muziejai) Transportas (mokyklinis autobusas pirmyn ir atgal), jei studentas gyvena apie 2 km nuo mokyklos. Be to, knygos, raštinės reikmenys ir studijų įranga (planšetiniai kompiuteriai, nešiojamieji kompiuteriai) yra nemokami.
O kas įdomiausia, bet kokie tėvų mokesčiai ir dovanos mokytojams yra draudžiami.
Individualus požiūris
Kiekvienam studentui taikomas individualus požiūris. Jei mokinys nesusitvarko, užduotį jis pasirenka lengvesnę, jei, priešingai, mokytojas siūlo užduotį „su žvaigždute“. Dažnai atsitinka, kad toje pačioje klasėje mokiniai daro visiškai kitokias užduotis.
Taip pat mokytojai po pamokų palaiko atsiliekančius mokinius, vykdydami užklasinę veiklą. Tai taip pat atliekama nemokamai. Beje, mokytojo atlyginimas yra 5 tūkstančiai eurų.
Praktinė pusė
Vienintelis privalomas testas Suomijos mokykloje yra testas vidurinės mokyklos pabaigoje. Tuo pat metu suomiai visai nesijaudina dėl jo rezultatų. Kontroliniai, testai ir kiti diktantai iš viso neatliekami.
Suomiai mokosi to, ko reikia čia ir dabar: jokių logaritmų ar pažangios fizikos. Bet vaikai puikiai žino, kaip apskaičiuoti nuolaidų procentą parduotuvėje, naudotis internetu pasitikinčio vartotojo lygiu, žino, kaip susikurti portfolio, svetainę ir kaip naudotis banko kortele.
Pasitikėjimas
Pasitikėjimas reiškia studentų ir mokytojų ryšį. Mokytojas nėra reikalingas atliekant įvairius lyderystės patikrinimus ar mokymo programą. Mokytojas naudoja mokymo metodą, kurį laiko tinkamiausiu. Visi mokytojai pasirašo sutartį su mokykla tik vieneriems mokslo metams su galimybe ją pratęsti. Taigi jie pasirenka tik geriausius būdus savo mokymui.
Pasitikėjimo politika taikoma ir studentams. Niekas nepastebi pravaikštų, ir jei vaikas skaito knygą, vadinasi jam to reikia. Vienaip ar kitaip, tai taip pat yra mokymasis, laikas praeina ne veltui.
Savanoriškumas
Ne visi yra genijai, visų profesijų atstovai nusipelno gerų santykių. Jei mokytojas mato, kad vaikas nesupranta ar nenori suprasti tos ar kitos disciplinos, jis atitinkamai reaguoja. Jis nemeta blogų ženklų, o tiesiog išsiaiškina, kuris objektas jam sekasi geriausiai, ir nukreipia ten visą vaiko energiją.
Taigi, mokinio elgesys klasėje nepablogėja, nes jam tikrai įdomu mokytis. Ir kadangi šalyje nėra geresnių ar blogesnių profesijų, niekas jų nesmerkia. Kaip paskutinę išeitį jie palieka antrus metus, kurių visuomenė taip pat niekaip nesmerkia.
Studijų prasmė yra savarankiškumas.
Visa informacija, kurią pateikia mokytojai, jau yra vadovėliuose. Mokykloje stengiamasi išmokyti vaikus būti savarankiškais ir naudingais visuomenės nariais, bendrauti su bendraamžiais ir mokytojais, taip pat suprasti savo laiko gyvenimo pagrindus.
Be to, mokytojai nori, kad mokiniai galėtų naudotis knygomis, internetu ir kitais šaltiniais. Ugdymas vyksta tose pačiose mokyklose pagal tuos pačius pagrindinius principus, tačiau vaikų mokymo metodai gali būti skirtingi.
Suomiai mano, kad šis mokyklinės medžiagos pateikimo būdas yra pats teisingiausias. Vaikai ir tėvai nėra veikiami nereikalingo streso ir niekas nespaudžia mokytojų. Sistema geba susidoroti su probleminiais vaikais.
Remiantis gerbiamos organizacijos PISA atliktais tarptautiniais tyrimais, Suomijos studentai parodė aukščiausią žinių lygį pasaulyje. Jie taip pat pripažinti daugiausiai skaitančiais planetos vaikais ir užima 2 vietą gamtos mokslų ir 5 vietą matematikos srityje. Su tuo mes juos sveikiname!
Suomiškas vaikų mokymo metodas. Kuo jis ypatingas?
ŠIUOLAIKINĖS MOKYMO TECHNOLOGIJOS