Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Biologė įvardino COVID-19 pandemijos pabaigos sąlygas

Biologijos profesorė Ancha Baranova išskyrė du veiksnius, kurie turi įtakos koronaviruso pandemijos pabaigai. Kokie jie?

Anot mokslininkės, vienas veiksnių yra viruso evoliucijos procesas.

„Mes žinome, kad naujame šeimininke (žmogus yra naujas viruso šeimininkas) virusas silpnėja. Tai pastebima ir su kitais virusais, taip pat ir koronavirusais. Iš šikšnosparnių virusas pateko į žmogų. Perėjimą nuo žmogaus prie žmogaus lydi viruso mutacijos ir jos dažniausiai jį silpnina. Viruso bendra evoliucija vyksta taip, kad jis galėtų daugiau ar mažiau sugyventi su žmogumi. Šis virusas dabar adaptuojasi prie mūsų. Kiek tai užtruks, nežinoma,“ – pasakojo A. Baranova.

Antrasis veiksnys, pridūrė ji, yra žmonių imuniteto įgijimas, tai yra skiepijimo procesas.

A. Baranova paaiškino, kad kai apie 70 procentų gyventojų susirgs koronavirusu, populiacijoje atsiras reikiamas sluoksnis žmonių, turinčių antikūnų, galinčių įveikti virusą. Tokiu atveju infekcija nebebus tokia masinė – dauguma turės imunitetą.

Kinijos mokslininkai nustatė galimą koronaviruso silpnybę

Kinijos mokslininkai teigia, kad jiems pavyko aptikti silpną koronaviruso, SARS-CoV-2, vietą. Ji susijusi su metodu, kuriuo infekcija prasiskverbia į žmogaus ląsteles, kai virusas jungiasi su CD147 receptoriais.

Tyrimas parodė, kad galima slopinti viruso įsiskverbimą su vaistu, pagrįstu antikūnais prieš CD147 (meplazumabą).

Šie receptoriai yra kūno ląstelių paviršiuje ir, prieš įsiskverbdamas į juos, SARS-CoV-2 virusas jungiasi su jais naudodamas savo baltymą SP. Tai buvo pastebėta imunoelektroniniu mikroskopu.

Tačiau dar prireiks laiko, kol šį atradimą pavyks panaudoti praktiškai.

Kinijos gydytojai įvardino Europos kolegų klaidas gydant COVID-19

Pagrindinė Europos gydytojų klaida yra medicinos personalo, dirbančio su pacientais, apsaugos stoka. Dėl šios priežasties patys gydytojai platina infekciją.

gydytojai

Kinijos mieste Uhane, kuriame prasidėjo COVID-19 koronavirusinės infekcijos plitimas, gydytojai teigė, kad Europos gydytojai kartoja jų klaidas kovojant su liga. Tai praneša žurnalistai, kurie apklausė Kinijos gydytojus, kurie dalyvavo kovoje su epidemija.

Pačia rimčiausia klaida gydytojai pavadino neužtikrintus medicinos darbuotojus, kurie rūpinasi užkrėstaisiais. Dėl šios priežasties gydytojų ir slaugytojų susirgimo atvejų dažnis didėja. Uhano mieste per pirmąsias sausio savaites, kai buvo labai mažai informacijos apie naująjį virusą ir nebuvo pakankamai apsaugos priemonių, tūkstančiai sveikatos apsaugos darbuotojų užsikrėtė, mažiausiai 46 iš jų mirė.

Pasak Pekino jungtinio medicinos koledžo profesoriaus Wu Dongo, Europos šalių gydytojų užkrėtimo gydymu COVID-19 padėtis panaši į ankstyvą Uhano situaciją. „Mūsų kolegos iš Europos yra užkrėsti šia liga per savo kasdienį darbą, situacija yra gana panaši į situaciją Uhane. Turime apsaugoti medicinos personalą “, – pabrėžė jis. Pekino medicinos koledžo intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas Du Binas pažymėjo, kad Uhano mieste tarp gydytojų labiausiai nukentėjo otolaringologai ir okulistai. „Mano manymu, to priežastis buvo ta, kad tokie specialistai turi artimiausią kontaktą su pacientais. Tai yra pagrindinė priežastis, kodėl jie buvo taip lengvai užkrėsti “, – sakė jis.

gydytojai

Skirtingai nuo pacientų, sergančių SARS (sunkiu ūminiu kvėpavimo sindromu), kurių protrūkis įvyko 2003 m., Kai kurie infekuoti COVID-19 iš pradžių turi tik lengvus simptomus arba jų visai nėra. Dėl šios priežasties pacientai nesąmoningai platina virusą kitiems žmonėms. Šiuo atžvilgiu Kinijos gydytojai kalba apie tai, kad svarbu atlikti tyrimus, kurie galėtų nustatyti ligą ankstyvoje stadijoje. „Aš tiesiog neįsivaizduoju, kaip galite nustatyti įtartinus atvejus ir kaip atskirti artimus jų kontaktus, jei neatliekate nuolatinių tyrimų“, – sako Du Binas.

Du Binas pažymėjo, kad tradicinės medicinos naudojimas pacientams, sergantiems lengvais simptomais, turėjo tam tikrą veiksmingumą. Tačiau jis pripažino, kad Vakarų gydytojų požiūriu tradicinės kinų medicinos metodai gali būti nenaudingi ar neteisingi, nes jos veiksmingumo vertinimas grindžiamas kitais požiūriais.

Ypač Kinijos gydytojai atkreipė dėmesį į tai, kad reikia būti budriems, net jei lokalizuotas infekcijos protrūkis. Taip yra todėl, kad negalima atmesti naujų infekcijos atvejų.

Beje, šalyse kuriose organizuojami koronavirusinės infekcijos tyrimai, jie ėmė vertinti savo sveikatos sistemas. Pavyzdžiui, JAV valdžia kritikuoja lėtą bandymų plėtrą, tačiau Indijoje ir Indonezijoje jie visai neatliekami. Pietų Korėja, kur atvejų skaičius viršijo 8,3 tūkst. (SCMP duomenys), galėjo užkirsti kelią infekcijos plitimui kontroliuodamas piliečių kasdienę veiklą.

gydytojai

Kinijos gydytojai mano, kad protrūkis šalyje baigėsi. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) savo ruožtu pažymi, kad už Kinijos ribų esančių infekcijų ir mirčių skaičius Kinijoje viršijo tuos pačius skaičius. Anksčiau organizacija Europą pripažino pandemijos epicentru. Labiausiai nukentėjo Italija, kur užsikrėtė daugiau kaip 27 tūkst., O sunki epidemiologinė padėtis pastebima Ispanijoje (11,7 tūkst.) Ir Prancūzijoje (6,6 tūkst.). Remiantis SCMP duomenimis, bendras atvejų skaičius pasaulyje viršijo 183 tūkst.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---