Koronaviruso pandemijos metu Izraelio protestuotojai Tel Avivo aikštėje elgėsi itin drausmingai. Iš viršaus aikštė nė nepriminė protesto.
Protestuotojai susirinko į aikštę, kurioje iš anksto buvo sužymėtos vietos, atskiriančios žmones vienas nuo kito 2 metrų atstumu. Per masinį susirinkimą Izraelio gyventojai nedėvėjo kaukių.
Socialinė distancija dar įspūdingiau atrodo nufilmuota iš paukščio skrydžio. Dėl atstumo laikymosi viskas priminė ne protestą, o gerai suorganizuotą renginį. Tik priartinus kamerą buvo galima įskaityti užrašus ant protestuotojų plakatų.
Žmonės aikštėje susirinko protestuoti prieš Izraelio ministrą pirmininką Benjaminą Netanjahu. Tačiau koronaviruso pandemijos akivaizdoje elgėsi itin drausmingai. Protesto organizatoriai iš anksto aikštėje sužymėjo 2800 vietas.
Protestuotojai iškėlė Izraelio ir juodą vėliavas kaip ministro pirmininko išpuolio prieš demokratinę šalies sistemą simbolį.
„Aš netylėsiu vien dėl to, kad mano šalis pakeitė savo veidą,“ – sakė vienas iš protestuotojų.
Izraelis imasi priemonių prieš koronaviruso plitimą. Bendra malda lauke
Izraelis sekmadienį sušvelnino kai kuriuos vyriausybės nustatytus apribojimus apsaugai nuo koronaviruso. Remiantis Izraelio vyriausybės pareiškimu, 30 procentų darbuotojų gali sugrįžti į darbo vietą dėl švelninimo priemonių.
Sportuoti leidžiama ne toliau kaip 500 metrų nuo gyvenamosios vietos ir ne daugiau kaip po du, iki šiol žmonės galėjo sportuoti ne toliau 100 metrų nuo jų namų. Galioja reglamentas dėl įsipareigojimo nešioti kaukę. To nepadarius, bauda gali būti 200 šekelių (maždaug 51 EUR).
Pradedant karantino švelninimą, maisto prekių, elektronikos ir biuro reikmenų parduotuvės bei knygynai gali vėl atsidaryti. Didelės universalinės parduotuvės liks uždarytos.
Remiantis rekomendacijomis, sušvelninus karantiną bendroje maldoje gali dalyvauti 19 žmonių. Ji turi vykti lauke, o jo dalyviai privalo išlaikyti saugų atstumą vienas nuo kito.
Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu, veikdamas atsargiai, teigė, kad sušvelninimas gali prasidėti, nes sulėtintas koronaviruso plitimas Izraelyje. „Izraelis gyvena geriau nei kitos šalys. Mūsų mirtingumas yra vienas žemiausių“, – teigė B. Netanyahu.
50-osioms vestuvių metinėms nesukliudė net koronavirusas: pora susikibo rankomis
Net koronavirusas neprivertė intensyviosios terapijos skyriuje gulinčių sutuoktinių atidėti auksinį savo vestuvių jubiliejų.
Nors vis dar sunkiai kovoja su liga, italai Sandra ir Giancarlo nepamiršo svarbiausio dalyko – savo meilės ir kartu per gyvenimą nueito kelio. Ligoninės personalas jiems surengė improvizuotą šventę ir kuo arčiau pristūmė lovas, kad pora galėtų susikibti rankomis.
Ligoninės darbuotojai net paruošė tortą su 50 žvakių. Tačiau jų uždegti nebuvo galima, nes jos buvo per arti deguonies aparatų.
Mokslininkai praneša: koronaviruso sukelta liga gali atsinaujinti
51-erių Pietų Korėjos gyventojui, kuris buvo paleistas iš ligoninės pasveikus nuo COVID-19, pakartotinė analizė vėl parodė koronavirusinę infekciją (SARS-CoV-2). Tai pranešė Korėjos ligų kontrolės ir prevencijos centras.
Centras teigė, kad jie paėmė viruso dalelių iš užkrėstų kvėpavimo organų detalesnėms analizėms, kurių rezultatų tikimasi ne anksčiau kaip po dviejų savaičių. Visų pirma, specialistai nori suprasti, ar tokiems pacientams organizmas gamina antikūnus prieš koronavirusą. Tačiau kai kurie ekspertai paminėjo, kad žmonės, kurių organizmas gamina antikūnus, nebegali užkrėsti kitų.
Pietų Korėjos ekspertai spėja, kad didelė tikimybė, jog pacientas neužsikrėtė iš naujo, bet vėl suaktyvėjo anksčiau jame buvęs virusas.
Nemažai virusologų ir epidemiologų mano, kad koronavirusas gali likti latentinis kai kuriose žmogaus kūno ląstelėse, o vėliau vėl suaktyvėti ir užpulti kvėpavimo sistemą.
Laikoma, kad pacientas yra pasveikęs nuo koronaviruso, jei dviejų, vienas po kito, 24 val. intervalu atliktų tyrimų rezultatai yra neigiami.
Ar visada ir visos pirštinės tinka prevencijai nuo koronaviruso?
Dabar, COVID-19 pandemijos metu, visi žino, kad reguliarus rankų plovimas muilu ir vandeniu gali sumažinti koronavirusinės infekcijos plitimą. Tačiau pastarosiomis savaitėmis rankų higiena ėmė įgyti dar vieną pagreitį.
Prekybos centruose vis dažniau galite išvysti žmonių, kurie dėvi pirštines, siekdami apsisaugoti nuo galimos infekcijos. Jie naudoja pirštines kaip papildomą prevencinę priemonę. Pirštinės sukuria barjerą tarp rankų odos ir mikrobų ir taip padeda išvengti infekcijos – skamba pagrįstai, ar ne?
Tačiau Bremerferde (Žemutinė Saksonija) dirbantis terapeutas Markas Ganefeldas ne visai sutinka su tokia prevencija. Medikas „Twitter“ paskelbė įrašą, kuriame paaiškino, kodėl reikalingos guminės pirštinės ir kodėl nėra prasmės dėvėti paprastų.
Anot terapeuto, medicininės pirštinės turi porėtą struktūrą. Kasdien naudojant, jos tampa dar porėtesnės. Kasdieninėje medicinos praktikoje jos yra skirtos sumažinti didesnio tipo teršalų, patenkančių ant rankų, kiekį, pavyzdžiui, liečiantis su kūno skysčiais.
Bet ne viskas taip paprasta. Kadangi šiltoje, drėgnoje aplinkoje bakterijos dauginasi ypač intensyviai, rankas reikia dezinfekuoti prieš ir po pirštinių naudojimo. Pasak Marko Ganefeldo, remiantis statistika, mažiausiai 50 % sveikatos apsaugos darbuotojų pirštines dėvi neteisingai, o taip besielgiančių paprastų žmonių skaičius siekia apie 99 %. Todėl taip naudojamos pirštinės yra ne tik neveiksmingos, bet netgi gali pakenkti.
Be to, plastikas į aplinką išskiria daug daugiau mikroorganizmų nei oda. Todėl, jei nenorite tapti higieniška „kiaule“, terapeutas pataria naudoti pirštines ir kitas apsaugines priemones pagal jų instrukcijas.