Kraujo perpylimas iš žmonių, kurie sirgo koronavirusu, gali padėti gydyti naujus pacientus, praneša „South China Morning Post“.
Honkongo universiteto specialistai atliko eksperimentą su Sirijos auksiniais žiurkėnais, kurių ACE2 baltymas yra panašus į žmogaus. Anot mokslininkų, būtent per jį koronavirusas prasiskverbia į organizmą.
Tyrėjai suleido graužikams SARS-COV-2 ir antikūnus iš koronavirusą išgyvenusių žmonių. Pagal sirgusiųjų kraują buvo sukurtas serumas, kuris buvo duotas sveikiems žiurkėnams. Po to ši gyvūnų grupė taip pat buvo užkrėsta koronavirusu.
Paaiškėjo, kad, panaudojus serumą, viruso kiekis organizme buvo dešimt kartų mažesnis. Pasak mokslininkų, šis metodas gali labai palengvinti žmonių gijimo procesą.
Stebėti koronaviruso plitimo žemėlapi, statistiką Lietuvoje ir pasaulyje galite [-[1]-] – [-[2]-]
Požymiai, kad žmogus galimai persirgo koronavirusu
Oksfordo universiteto mokslininkai, atlikę pacientų tyrimą, padarė išvadą, kad koronaviruso plitimas visame pasaulyje prasidėjo anksčiau, nei visi apie tai sužinojo. Štai kodėl COVID-19 susirgo daugiau žmonių, nei oficialiai užfiksuota, praneša „Remedium“.
Tyrėjams pavyko nustatyti galimus simptomus, rodančius koronavirusinę infekciją. Pirmasis iš jų yra uoslės praradimas. Harvardo medicinos mokyklos mokslininkai teigia, kad daugybėje nosies ląstelių yra baltymų, kuriuos pirmiausia užpuola koronavirusas ir infekcija patenka į organizmą.
Todėl žmonės, kuriems pasireiškė tik šis simptomas, gali būti vieni pagrindinių koronaviruso nešiotojų. Jie nė nenutuokia, kad užsikrėtė, tačiau virusu užkrečia kitus.
Antrasis simptomas yra pilvo skausmas. Jis gali rodyti plaučių uždegimo išsivystymą apatinėse plaučių skiltyse, tačiau tai gali būti ir savarankiškas simptomas.
Trečiasis COVID-19 infekcijos požymis yra viduriavimas, pastebėtas 204 pacientams Uhane, kur prasidėjo pandemija. Be to, simptomas buvo užfiksuotas beveik pusei infekcijos atvejų.
Kitas simptomas yra lengvas folikulinis konjunktyvitas: kraujo išsiliejimas akyse, deginimo pojūtis, pūlių kaupimasis, niežėjimas akyse.
Galiausiai nuovargis laikomas paskutiniu simptomu, tačiau tik jei iki susirgimo žmogus jo nejuto.