Ketvirtadienis, 16 sausio, 2025

Naujausi

Gydytojo patarimai, ką daryti, jei darosi sunku kvėpuoti

Dusulys yra vienas iš svarbiausių koronaviruso simptomų. Paprastai, kai pasidaro sunku kvėpuoti, reikia kviesti greitąją. O kas, jei ši vis dar pakeliui, o kvėpuoti darosi sunku? Štai, kaip padėti sau šioje situacijoje.

Kaip palengvinti kvėpimą

Kol pagalba keliauja pas jus, galite pabandyti palengvinti kvėpavimą sau ar artimiesiems. Štai, ką galima padaryti.

Pasirinkite tinkamą pozą

Jei jums sunku kvėpuoti, negulėkite ant nugaros. Geriausia padėtis gulėti yra ant pilvo, veidu žemyn, netgi galite šiek tiek nunarinti galvą nuo lovos ar sofos paviršiaus. Taip pat atsižvelkite į skrydžio palydovų rekomenduojamą pozą, kai kyla pavojus skrydžio metu: atsisėskite, pasilenkite į priekį, sulenkite nugarą, sudėkite rankas ant kelių ar apkabinkite kelius, nuleiskite galvą žemyn.

Jei neįmanoma atsisėsti, sulenkite kūną prie juosmens, padėkite rankas ant bet kokio paviršiaus (stalo krašto, sienos, turėklų) ir pakreipkite galvą žemyn.

Atlikite keletą kvėpavimo pratimų

Kvėpavimo pratimus naudinga daryti bet kada, o ypač dabar. Net patys paprasčiausi pratimai, skirti stiprinti plaučius, pagerina jų būklę ir padeda geriau prisotinti kraują deguonimi. Todėl kiekvieną dieną bent penkias minutes skirkite kvėpavimo pratimams (kurie taip pat padeda palengvinti nerimo priepuolius).

Jei jums sunku kvėpuoti, išbandykite šį paprastą pratimą: giliai įkvėpkite, sulaikykite kvėpavimą 5-6 sekundes ir lėtai iškvėpkite. Pakartokite keletą kartų, tada pabandykite pakosėti. Po mankštos gali atsirasti galvos svaigimas, tačiau jei jis nėra lydimas sumišimo, greičiausiai nėra ko jaudintis. O jei situacija prastėja, būtinai pasikonsultuokite su gydytoju.

Gydytojai atskleidė 7 kūno dalis, kurių negalima liesti nešvariomis rankomis

Gydytojai atskleidė 7 kūno dalis, kurių negalima liesti nešvariomis rankomis

„Nekišk nagų!“ – turbūt kiekvienas yra iš mamos girdėjęs tokią frazę. Nesvarbu, kaip kruopščiai nusiplauname rankas visą dieną, nesvarbu, kaip kruopščiai naudojame antibakterinį skystį, bet kokiu atveju ant rankų įsikuria daugybė mikrobų – todėl prieš liečiant pažeidžiamiausias mūsų kūno dalis, verta pagalvoti, ar jūsų rankos tikrai švarios.

Veidas

Jei norite, kad jūsų oda būtų sveika, gaivi ir švari, stenkitės veidą liesti kuo mažiau. Iš tiesų, be mikrobų, galinčių sukelti uždegimą ar spuogų vystymąsi, mūsų pirštuose yra daug natūralių riebalų, kurie gali užkimšti poras. Todėl stenkitės neliesti savo veido, nebent tai būtų absoliučiai būtina.

kūno dalis

Akys

Akies gleivinė  yra bene švelniausia ir pažeidžiamiausia mūsų kūno dalis. Smarkiai įtrinant ar įbrėžus, ją lengva sugadinti, palietus nepakankamai švariomis rankomis, lengviau atsinešti pavojingą infekciją. Jei akyse jaučiate niežėjimą ar deginimą, pasitarkite su gydytoju, leiskite jam išrašyti jums lašų, ​​kurie palengvina sausumą ir palengvina niežėjimą, bet tik netrinkite akių rankomis!

paprasti būdai

Ausys

Ausies kanalus dengianti oda yra labai subtili ir lengvai pažeidžiama, infekcija patenka į mikro įtrūkimus ir mažas žaizdas. Be to, įprotis valyti ausis gali pažeisti ausį ir sukelti dalinį ar net visišką klausos praradimą.

kūno dalis

Nosis

Mama išmokė nesikrapštyti nosies? Ji buvo visiškai teisi! Nosies viduje gyvena naudingos bakterijos, kurios padeda susidoroti su virusais ir kitais aplinkos pavojais, nepraleidžiant jų į kvėpavimo takus. Jei kišate pirštus į vidų, galite įnešti patogeninių bakterijų ir pakenkti savo sveikatai.

Burna

Vidutiniškai mūsų burnoje gyvena nuo 34 iki 72 skirtingų bakterijų padermių – dauguma jų yra nekenksmingos, o kai kurios net naudingos. Tačiau bakterijos, kurios patenka ant mūsų rankų, toli gražu nėra tokios nekenksmingos ir gali sutrikdyti bakterijų pusiausvyrą burnoje ir paskatinti ligos vystymąsi. Jei jau peršalote, stenkitės kuo mažiau liesti lūpas ar burną – kad neperkeltumėte patogeninių bakterijų.

kūno dalis

Bamba

Gydytojai teigia, jog bamba yra nešvariausia mūsų kūno dalis. Būtent šioje mažoje dauboje susikaupia daugiausiai bakterijų – ir būtent jai mes skiriame mažiausiai dėmesio prausdamiesi po dušu. Taigi, pabandykite liesti ją kuo rečiau ir prausdamiesi kruopščiau plaukite.

kūno dalis

Nagai

Tikimės, kad niekada nesikrapštote nagų  – tai tikrai blogas ir labai pavojingas įprotis. Ant nagų plokštelių ir po jomis gyvena daugybė bakterijų, kurios nėra sunaikinamos net labai kruopščiai plaunant rankas. Todėl geriausia, ką galite padaryti, tai kuo rečiau liesti savo (ir kitų!) nagus.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---