Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Kova su koronavirusu: sukurtas greitasis testas diagnozei nustatyti

Naujasis „Bosch“ išradimas gali padaryti revoliuciją pasaulinėje kovoje su koronavirusu. Vokietijos technikos koncernas sukūrė greitąjį koronaviruso aptikimo testą, kuris turėtų būti pradėtas pardavinėti balandžio pradžioje. Greitasis testas yra puikus tuo, kad jį naudojant koronavirusas nustatomas tik per 2,5 valandos, o ne per 24–48 valandas, kaip dabar.

„Bosch“ pranešėjas teigė, kad šis naujas, visiškai automatizuotas prietaisas padės ligoninėms ir laboratorijoms atpažinti COVID-19 virusinę infekciją. Faktas, kad vien tik greitų testų nepakaks tiksliai diagnozei nustatyti, reikės atlikti ir rimtesnius tyrimus, kurių rezultatus tikimasi gauti per 24–48 valandas, taigi „Bosch“ išradimas žymiai paspartins diagnozavimo procesą bei ir gydymą.

greitasis testas

Kaip veikia „Bosch“ greitasis testas?

Į prietaisą įdedama speciali bandymo kortelė, tuomet jis iškart pradeda analizuoti duomenis. Bandymą galima atlikti tiesiogiai vietoje, o tai sutaupo laiko.

„Bosch Healthcare Solutions“ atliko bandymą su „Randox Laboratories Ltd“, Šiaurės Airijos laboratorija. Tai yra pirmasis visiškai automatizuotas molekulinės diagnostikos testas.

Papildomas išradimo pranašumas yra tai, kad be COVID-19, jis taip pat gali diagnozuoti dar devynias kvėpavimo takų ligas, įskaitant A ir B gripą.

Nuo balandžio pradžios bandymų sistema bus pradėta pardavinėti Vokietijoje, po to ji bus išleista į Europos rinką.

greitasis testas

Mokslininkai išsiaiškino, kodėl koronavirusas plinta taip sparčiai

Anot Honkongo mikrobiologų, spartų COVID-19 pandemijos plitimą lemia tai, kad viruso nešiotojai gali užkrėsti kitus jau pirmąją savaitę po to, kai užsikrėtė patys, rašo „South China Morning Post“.

Tokias išvadas mokslininkai padarė išanalizavę užsikrėtusių žmonių seiles. Viruso kiekis mėginiuose buvo didžiausias per pirmąją savaitę, o vėliau pamažu mažėjo.

Didelis viruso kiekis per pirmąsias septynias dienas po užsikrėtimo leidžia manyti, kad virusas gali būti lengvai perduodamas iš vieno asmens kitam, prieš šiam diagnozuojant infekciją ir paguldant žmogų į ligoninę.

Stebėti koronaviruso plitimo žemėlapi, statistiką Lietuvoje ir pasaulyje galite  [-[2]-]  –  [-[3]-]

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---