Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Gyvenimas Uhane grįžta į senas vėžes. Žmonėms leista išeiti iš namų

Kinijos miesto Uhano regioninės valdžios institucijos sekmadienį palengvino kovos su koronaviruso plitimu priemones. Pagaliau gyvenimas Uhane po tuputį grįžta į senas vėžes. Gyventojai jau gali eiti į darbą. Miestas pamažu vėl tampa gyvas. Tokias naujienas pateikė britų laikraštis „The Guardian“.

Uhanas pradėjo imtis griežtų karantino priemonių tuo metu, kai ir dauguma kitų šalių pradėjo jas įsivesti. Regiono valdžia leido gyventojams pagaliau išeiti iš namų po dviejų mėnesių. Į darbą gali grįžti tie, kurie neturi koronaviruso simptomų ir pateikia apie tai pažymą savo darbdaviui.

Valdžia taip pat patvirtino, kad miestas pamažu atsidarys, pradės veikti viešasis transportas. Žmonės, įstrigę mieste po to, kai jam buvo pritaikytos griežtos priemonės, gali paprašyti leidimo išvykti. Kinijos valdžia sausio 23 d. įvedė komendanto valandą ir kitas rimtas apsisaugojimo priemones.

gyvenimas Uhane

Nors SARS-CoV-2, sukeliančio COVID-19 perdavimo atvejų skaičius sumažėjo, Kinija dabar kovoja su atvežtiniais infekcijos atvejais, kurių skaičius sparčiai didėja. Žmonės džiaugiasi, kad gyvenimas Uhane pagaliau grįžta į savo vėžes, tad belieka tikėtis, kad situacija tik gerės ir atvežtinių atvejų nebus daug.

Anot ekspertų, Europa neturėtų tikėtis greitos pergalės prieš COVID-19

Anot ekspertų, Europa neturėtų tikėtis greitos pergalės <a style=prieš COVID-19" />

Anot vieno geriausių Kinijos virusologo, pandemiją galima sustabdyti, jei keturios savaitės bus sustabdyti visi žmonių judėjimai. Europos šalys neturėtų tikėtis greitos pergalės prieš koronavirusą, nes vakcinos išradimas ir pasipriešinimas virusui skirtingoms valstybėms gali užtrukti iki dvejų metų. Šią nuomonę išreiškė vienas iš žinomiausių Kinijos virusologų, Šanchajaus COVID-19 ekspertų grupės vadovas Zhang Wenhongas, praneša „South China Morning Post“.

Anot jo, virusams visiškai normalu nuolat atsirasti ir dingti, tad kol bus suvaldytas virusas praeis tikrai nemažai laiko.

„Manau, jog žmonės neturėtų tikėtis, kad pandemija Europoje baigsis artimiausiu metu“, – teigė Wenhongas.

Jis išreiškė savo nuomonę ir apie tai, kada koronaviruso pandemija turėtų išnykti ir kada ji bus kontroliuojama – šią vasarą arba kitą. Tai priklauso nuo visų pasaulio gyventojų ir to, kaip jie elgiasi, kad neleistų virusui plisti. Jo manymu, norint kuo greičiau išspręsti problemą, turėtų būti pasitelkiamos nepaprastai radikalios priemonės.

Wenhongas akcentavo, kad jei visi judėjimai pasaulyje būtų sustabdyti keturioms savaitėms, pandemiją būtų galima sustabdyti. Jis teigė, kad Kinijai kovoje su koronavirusu padėjo tai, kad pačioje infekcijos plitimo pradžioje pavasario šventės metu buvo uždarytos įstaigos, daugybė įmonių, švietimo įstaigų, o tai žymiai sumažino gyventojų bendravimą tarpusavyje. Būkime namuose ir pasisaugokime nuo COVID-19 infekcijos!

covid-19

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---