Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Kas gali net 10 kartų paspartinti koronaviruso plitimą?

Thomas Pueyo viename straipsnyje analizavo duomenis, surinktus iš Kinijos ir Pietų Korėjos. Šios dvi šalys yra svarbios, nes joms pavyko daugmaž suvaldyti koronaviruso epidemiją.

Pažinkite priešą iš arčiau: kokie dar galimi koronaviruso simptomai?

Kiekvienoje šalyje egzistuoja reali ir oficiali koronaviruso situacija

Pavyzdžiui, Hubėjaus provincijoje sausio 21 d. buvo užregistruota apie 100 koronaviruso atvejų, tačiau iš tikrųjų jų buvo daugiau nei 1 500. Sausio 22 d. buvo užregistruota 400 atvejų, bet iš tikrųjų jų buvo 2 500. Net valdžios institucijoms uždarius Hubėjų, naujų atvejų skaičius padidėjo geometrine progresija.

Galima sunki padėtis JAV, nors to dar nematome

Išanalizavus mirčių nuo koronaviruso skaičių Amerikoje, galima daryti išvadą, kad šalyje jau yra dešimtys tūkstančių „nematomų“ atvejų ir jų skaičius auga dideliu greičiu.

Kuo greičiau bus įvestas bendras karantinas, tuo mažesnis mirtingumas

Jei nebus imtasi priemonių, galimas Italijos scenarijus. Jei šalis įsives karantiną, labiau tikėtinas Pietų Korėjos scenarijus. Skirtumas yra 10 kartų ir dešimtys tūkstančių aukų.

Svarbu socialiai atsiriboti

Tai yra geriausia, ką dabar galima padaryti. Svarbu likti namuose, sumažinti kontaktų skaičių.

Kiekviena diena be izoliacijos yra 40 % daugiau ligos atvejų

Savęs izoliacija yra kiekvieno žmogaus socialinė atsakomybė. Net jei pats susirgsite lengva ligos forma, galite užkrėsti 20 ir daugiau žmonių, kuriems taip labai nepasiseks, kaip jums.

Krūvis sveikatos sistemai

Apie 20 % koronaviruso atvejų reikalinga hospitalizacija, 5 % – intensyvi priežiūra, o apie 1 % – ypač intensyvus gydymas mechanine ventiliacija ar ECMO.

Tad jei staiga užsikrės 100 000 žmonių, apie 20 000 reikės hospitalizuoti, 5000 – paguldyti intensyvios terapijos skyriuje, 1 000 – prijungti prie prietaisų, kurių nėra daug.

Medicinos darbuotojai valandų valandas nekeičia apsauginių drabužių, jų trūksta. Dėl to jie kelias valandas negali išeiti iš užkrėstų vietų. Nėra poilsio dienų ar poilsio valandų, visi dirba be pertraukos.

koronavirusu

Visa tai lemia, kad mirštamumas dėl perkrautos sveikatos sistemos yra ≈4 %, o ne ≈0,5 %. Galbūt šie skaičiai privers rimčiau pažvelgti į situaciją ir savizoliaciją.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---