Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

PSO įspėja, kad savizoliacijos kovai su koronavirusu nepakaks

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovas Tedrosas Ghebreyesusas įspėja, kad piliečių saviizoliacija ir judėjimo apribojimai nepadės visiškai sustabdyti koronaviruso pandemijos.

Pasak Ghebreyesuso, tokios priemonės suteiks laiko, sukurs „galimybių langą“, tačiau norint išgelbėti gyvybes to nepakanka.

PSO vadovas įvardijo kelis būdus, kaip pasiekti proveržį kovojant su viruso plitimu. Pirmasis yra tobulinti sveikatos priežiūros sistemą, antrasis – paruošti medicinos personalą, kuris bus pasirengęs dirbti su užsikrėtusiais žmonėmis. Trečiasis yra nustatyti visus užsikrėtusius žmones ir didinti koronaviruso tyrimų skaičių.

Be to, būtina paruošti papildomas ligonines, kur būtų guldomi užsikrėtę virusu, stebėti visus jų kontaktus ir pajungti visas jėgas kovai su koronavirusu.

Ghebreyesusas įsitikinęs, kad tik tokios priemonės sustabdys viruso plitimą ir užkirs kelią epidemijai atsinaujinti, kai šalyse bus atšauktas karantinas.

„Jei atidarysite mokyklas ir įmones, tai tik tam, kad vėliau jas uždarytumėte vėl“, – sakė jis.

Namų valymo būdai, kurie padės sunaikinti virusines bakterijas

Koronaviruso bakterijos gali išlikti gyvybingos ant įvairių paviršių nuo kelių valandų iki kelių dienų. Ligų kontrolės ir prevencijos centrų duomenimis, vyresnio amžiaus žmonėms ir žmonėms, sergantiems širdies bei plaučių ligomis ir diabetu, gresia didžiausias pavojus.

Gydytojų teigimu, geriausia prevencinė priemonė apsisaugoti nuo COVID-19 infekcijos yra namų valymas ir dezinfekavimas. „Reikėtų nepamiršti, kad įprastas valymas nesunaikina mikrobų, bet tik pašalina ir sumažina jų skaičių, taigi, taip mažinama ir infekcijos plitimo rizika“, – „Express.co“ tinklalapiui atskleidė gydytojus. Tad kaip valyti namus, jei norime sunaikinti bakterijas?

Dezinfekuojant namus „naudojamos specialios cheminės medžiagos, naikinančios mikrobus“, teigia ligų kontrolės ir prevencijos centras. Valymo metu rekomenduojama atkreipti ypatingą dėmesį į stalus, durų rankenas, jungiklius, tualetus ir kriaukles.

Kalbant apie dezinfekavimo priemones, dezinfekcijai gali būti veiksmingi praskiesti buitiniai balikliai ir alkoholio tirpalai, kuriuose yra ne mažiau kaip 70% alkoholio. Tačiau ekspertai įspėja, kad negalima maišyti baliklio su amoniaku ar kitomis valymo priemonėmis. Anot jų, vykstant cheminei reakcijai, susidaro toksiškos dujos (chloraminas), kurios gali sukelti kvėpavimo takų nudegimus.

sunaikinti bakterijas

Jei norite pasidaryti dezinfekcinį tirpalą namuose, ekspertai pataria naudoti 5 šaukštus baliklio 5 litrams vandens. Norint pasidaryti dezinfekuojančią medžiagą, jums reikia alkoholio (stipresnio nei 60%), drėkinamojo kremo ir eterinio aliejaus. Sumaišykite juos santykiu: 2/3 alkoholio : 1/3 drėkinamojo kremo : 2 lašai eterinio aliejaus.

Proceso metu ekspertai rekomenduoja mūvėti vienkartines pirštines ir gerai vėdinti patalpas. Jei naudojamos daugkartinės pirštinės, tuomet geriau jų nebenaudoti kitą kartą. Be to, nepamirškite nusiplauti rankų po valymo. Pasidarytas dezinfekcinis tirpalas padės sunaikinti bakterijas namuose!

Nepaisant to, kad šiandien bendrieji koronaviruso simptomai yra gerai žinomi, yra keletas neįprastų požymių, į kuriuos PSO ragina atkreipti dėmesį. Pasak gydytojų, virusas mutavo ir net yra panašus į paprastą peršalimą ar gripą.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---