Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Kaip sukčiai gali panaudoti koronavirusą, kad patektų į jūsų namus?

Sukčiavimo atvejų, kai apgavikai savo nedoriems tikslams sugeba panaudoti koronavirusą vis dažniau pasitaiko Italijoje, tačiau labai tikėtina, kad taip gali atsitikti ir mūsų šalyje. Kaip vyksta tokios apgavystės? Sukčiai, saugodamiesi kaukėmis ir kitomis priemonėmis nuo viruso, eina į žmonių namus, daugiausia pas senyvus žmones, ir patikina, kad jie rajono valdžios nurodymu privalo dezinfekuoti gyvenamąją vietą. Tariamai bute dezinfekuojant nuo viruso, jie sugeba apiplėšti gyventojus.

Jų naudojimasis apsauginėmis priemonėmis ir kaukėmis leidžia likti neatpažįstamiems. Perspėkite savo pagyvenusius artimuosius, kad jie neatidarytų ir neįleistų į namus nepažįstamų žmonių, kurie sakosi, kad atėjo dezinfekuoti namų. Kadangi informacija apie COVID-19 šiuo metu yra visame pasaulyje pati svarbiausia, nenuostabu, kad sukčiai bando panaudoti koronavirusą saviems tikslams.

panaudoti koronavirusą

Kitose šalyse pasitaiko dar kitokių sukčiavimo būdų. Žmonės, apsimesdami gydytojais, siūlo gyventojams pasitikrinti dėl viruso, prasiskverbti į jų namus, o po kurio gyventojai praneša apie patirtus nuostolius. Kaip ir įprastai, už tokius veiksmus kenčia senyvo amžiaus žmonės ir kartais paaugliai.

Kodėl seniems žmonėms reikia nuolat kartoti, kad jie neįsileistų pašalinių asmenų į namus?

Su amžiumi žmonių atmintis blogėja, senatvę gali lydėti sklerozė, todėl senais žmonėmis lengva manipuliuoti. Tokiais atvejais gali būti verta šalia durų pakabinti užrašą Neatidarykite šių durų nepažįstamiems žmonėms“. Dar galite nuimti durų skambutį, kad niekas nedrumstų jūsų senyvų giminaičių ramybės.

Perspėkite artimuosius!

<a style=tėvai, panaudoti koronavirusą" width="708" height="708" />

Apgaudinėjami pensininkai: sukčiai vaidina koronavirusu sergančius anūkus

Šiuo metu pensininkai yra apgaudinėjami nauju būdu. Dabar sukčiai skambina senyvo amžiaus žmonėms, kalba su jais anūkų vardu ir tvirtina, kad jie tapo koronaviruso aukomis, todėl jiems reikia pinigų gydymui. Nepaisant to, kad policija aktyviai vykdo perspėjimą tokiomis manipuliacijomis, 83 metų moteris iš Manheimo patikėjo sukčiais ir prarado penkiaženklę santaupų sumą.

Dabar Vokietijoje sukčiai aktyviai naudojasi naujuoju virusu ir apgaudinėja pensininkus: apsimetinėja jų anūkais ar kitais artimaisiais, kurie tariamai susirgo. Jei jiems pavyksta apgavystė, tada pensininkai perveda savo pinigus ar perduoda kitus vertingus dalykus paskambinusio sukčiaus bendrininkams, po to niekas su jais nebesusisiekia.

Moteriai iš Manheimo buvo pasakyta, kad ji turi padėti pinigus prie durų, giminaitis atsiųs vairuotoją, kuris net nespaus durų skambučio, kad nesusidurtų su pensininku ir neužkrėstų jo koronavirusu. Pagyvenusi moteris viską darė taip, kaip jai buvo liepta, kai jai kilo abejonių, buvo jau per vėlu, pinigai buvo paimti…

pensininkai

Badeno-Viurtembergo kriminalinės policijos prezidentas Ralfas Michelfelderis pataria neperduoti savo turto nepažįstamiems žmonėms. Jis taip pat atkreipė pensininkų dėmesį į tai, kad vyresnio amžiaus žmonės privalo reikalauti, kad skambinantysis nurodytų savo vardą, o ne prašyti jų atspėti. Dažnai pensininkai patys pasako savo anūko vardą, bandydami atspėti, kas jiems skambina. Taip pat vyresnio amžiaus žmonės gali paprašyti tų, kurie jiems skambina, papasakoti apie įvykius, apie kuriuos žino tik artimieji.

Jei įtariate, kad sukčius paskambino jums, iš karto praneškite apie tai policijai!

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---