Penktadienis, 24 sausio, 2025

Naujausi

Šie 5 žodžiai padės jums įveikti bet kokią nesėkmę

Šiuolaikinio mąstymo problema glūdi dvilypume. Manoma, kad yra tik du galimi variantai: arba laimime, arba pralaimime, viskas arba nieko. Jokių pilkų sričių, jokių vertingų pamokų, kurių galima pasimokyti, kad kitą kartą būtume stipresni.

Tačiau sėkmingiausi žmonės atsisako šio nespalvoto mąstymo būdo, nes efektyvesnis yra požiūris, paremtas terminais „pergalė ar pamoka“.

Kaip kartą sakė Nelsonas Mandela: „Aš niekada nepralaimiu. Aš arba laimiu, arba mokausi.“

Tikėjimas, kad laimite arba mokotės, suteikia didesnį stabilumą ir ryžtą. Jis sukuria tai, ką geriausiai perkamas autorius Nasimas Talebas vadina „anti-trapumu“ arba gebėjimu atlaikyti neigiamas aplinkybes ir po šių įvykių tapti geresniais nei anksčiau.

Čia yra trys paprasti būdai, kaip pradėti galvoti pagal mąstymą „Aš arba laimiu, arba mokausi“.

Apmąstykite, ką padarėte ne taip

Visi klysta. Užuot vertinęs kiekvieną atskirą nesėkmę kaip nuostolį, geriau atsipūskite ir pagalvokite, kas negerai ir kokias išvadas iš to galima padaryti. Skirkite keletą minučių, kad išsiaiškintumėte, kurie dalykai buvo sėkmingi, o kuriuos kitą kartą galima padaryti kitaip. Tokia analizė padės pasimokyti ir kitą kartą nebesuklysti.

Atlikite reikiamus pakoregavimus

Nepakanka žinoti, kodėl kai kurie dalykai nesuveikė, būtina į savo būsimus veiksmus įtraukti mechanizmus, kurie užtikrins, jog tai nepasikartos. Kartais reikia surasti pagrindinius motyvus, kurie skatina elgtis tam tikru būdu, o kartais tai reiškia, jog reikia stiprinti savo silpnąsias puses.

Suteikite sau dar vieną galimybę

Galiausiai suteikite sau galimybę pabandyti dar kartą. Užuot vengęs problemų, kai jos iškyla, eikite jų pasitikti. Supraskite, kad pergalių ir pralaimėjimų santykis jūsų neapibūdina kaip žmogaus. Jus apibūdina charakterio stiprumas. Jus apibūdina tai, kokią įtaką turite aplinkiniams žmonėms, taip pat drąsa judėti toliau, net žengus nesėkmingą žingsnį.

Tad įsidėmėkite 5 žodžius: „Aš arba laimiu, arba mokausi“.

5 nauji įpročiai, kuriuos turėtume pasimokyti iš rytų gyventojų

5 nauji įpročiai, kuriuos turėtume pasimokyti iš rytų gyventojų

Man visada buvo įdomu tyrinėti kitų šalių kultūras ir tyrinėti, kokie įpročiai jiems būdingi. Būdamas vaikas, kai šeima ir aš lankėmės pas dėdę Gruzijoje, supratau, kad įdomiausia yra stebėti, kaip gyvena žmonės. Kita kalba, apranga ar nacionalinės virtuvės ypatybės yra visos paviršiuje. Įdomiausią galima pamatyti tik kasdieniuose, įprastuose dalykuose.

Studijų metais turėjau galimybę tris mėnesius gyventi Turkijoje, o paskui dar du mėnesius Azerbaidžane. Mūsų universitetas išsiuntė mus ten į vasaros praktiką. Paaiškėjo, kad ir ten, ir ten man pavyko gyventi su šeima, o ne klaidžioti po viešbučius.

įpročiai

Abi šeimos išpažino islamą. Atvirai kalbant, prieš tai turėjau tam tikrų išankstinių nusistatymų šiuo klausimu, bet nusprendžiau į tai pažvelgti iš smalsumo. Dėl to mes užmezgėme šiltus ryšius su šeimomis ir jie mane daug ko išmokė. Aš vis dar prisimenu tą laiką.

NAUJI ĮPROČIAI

Nesakysiu, kad tai yra kažkokios neįprastos tiesos ar kažkas, kas visiškai keičia gyvenimą. Ne, tai gana banalūs dalykai, apie kuriuos aš anksčiau negalvojau. Man atrodė, kad tai buvo teisingi įpročiai. Todėl aš juos pripratau daryti. Jie iš esmės nepakeitė mano gyvenimo, tačiau jį žymiai patobulino.

įpročiai

Plaukite rankas prieš ir po valgio

Laukdama visų komentarų, pasakysiu: mama išmokė mane plauti rankas. Tiesiog mūsų šeima negali pasakyti, kad tam buvo skiriama per daug dėmesio. Svarbiausia yra plauti, jas grįžus iš lauko. Rytų šalių gyventojai į tai žiūri kiek kitaip. Pagal jų taisykles rankas reikia plauti prieš valgį, kad ant rankų liktų vandens lašelių, o po valgio nusiplauti ir vėl nušluostyti.

Mama iš tos šeimos to labai griežtai laikėsi. Taigi aš išmokau kartu su jais. Dabar tai yra įprotis, kurio aš net nepastebiu. Tačiau būtent jis padėjo man tapti švaresniu ir padaryti mano gyvenimą švaresnį. Telefonas, nešiojamas kompiuteris, stalas – viskas pasidarė švaresni. Dabar nereikia taip dažnai valyti pirštų atspaudų nuo bet kur.

Skalaukite burną

Musulmonai taip pat skalauja burną prieš ir po valgio. Iš pradžių šis įprotis mane nustebino, paskui mane suintrigavo. Galų gale aš pats pradėjau tai daryti. Tik vietoj įprasto vandens naudoju burnos skalavimo skystį. Aišku, dantenų būklė daug kartų pagerėjo, o blogas burnos kvapas nebevargina.

įpročiai

Nepūskite maisto

Kai vaikas skundėsi, kad maistas buvo per karštas, mano mama sakydavo: „Neturi vėjo po nosimi?“ Vargu ar ką nors panašaus išgirsite iš savo motinos Turkijoje. Paprastai nėra įprasta pūsti maistą; tai netgi pasakyta Korane. Todėl jie nevalgo karšto maisto, o palaukia, kol viskas atvės.

Manau, kad tai prasminga. Man tai gali būti ne religijos dalis, bet nauda kūnui yra akivaizdi. Tai padeda valgyti lėtai. Pasak gydytojų, gerai valgyti šiltą maistą. Taigi pasirodžius šiam įpročiui, būtina vadovautis gydytojų patarimais.

Valgykite mažais gabalėliais ir neimkite maisto, kol nesukramtysite ankstesnio kasnio

Atrodo, kad tai paprastos taisyklės, tačiau kaip dažnai jų laikotės? Pavyzdžiui, aš to retai laikydavausi. Visada valgydavau greitai. Jie valgo lėtai, gerai kramto. Vėlgi, tikra nauda virškinimui.

įpročiai

Dušas, o ne tualetinis popierius

Vienas iš įpročių, kuris mane labiausiai sužavėjo, yra plačiai naudojamas dušas. Tuo metu aš nežinojau, kad taip atsitinka. Tačiau dabar mano vietoje tai taip pat verta. Man atrodo, kad tai yra patogu ir net padidina higienos lygį.

Visos šios taisyklės man atrodė naudingos. Nuo to laiko praėjo daugiau nei penkeri metai ir aš jų ir toliau laikausi. Taigi nauji įpročiai tapo gana įprasti ir aš jų tikrai nesigailiu.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Penktadienio Mistinis Komplimentas (sausio 24 d.): Dangiškasis zodiakas spinduliuoja pasitikėjimo ir lyderystės šviesa, o kiti pavergia pasaulį savo kerinčia elegancija ir aistra!

📜 Jūsų laukia žavinga žinutė iš kosmoso! 🌟 Jaučiatės smalsūs? Paspauskite žemiau ir sužinokite, ką žvaigždės jums parašė!✨👇 ♒ VandenisEi, Vandenis, esi toks nuostabiai...

Mėnulis mažėja, Merkurijus mažėja: mokslininkai atsakė, ar keičiasi Žemė

Saulės sistemos objektai mažėja dėl vidinių sluoksnių vėsimo.Mokslininkai pastebėjo, kad kai kurios Saulės sistemos planetos, taip pat ir už jos ribų esantys dangaus kūnai,...
---